Maminka.czŽivotní příběh

Jako dítě byla dána k adopci, se svou biologickou matkou se setkala po 34 letech. Jak shledání dopadlo?

Dita Mrázková 28.  4.  2023
I když své adoptivní rodiče nade vše miluje, celý život hledala svou biologickou matku, která ji pouhé dva týdny po jejím narození nabídla k adopci. Teď se obě ženy potkaly a shledání to bylo velmi emotivní. Co dojatá dcera řekla?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Bez ohledu na to, jak milující je jejich nová rodina, některé adoptované děti zkrátka touží po tom, aby se jednou se svými biologickými rodiči setkaly.
Rachel Ruiz, americké fotografce na volné noze, se to podařilo po 34 letech. Svou biologickou mámu hledala intenzivně deset let, a než se s ní konečně setkala, musela projít trnitou cestou.

VIDEO: MATĚJ STROPNICKÝ A JEHO PARTNER O ADOPCI HOLČIČKY

"Rodiče mi od malička otevřeně říkali, že jsem adoptovaná, takže to nebylo tajemství a nikdy jsem neměla pocit, že nejsem jejich dcera," svěřila se Rachel. Nutkání dozvědět se něco o svých biologických rodičích měla prý už jako malá. Jenže její adoptivní rodiče stejně jako Rachelina biologická matka se na základě "uzavřené smlouvy o adopci" zavázali zachovat soukromí. Totožnost jejího biologického otce v adopčních dokumentech uvedena nebyla.

Jediné informace, které tak Rachel o své matce měla, byly stručný fyzický popis, úroveň vzdělání a seznam koníčků. Když jí bylo osmnáct, rodiče se s ní podělili o dvě památky od její biologické maminky: pletenou deku a dopis napsaný v den jejího narození, v němž vyjádřila přání, aby se jednou znovu setkaly. 

Klepněte pro větší obrázek

Mladá žena se obrátila s žádostí o pomoc na adopční agenturu, ale poté, co jí odmítli poskytnout další informace, pokračovala v pátrání na vlastní pěst. Už v roce 2014 si nechala udělat test DNA prostřednictvím on-line genealogické společnosti a zjistila příjmení svého dědečka z matčiny strany. Odtud hledala dál, až svou biologickou matku našla na Facebooku. Vyměnily si zprávy a naplánovaly si setkání. "Bylo to tak neskutečné," vzpomíná na první dojmy Rachel.

Emotivní shledání bylo pro obě zážitkem, na který jen tak nezapomenou. "Máme stejné rysy v obličeji, tichý hlas a obě jsme umělecky založené a svobodomyslné. Bylo to jako pohled do zrcadla," řekla na adresu své mámy dojatá Rachel.

Klepněte pro větší obrázek

Biologická matka se seznámila také s adoptivní rodinou své dcery a poděkovala jim za všechno, co pro ni udělali. Rachel se pro změnu stihla seznámit také se svou biologickou babičkou, ta však o pouhé tři dny později zemřela.

Perličkou je, že sama Rachel adoptovala se svým manželem syna a letos v létě čekají prostřednictvím náhradní matky holčičku...

Témata: Láska a vztahy, Rodina, Mateřství, Rodičovství, Rodina a vztahy, Rodiče, Dcera, Životní příběh, Matka, Sociální sítě, mateřská láska, Adopce, matka a dcera, Odvaha, Náhradní matka, test DNA, Adoptivní rodič, Dopad, Facebook, Ráchel, Narození, Shledání, Biologická matka