Maminka.czŠkolák

Jakým sportem hubnou a formují postavu české celebrity?

Iveta Vařečková 14.  5.  2012
Jakým sportem hubnou a formují postavu české celebrity?
Který pohyb preferují známé herečky, zpěvačky a moderátorky, když se potřebují dostat do kondice?

Zatímco v Hollywoodu jsou novináři celebritám neustále v patách a díky paparazzi fotkám každý ví, jak krásky z titulních stran shazují nadbytečná kila, u nás něco podobného není zvykem. Proto jsme se rozhodli nespekulovat a zeptali jsme se známých tváří na jejich vztah ke sportu.

Monika Absolonová: Atletika naležato

Kdyby se dalo hubnout jen díky sledování sportovních přenosů v televizi, zpěvačka Monika Absolonová by byla naprosto spokojená. „Přiznám se, že takhle se,hýbu‘ úplně nejraději. Mezi mé favority patří hokej a atletika,“ směje se Monika. Lenošení si ale nemůže dovolit, proto se občas zastaví na golfovém odpališti nebo vyrazí za trenérem do posilovny.

„Vždycky začnu pravidelně cvičit, když potřebuji zhubnout nebo se dostat do kondice kvůli roli. A pak je jedno, kam se vydám. Trpím totiž všude, protože mě to moc nebaví,“ říká bez otálení. Naopak na tanec, ke kterému si našla bližší vztah díky pořadu StarDance, nedá dopustit. „Ten řadím na první místo. Tréninky i samotné vystupování pro mě byly čirá radost a překonání sebe sama,“ dodává zpěvačka, která své úsilí na parketu nakonec proměnila ve třetí místo.

Ljuba Krbová: Cesta na Východ

Bez pohybu si svůj život neumí představit Ljuba Krbová, která je známá díky nekonečnému televiznímu seriálu Ulice. Populární herečka si zkusila klasický balet, novodobé tance, lyžování i jízdu na snowboardu. Nejvíc ji však oslovila čínská bojová umění, kterým se věnuje už víc než deset let. Začínala cvičením tai-či, které nakonec vyměnila za wu-šu. „Vždycky mi byly blízké sestavy se zbraněmi, protože jsem měla pocit, že zbraň dodá bojovému umění dynamiku,“ vysvětluje herečka svoji volbu.

Málokdo ví, že díky intenzivnímu tréninku reprezentovala v roce 2001 Českou republiku na 6. mistrovství ve wu-šu a získala 14. místo. Zároveň si ale díky tomu uvědomila, že bojová umění nejsou stvořena pro závodění. Pravidelné tréninky jí pomáhají i v práci: „Když jsem pilná, mám lepší kondici a lépe se soustředím. Díky tomu jsem schopná naučit se večer před natáčením Ulice deset obrazů najednou.“

Iveta Lutovská-Vítová: Pohoda na kolečkách

Ukázat se před početným publikem jen ve spodním prádle nedělá České Miss 2009 Ivetě Lutovské-Vítové žádné problémy. Její dokonalé křivky však nejsou výsledkem mnoha hodin dřiny a odříkání, jako je tomu u řady modelek. „Sport mám hlavně spojený se zábavou, proto mě nejvíc baví kolečkové brusle. Už se těším na začátek léta, až se půjdu projet. Když si jdu zabruslit sama, hodně se věnuji pohybu. Jakmile ale vyrazíme s kamarádkami, je to trochu horší. Nemineme totiž na trase jediný kiosek, kde bychom si nedaly kávu nebo něco dobrého,“ přiznává modelka, která vloni v září řekla své „ano“ podnikateli Jaroslavu Vítovi.

„Po svatbě se u mě nic nezměnilo ani v životě, ani ve vztahu ke sportu. Jen občas Jardu přemlouvám, že není úplně nejlepší večeřet kolem desáté v noci,“ usmívá se Iveta.

Zuzana Norisová: V zajetí rytmu

První seznámení s oblíbeným pohybem už má dávno za sebou herečka a zpěvačka Zuzana Norisová. Ať už šlo o muzikál Pomáda, kvůli kterému přišla v devatenácti letech do České republiky, nebo o úspěšný film Rebelové a hlavní roli Terezy, nikde nechyběl Zuzky milovaný tanec. „Když tančím, je to pro mě něco jako meditace, během které vypnu a cítím se dobře,“ vysvětluje herečka. S chutí si proto užívala i účast v pořadu StarDance, kde si se svým partnerem Janem Klimentem vytančila druhé místo a nepřekonala jen herečku Danu Batulkovou.

K rozvlnění boků však Zuzka nepotřebuje jen parket a vysoké podpatky: „S přítelem si pustíme muziku a rozjedeme to klidně uprostřed obýváku nebo kdekoli, kde se ozve hudba,“ říká herečka. „Při pohybu mě baví střídat dynamičnost a klid, proto bych si chtěla najít víc času i na jógu nebo pilates, což se mi vzhledem k cestování zatím moc nedaří. Alespoň se snažím chodit na pravidelné procházky do přírody.“

Alice Bendová: Nadčasové vibrace

S minimem volna bojuje i seriálová herečka Alice Bendová. „V případě sportu u mě často nezvítězí lenost, ale nedostatek času. Žiji zhruba jako devadesát procent jiných žen, které mají dvě děti. Kolem dvouleté Aličky a čtyřletého Vašíka se někdy naběhám tolik, že mi pak nezbývá energie na další pohyb. Navíc jsem extremista, takže když se rozhodnu sportovat, nedokážu si představit den bez pohybu, nebo je to naopak a nic mě nedonutí,“ přiznává Alice.

Bilancování, pro co se rozhodnout, jí trochu ulehčil Power Plate, který má už dva roky doma. „Důvod, proč jsem se pro něj rozhodla, je hlavně úspora času. Stačí na něm cvičit totiž jen třicet minut denně. Možná se zdá, že je to málo, ale můžu potvrdit, že když na něm cvičím třikrát po sobě, hned je vidět, že se tělo zpevní a zvýrazní se břišní svaly,“ odhaluje herečka tajemství svých dokonalých tvarů.

Gábina Partyšová: Podpatky povoleny

Ačkoli se to možná na první pohled nezdá, sport a moderátorka Gábina Partyšová patří k sobě. „Rodiče mě i sestru vždycky vedli k pohybu. Od šestnácti let jsem předcvičovala v Brně aerobik a vydrželo mi to další tři roky,“ vzpomíná moderátorka, o které se často mluví jako o večírkové královně. V létě hraje golf a tenis, v zimě si jde zabruslit nebo zalyžovat a přes rok využívá domácí bazén.

„Protože jsem malá, často nosím vysoké podpatky a moje páteř tím trochu trpí. Před rokem jsem kvůli tomu začala chodit dvakrát týdně na hodiny pilates. Objevila jsem studio More Than Pilates, kde se cvičí pomocí přístrojů, kterým se říká reformery. Díky nim má člověk lepší kontrolu nad svými pohyby a bez problémů zapojuje ty správné svaly,“ vysvětluje moderátorka, která umí sama sebe „vyhecovat“ k pohybu.

Zároveň si však uvědomuje, že když někdo začíná s novým sportem, pomoc trenéra je dobrá investice. Na konci však nesmí chybět zasloužená odměna v podobě příjemné masáže. „Sport mi vždycky dokáže dodat energii, ale jako spousta jiných žen i já pořád dokola bojuji s celulitidou a dalšími vadami na kráse. Proto chodím pravidelně do salonu Miracle, kde už vědí, co se mnou.“

Témata: Porod, Těhotenství, Novorozenec, Kojenec, Děti, Slavní rodiče, Předškolák, Batole, Školák, Časopis Dieta, Celebrity, Bojové umění, Aličky, Sportovní přenos, Atletika, Domácí bazén, Gábina Partyšová, Malá část, Iveta Lutovská, Lutovská, Pošta, Jan Kliment, Bilancování, Jak, Čirá radost
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Herečka Kristýna Hrušínská: Náš Vojta by chtěl být momentálně buď Hurvínek, nebo Belmondo
Mrázková Dita
Slavné maminky
Ewě Farne druhé těhotenství neuvěřitelně sekne! Začala jsem si svého těla opravdu vážit, přiznala zpěvačka
Mrázková Dita
Slavné maminky
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče
Španělská královna Letizia kategoricky odmítla třetí dítě: Budoucím králem bude prostě žena a hotovo!
Mrázková Dita
Královská rodina