Maminka.czVideo

Jednoduchá podzimní dekorace z vřesu. Takhle na ni krok za krokem

sim 16.  10.  2023
Vřes je velmi populární podzimní dekorace a s trochou šikovnosti se s ním dají dělat doslova zázraky. Ukážeme vám, jak snadno si můžete doma vyrobit originální ozdobný květináč se svíčkou. Podívejte se na video a pusťte se s námi do tvoření.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vřes je krásně barevný a jeho trsy jsou oblíbenou podzimní stálicí na zahrádkách, balkonech i v truhlících či květináčích doma na stole a na oknech. Patří mezi stálezelené rostliny, kterým nevadí chladné a sychravé počasí. Vřes kvete obvykle od srpna do prosince, přímo se tak nabízí jako rostlina vhodná pro nejrůznější podzimní aranžmá a dekorace.

K výrobě nádherné podzimní dekorace vám budou stačit rostlinka vřesu, kterou pořídíte v každém květinářství nebo i supermarketu, ozdobný keramický nebo třeba proutěný květináč, svíčka a kalíšek nebo stínítko na svíčku a samozřejmě také propriety, které využijete k dozdobení, ty si vyberte podle svého vkusu (např. kaštany na špejli, šišky, větvičky se šípky, keramické mini dýně apod.).

Více se dozvíte ve videu v úvodu článku, kde uvidíte, jak si tuto efektní dekoraci jednoduše vyrobit doslova během chvilky.

MAGický vřes jako symbol

Víte, že dříve byl vřes považován za magický symbol, který otevírá dveře do záhrobí a díky němuž je možné spojit se s mrtvými? Tradičně se proto v období Dušiček dává spolu se svíčkami na hroby.

Témata: Děti, Video, inspirace, Tvoření, dekorace, Halloween, Nejlepší video, dýně, Podzim, strašidla, Kostým, Rostliny, Balkón, Trocha šikovnosti, Trs, Dušička, Květináč, Svíčka, Záhrobí, TRUHLÍK, Vřes