Maminka.czVideo

Je doma máma, ptá se Tomáš Klus coby sexuální predátor

kog 26.  2.  2020
Je doma máma, ptá se Tomáš Klus coby sexuální predátor
Do kin vstupuje dlouho diskutovaný a šokující dokument V síti, který odhaluje, jak snadné je zneužití dospívajících na internetu. Píseň k němu složil zpěvák Tomáš Klus, který si v klipu zároveň zahrál sexuálního predátora.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Klus přijal nabídku režiséra Víta Klusáka a složil titulní píseň : „Pozval nás na projekci, která mě se ženou úplně rozsekala, pak na oběd, kde nám ukázal jeden z profilů, zprávy a žádosti „pavouků“, čímž mě vyprovokoval k tomu, že jsem rovnou z oběda, se zvednutým žaludkem, vyrazil do studia a pod vlivem napsal píseň Je doma máma?,“ popsal zpěvák. 

Choreografii k tanci predátora vymyslel Marek Zelinka, vítěz StarDance z roku 2015, který je partnerem herečky a spisovatelky Marie Doležalové

Je trochu zarážející, že pro klip zvolili vizáž slizkého padesátníka, přitom odborníci na bezpečnost na internetu tvrdí, že takzvaný sexuální predátor většinou není starý nepřitažlivý muž v baloňáku. „Mezi nejčastější mýty patří hlavně představa, že nás na internetu mohou zneužít pedofilové. Přitom nejčastější útoky mají na svědomí lidé ve věku mezi 17 a 23 lety,“ vysvětlil v rozhovoru pro Supermamy.cz Martin Kožíšek, vedoucí projektu Bezpečně na netu. On sám nejčastěji slýchá: „Vždyť mu bylo 15, nebyl to žádný pedofil, tomu bych přece nenalítla...“

Kožíšek navíc upozorňuje, že oběťmi bývají často děti v nejzranitelnějším věku mezi 11 až 16 lety. „U dívek to bývá tak, že se zamilují na internetu do neznámého chlapce, kterému po čase pošlou intimní materiály. Je to z lásky. Nevnímají to jako útok od někoho cizího,“ vysvětluje. A vyvrací tak zažitou představu, že se většinou jedná o nějakého „slizouna“.

Dokument V Síti bude mít premiéru 27. února. Do kin míří hned ve dvou verzích: stominutový dokument bude přístupný od patnácti let. Kratší verze, trvající 63 minut, která nese název „V síti: Za školou“ je určená už pro děti od dvanácti let. Kina ji budou promítat spíše v odpoledních hodinách. 

Jak vypadá člověk, který na síti shání nahé fotky kluků i holek? Asi vás to překvapí!
Sociální síť může být nebezpečnější než přebíhání dálnice, říká režisér Vít Klusák  
Témata: Video, Výchova, Klip, Síť, Internet, Píseň, Marie Doležalová, Mama, Dokument, Zpěvák, Vít Klusák, Pedofil, Dom, Za školou, Predátor, Kino, Verze, Tomáš Klus, StarDance, Část dětí, Marek Zelinka
Mohlo by vás zajímat
Jaké jsou děti narozené v létě? Méně nemocné, hodně náladové
Vajsejtlová Barborasim swp
Děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
20 nejbizarnějších záběrů z dovolené! Tyto povedené snímky jen tak něco nepřekoná
Formánková Simona
Galerie
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Herec Vojta Kotek se oženil a zanedlouho se stane poprvé tátou!
Mrázková Dita
Slavní tatínci
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných