Maminka.czK tabuli půjde české školství

Jaké změny si zaslouží české školství? O tom budou diskutovat odborníci už dnes. Přidejte se také!

redakce 1.  12.  2021
Debata lidí, kteří mají co říct na téma české školství. Projekt časopisu Maminka K tabuli půjde…české školství dnes rozvíří stojaté vody. Sledujte živý přenos a také se přímo zapojte. Už teď můžete posílat své dotazy.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Proč české školství potřebuje nutně změnu? A proč na ni rodiče netlačí a měli by okamžitě začít? A lze jí vůbec provést dříve než v roce 2030?

To a mnohem víc budeme řešit již dnes od 18:00 s odborníky na slovo vzatými. Debatu můžete sledovat na tomto odkazu:

A už odteď až do konce diskuze sem můžete posílat své dotazy.

Kteří odborníci se setkání nad tématem českého školství budou účastnit?

Petr Gazdík, budoucí ministr školství, bývalý učitel, který plánuje prosadit ve školství systémové změny. Které to budou? A je vůbec šance, že se pod jeho vedením resort promění?


Ondřej Šteffl, zakladatel první soukromé školy u nás, který v posledních letech zdůrazňuje význam vzdělávání, jež probíhá mimo klasickou školní docházku.

Robert Čapek s projektem Líný učitel. On sám dlouho učil, dělal školního psychologa a pak se svým projektem začal dělat lektora. Objíždí školy, každý týden je na třech až čtyřech místech, a učí učitele učit jinak. Učí je pracovat s talenty dětí, učí je, že frontální výuka je passé, ukazuje jim nové metodiky, akcentuje, že děti se mají hodně učit od sebe navzájem.

Písemky, testy, zkoušení: Opravdu je to pořád nutné?


Petra Mazancová, šéfka Učitelské platformy, která zastřešuje profesně pedagogy u nás. "Věřím v silné, pozitivní a profesionální učitele. Neumím věci nechat jen tak být a i proto vznikla Učitelská platforma, abychom nenechávali věci být. Učitelský hlas je ve společnosti potřeba, přála bych si, aby byl slyšet," říká.


Jitka Gabašová za Eduzměnu. Projekt, ve kterém je skoro padesát škol na Kutnohorsku, chce změnit to, jak se v Česku učí. A ukázat, že když se otevřeme změně a spolupráci, bude dobře nejen dětem, ale i učitelům, rodičům, zkrátka všem. "Víme, že některé děti mají skvělé učitele, někteří učitelé jsou vedení skvělými řediteli. Chtěli bychom, aby jich bylo víc. Proto usilujeme o systémovou změnu. Pro všechny děti".


Ať už máte či nemáte dítě školou povinné, tahle debata by vás rozhodně neměla minout!

Témata: Školství, K tabuli půjde české školství, Vzdělání, Školy, projekt, Šteffl, Učitelská platforma, Učitel, Petr Gazdík, Robert Čapek, Česká republika, Živý přenos, TAK, Petra Mazancová, Jitka Gabašová, Děti, Dis, Eduzměnu, Debata, Odborník, Ondřej Šteffl, Disk, Gazdík, Kutnohorsko, Dotaz