Maminka.czŠkolák

Jaké největší nesmysly nakupujete a zařizujete do školy? Nad komentáři maminek se královsky pobavíte!

Simona Procházková 14.  9.  2021
Máte doma prvňáka, druháka nebo třeba páťáka a právě se začátkem školního roku zjišťujete, že je stále ještě spousta věcí, které vás dokážou překvapit nebo nad nimi zůstává rozum stát? Přečtěte si neskutečně vtipné zkušenosti maminek školáků.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Třeští vám hlava ze všech úkolů a povinností, které se na vás navalily spolu se zahájením školního roku. Nestíháte odesílat platby, přihlašovat obědy a kroužky, shánět pomůcky. Marně pátráte po správných velikostech obalů na sešity a učebnice. Ani zdaleka netušíte, co jsou olejové pastely a jak tlustý hrot má mít fixa na stírací tabulku pro prvňáky. Usilovně doma hledáte savý hadřík a kus pevného igelitu pro záchranu školní lavice na výtvarku (případně lovíte ve sklepě nebo na půdě, kde je založený ten roky nepoužívaný igelitový ubrus, a pižláte ho nožíkem na požadovaný rozměr). Kupujete už druhé boty na tělocvik, protože jste pozapomněli, že musí mít bílou podrážku...

VIDEO: Jak správně vybrat psací potřeby pro prvňáčka?

Hlavně to vše berte s humorem a nadhledem. Ani zdaleka v tom nejste sami a vše si časem „sedne“. Udělejte si chvilku a přečtěte si, jak jsou na tom a s čím bojují ostatní rodiče. Lepší nálada a úsměv na rtech zaručeny. Zeptali jsme se: Jaké největší bizarnosti či podivnosti jste museli kupovat a pořizovat pro své školáčky, případně, čím vás škola překvapila nebo dokonce vyděsila?

Daniela W.: K čemu jsou prvňákovi olejové pastely a akvarelové barvy? A o existenci speciálních archů papírů na akvarelovou malbu jsem se dozvěděla až nyní.

Petra Z.: Narychlo jsme sháněli rybářskou židličku.

Michaela N.: No mě překvapilo 800 Kč na konci roku a teď na začátku roku znovu 800 Kč.

Lucie J.: Vysoušeč bot pro použití na cyklo výletu. Bizarní na tom je, že v návodu píšou, že ho nesmí používat děti, jelikož hrozí zásah elektrickým proudem.

Monika K.: Podepsat zvlášť každé písmenko, které prvňáčkům vystřihujete a zakládáte do desek.

Daniela H.: U nás je nutné podepsat zvlášť každou pastelku i fix, papíry nejdříve vytrhat z bloku a pak každý podepsat... A úplně nejvíc je stavebnice Seva, u té nejlépe podepsat každou kostičku. To už jsem „nedala“.

Jana Č.: Donést jeřabiny v lednu, copak jsem Maruška???

Táňa Š.: Na podepisování všech možných pomůcek, pastelek, papírů a oblečení jsem vypotřebovala celý jeden permanentní fix. Byla jsem tak v ráži, že jsem málem každé ráno podepisovala i samotné děti.

Silvie M.: Dost mi daly zabrat suché pastely pro prvňáka. Posléze jsem, po dlouhém pátrání v papírnictví zjistila, že to jsou prostě křídy zabalené do tvaru pastelky.

Poprvé ve škole: Tyhle hlášky dětí vás rozesmějí. Co je 1. září nejvíc zaujalo?

Nikola J.: Kladivo ve druhé třídě. Ale v naší škole se už nedivím ničemu. Jo a v první třídě pletařské jehlice na matematiku. Taky dobrý.

Petra D.: Musíme úplně vše podepisovat. Ale naštěstí naše škola udělala dětem razítka se jmény, které si nosí v tašce, takže úplně super, a to i na podepisování věcí.

Alena V.: Rok, co rok kupovat pracovní sešit na angličtinu. Proč ho škola nemůže koupit hromadně a od nás vybrat peníze? V ročníku je šest tříd po 32 dětech a každý rodič na konci roku dostane lístek k podpisu, že přes prázdniny musí sehnat pracovní sešit.

Lenka M.: Kovové posuvné měřítko s noniovou stupnicí a nesmí být digitální... OK. Ale co dělat, když ani v jednom ze třech železářství, kde jsem ho byla shánět, vůbec nevěděli, co to je?

Alena S.: Děti si přinesou výfučky… Přemýšlela jsem, jak budu pitvat z angličáka Bleska McQuena výfuk. No a z mých vlastních vzpomínek: Do výtvarky si přineste chryzantémy. Spolužák se mě ptal, že co si to máme zítra přinést? A já mu odpověděla, že dvě antény a že jestli chce, tak že mu vezmu, že je máme doma na rádiu i na televizi.

Michaela P.: Korkové špunty… víno piju stáčené.

Klára N.: Teď dcera nastoupila do první třídy a už mám vyplnit papír, zda bude chodit na doučování. Pokud ne, z jakého důvodu. Bože, vždyť se ještě ani nezačala učit!

Petra B.: Donést švihadlo a tenisák.

Kateřina D.: Minulý rok jsme museli donést barevné listy v době, kdy ještě byly stromy zelené. Tak to jako byla výzva.

Heduš H.: Udělat za domácí úkol pokus z fyziky. Zadání znělo: Vezměte si ocelový stojan a tyčový magnet. Aha.

Mirka D.: Látkový ubrousek pod svačinu. Každý den mít nový papírový, který se vyhodí, je špatně.

Lucie Š.: Obaly na učebnice nesmyslných rozměrů.

Jana K.: Syn po jediném týdnu ve škole přišel s tím, že už se nemá učit. Tak by mě zajímalo, co tam bude nadále dělat.

Marcela F.: Dcera, která nastoupila do první třídy, má donést černou tuš. Jako paní učitelka má můj velký obdiv a úctu za odvahu. Dát pětadvaceti šestiletým dětem ve zbrusu nových lavicích takovou zbraň?

Petra T.: Vzpomínám, jak jsme byli s bráchou na základce (jsme dvojčata) a měli si na hodinu výtvarky přinést vymačkanou tubu od zubní pasty. To tehdy rodiče rezolutně bojkotovali. A moje dcery (také dvojčata) dostávaly v první třídě v jednom kuse poznámky. Například: „Nemá ořezávátko.“ Tak jsem jim ho nabalila. Pak po pár dnech: „Nemá ostrouhanou žlutou pastelku.“ To jsem již napsala paní učitelce, proč jim dává poznámku za tohle, když ořezávátko už mají. Odpověděla, že mít ořezané pastelky mají děti nosit z domu, že jak by to vypadalo, kdyby si každý v hodině strouhal pastelky. Tak jsem se zeptala, na co teda musí mít to ořezávátko, když si stejně nesmí tu pastelku ostrouhat. No a neprůstřelná logika: Ořezávátko je součást výbavy pro první třídu a musí ho mít v penálu. Pak už jsem to vzdala.

Témata: Děti, Školák, Rodiče, Školy, Základní škola, První třída, Prvňáček, Matematik, Král, Back to school, 1.třída, Lenka M, Michaela P, Sešit, Seva, Logika, Táňa Š, Papír, Maruška, Třída, Komentář, Pastel, Královský, Maminka, Ořezávátko
Mohlo by vás zajímat

Video