Maminka.czŽivotní příběh

Jako tříletý vyznal lásku své kamarádce, o 20 let později se vzali. Jak to dnes už dvojnásobným rodičům klape?

Dita Mrázková 14.  2.  2024
Věříte na lásku na celý život? Navíc na tu úplně první? Příběh páru, jehož dětská láska vydržela i přes několik let odloučení, dojímá, ale zároveň motivuje. A to nejen na Valentýna...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Milostný příběh Matta a Laury je jako vystřižený z románu. Jejich dojemná love story se totiž začala psát už téměř před dvaceti lety. Tehdy tříletý Matt prohlásil přede všemi ve školce, že má v úmyslu mít svatbu se spolužačkou Laurou. Jenže nevinná dětská náklonnost, kterou všichni brali s nadhledem, se stala realitou!

VIDEO: VALENTÝN: NECHTE SVÉ DRAHÉ POLOVIČCE VZKAZ, KTERÝ JI ZARUČENĚ DOJME

Matt vzpomíná, že svou osudovou lásku chtěl zaujmout replikami z filmu Lví král, který byl Lauřin nejoblíbenější. Kromě nich neustále vymýšlel nějaké společné aktivity, prosil rodiče, aby Lauru brali společně do kina, zvali ji na všechny rodinné párty i na výlety. 

Třídní učitelka ze školky vzpomíná, jak při prohlášení o svatbě Matt zareagoval na smích dětí i učitelů. Měl sebevědomě s ledovým klidem říct: "Jen počkejte..." Nikdo netušil, že cesta k naplnění jeho odhodlání jednoho dne skutečně dojde cíle.

Klepněte pro větší obrázek

Když se z Matta a Laury staly děti školou povinné, jejich cesty se na čas rozdělily. Každý chodil do jiné školy, a jediným kontaktem tak byla vánoční přání, která si rodiny dětí vyměňovaly. Na podzim prvního ročníku na střední škole Laura napsala Mattovi dlouhý dopis. Bylo to na popud její kamarádky, která o jejich dětské lásce věděla a ponoukala Lauru k tomu, aby navázala kontakt. A láska opět vzplála... 

Jenže ti dva museli čelit dalším výzvám "vztahu" na dálku, a to když oba nastoupili na vysoké školy, které od sebe dělilo víc než 2500 kilometrů. Kontakt udržovali po celou dobu studií alespoň díky sociální síti.

V květnu roku 2015, když se blížil poslední ročník jejich studií, pozval Matt Lauru na místo, kde to všechno začalo – do jejich společné mateřské školy. Tam poklekl a požádal svou životní lásku o ruku. Laura samozřejmě neváhala a svému milému řekla "ano".

Klepněte pro větší obrázek

O rok později si vyměnili prstýnky, a Matt tak naplnil své školkové odhodlání. Brzy po svatbě se stali manželé rodiči a dnes se radují ze dvou dcer – Hallie a Lily.

Klepněte pro větší obrázek

"Jsem tak hrdý na to, že jsem ženatý s touto dámou! Obě svá těhotenství (a že to nebyla pokaždé procházka růžovým sadem) zvládla bravurně a s takovou grácií! Během posledních let jsem ji sledoval, jak roste v člověka, kterým je dnes, a vím, že bude úžasnou matkou. Dívka, která byla adoptována z Indie vzdálené osm tisíc kilometrů, se stane tou nejlepší mámou na světě! Lauro, znám tě doslova celý svůj život a jsem tak nadšený, že zbytek života strávím tím, že budu tvým mužem a tátou našich dětí. Mám štěstí, že tě mám. Miluji tě," vyznal se Matt na svém Instagramu.

První láska je jen jedna. Slova ze známé písničky zpěváka Miro Žbirky tak tento pár naplňuje beze zbytku, co myslíte?

10 pilířů dobrého vztahu. Co dělat, abyste vedle sebe mohli dál cítit lásku, respekt, úctu, radost i touhu?
Témata: Děti, Láska a vztahy, Příběhy, Mateřství, Rodičovství, Rodina, Rodina a vztahy, Instagram, Kuriozita, Zajímavosti, Rodiče, Životní příběh, Emoce, osud, svatba, Valentýn, Indie, Láska, Kamarádka, Román, Miro Žbirka, Lví král, Odloučení, Lauřin, Lít