Maminka.czpaterčata

Jediná česká paterčata oslavila 10. narozeniny. Jak se jim dnes žije?

Simona Procházková 13.  6.  2023
Martin, Alex, Deniel, Michael a Terezka oslavili už desáté narozeniny. Malí školáci stále žijí ve středočeských Milovicích se svými rodiči Alexandrou Kiňovou a Antonínem Krosčenem, rádi sportují a řeší zcela běžné každodenní radosti a starosti.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Dosud jediná česká paterčata se narodila 2. června 2013 v pražské porodnici v Podolí a byla obrovským překvapením nejen pro mladou, tehdy 23letou, maminku, která si tenkrát přála ke staršímu synkovi ještě holčičku. O jejich narození a prvních měsících života vznikl dokonce televizní dokument, který vzbudil dokonalý rozruch.

VIDEO: Maminka v porodnici Slaný: Kdy lékař vidí pohlaví miminka

Pětice rošťáků, kteří právě končí třetí třídu, i jejich starší, dnes už patnáctiletý bráška Antonio, nenechají mámu s tátou vydechnout. Rádi s nimi doma kreslí, společně se učí a vyrážejí na výlety, baví je sport i hudba.

Šestinásobná maminka Saša se snaží své potomky držet stranou zájmu veřejnosti, chce, aby žili normální život. Což se jí také daří. Rodinka je hodně aktivní. „Každopádně se u nás moc nelení. Jsme takoví akční a sportovní. Ale děti se mají rády, zajímají se o stejné věci a já jsem za to ráda. Mají dobrý hudební sluch. Máme doma klávesy či kytaru, a také se u nás zpívá,“ řekla Alexandra Kiňová Deníku Blesk.

Témata: Příběhy, Rodičovství, Zajímavosti, Sourozenci, slavné děti, paterčata, Slaný, narozeniny, Terezka, Čéška, Milovice, Pat, Malý školák, Podolí, Antonio