Maminka.czTěhotenství

„Jéé, můžu si sáhnout?“ aneb hloupé intimnosti vůči těhotným

20. 4. 2013
„Jéé, můžu si sáhnout?“ aneb hloupé intimnosti vůči těhotným
Proč si všichni myslí, že jenom proto, že jste těhotná, můžou se k vám chovat jako vaše nejlepší kamarádka, se kterou se znáte od dětství? A dá se s tím vůbec něco dělat?

To bych vám mohla vyprávět…

„No né, to je ale roztomilé bříško, můžu si sáhnout? A kolikátý jste týden? Bojíte se hodně porodu? Já od 35. týdne skoro nespala hrůzou, ale nakonec to bylo v pohodě. Řvala jsem sice, že mě prý bylo slyšet až o dvě patra výš, ale co, že jo. Slyšela už jste o té novince – takovém tom balonku, co si tam teď ženské před porodem dávají a každý den si ho o trochu zvětší, aby pak měli porodní cesty hezky roztažené a dítě je potrhalo? Uvažujete o tom? Ne? Možná byste měla. Ono šití tam dole je pěkně nepříjemné. To bych vám mohla vyprávět…“

A my se známe?

Pokud by se tato konverzace snad odehrávala v naprostém soukromí mezi vámi a vaší matkou, prosím, byla by ještě únosná, i když zdaleka ne žádoucí. Ovšem u stolu v podnikové kantýně s osobou, se kterou jste se doteď jen stěží zdravila a venku na ulici byste ji pravděpodobně ani nepoznala? Ne, to opravdu není cool.

ČTĚTE TAKÉ: Odmítla jsem odběr plodové vody... i přes katastrofický triple test

Pouto důvěrnosti

Spousta žen žije v přesvědčení, že jakmile někde narazí na těhotného zástupce vlastního druhu, spojuje je automaticky nějaké zvláštní pouto důvěrnosti. Toto přesvědčení pramení čistě ze skutečnosti, že ony již také jednou rodily, což jim dává nějaké nepsané právo sdílet s dotyčnou těhotnou své zážitky a zkušenosti, případně se podělit o radu či doporučení. Zda o to stojíte, přitom není vůbec důležité a většinou nedostanete ani šanci slušně tyto intimnosti odmítnout.

Můžu? Nemůžete! Je to jedno…

V konverzaci se samozřejmě můžete omezit na jednoslabičné odpovědi, případně univerzální ‚Nevím‘, ‚Ještě uvidím‘, ‚No, nějak to bude‘ a doufat, že to vaší nové samozvané kámošce brzo dojde, nataženou ruku sahající na vaše těhotné břicho ovšem zastavíte těžko. Ani kdybyste se pochlapila a na otázku ‚Můžu si ho pohladit?‘, se vytasila s nečekanou odpovědí ‚Ne, promiňte, nemůžete‘, prvotnímu kontaktu pravděpodobně stejně neujdete. Tato konverzační vsuvka totiž ve skutečnosti není myšlena jako opravdová prosba o dovolení, ale více méně řečnický obrat, který je rukou hladící si váš pupek ruku v ruce doprovázen.

Co s tím?

I když vás to děsně štve a čím dál častěji si lámete hlavu nad tím, jak tomu udělat přítrž, věřte, že nic společensky únosného nevymyslíte a po čase dojde k přesvědčení, že nejlepší je nechat to plavat. Těch pár měsíců to prostě už vydržíte a pak budete ráda, když bude někdo ještě s potěšením sahat na vaše břicho. Váš partner nejlépe.

Předplatné časopisu Maminka
Témata: Těhotenství, Intimnost, Naprosté soukromí, Prosba, Pupek, Muž

Mohlo by vás zajímat
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Aleš Háma: Nerad kluky trestám a řvu na ně. Manželka je přísnější
Marika Šoposká: Těhotenství bez komplikací není samozřejmost, už to vím!
Eliánek spí od dvou měsíců ve svém pokojíčku, říká Dominika Mesarošová
Kdy nechat děti doma samotné? Nejdřív ve 12 letech, tvrdí odborníci!
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Otázky kolem přebalování: Jak často měnit plenku? Utírat, nebo umývat?

Horoskopy

Ryby Ani slovy neumíte popsat, jak se těšíte domů z práce. Už tam nechcete být ani minutu. Svých problémů…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Otmar, Otomar, Daisy

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu