Maminka.czSlavné maminky

Jaký byl rok 2023 pro tenisovou šampionku Barboru Strýcovou?

vas 30.  12.  2023
Jednoznačně plný úspěchů! Splnil se jí sen, když se svou tenisovou parťačkou Sie Šu-wej vyhrála v červenci čtyřhru ve Wimbledonu. Definitivní tečku za svou kariérou udělala na začátku září v New Yorku na US Open. V listopadu pak ohlásila radostnou novinku, že je těhotná. Pro prvorozeného syna Vincenta (2) si přála sourozence, takže se moc těší na rok 2024, kdy přivede na svět druhé dítě. Co na sebe prozradila v novoroční anketě?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Na jaký moment z roku 2023 nejraději vzpomínáte? 

U mě je to jednoduché, nejraději vzpomínám na ten moment, který se nám povedl s mou parťačkou na Wimbledonu. Vyhrály jsme finále a staly jsme se podruhé wimbledonskými šampionkami. Já i poté, co se mi narodil syn. To bylo fakt něco úžasného. Celkově vrátit se na okruh WTA (celosvětový tenisový turnaj nejvyšší úrovně pro ženy organizovaný Tenisovou asociací žen – pozn. red.) zpět po porodu byla obrovská výzva a jedna velká neznámá. Moc jsem nevěděla, do čeho jdu. Dokázat se vrátit, být fit a skloubit to s péčí o syna bylo náročné. Výhra ve Wimbledonu pak byla třešničkou na dortu.

Čím byl pro vás uplynulý rok charakteristický?

Tento rok byl pro mě charakteristický v tom, že jsem si přála vrátit se v té nejlepší možné formě a zahrát si turnaje, které jsem chtěla. Prioritou byl Wimbledon. Bylo to trénování, starání se o syna a zase trénování. Musela jsem být zdravá a fit a i v hlavě silná na to, abych se dokázala vrátit.

Na co se v novém roce 2024 nejvíce těšíte? Co nejdůležitějšího vás čeká?

Přivést na svět druhé dítě. A starat se dál o syna, aby spokojeně rostl.

VIDEO: Bára Strýcová: Svatba je naplánovaná!

Jaké máte pro nadcházející rok cíle?

Na rok 2024 si žádné cíle nedávám, protože narození druhého dítěte bude samo o sobě asi hodně náročné. Ale moc se na to těším.

Co byste chtěla v příštím roce ve svém životě změnit, zlepšit, začít dělat jinak? 

Jsem perfekcionista a mám spoustu chyb. Vím o tom a snažím se na tom pracovat. Chtěla bych být trpělivější, dokázat si víc užívat věci a nehrnout se hned do dalších. Možná i trochu zpomalit. I když charakterově jsem člověk, který je hodně dravý, pořád se někam ženu.

Jak budete trávit Silvestra?

Silvestra budeme trávit s kamarády a rodinou. Já ten den vlastně nemám ráda.

Nedovolím synovi, aby si dělal, co se mu zlíbí, říká Barbora Strýcová. Tenisová šampionka prozradila, jaká je máma
Témata: Slavné maminky, Syn, Kariéra, Sport, Anketa, sportovci, Vincent, Tenistka, Barbora Strýcová, Šampionka, Wimbledon, Tenisový, Bára Strýcová, New York, US Open, Wimbledonský, WTA, Sport na Heureka.cz