Maminka.czTěhotenství

„Jéé, můžu si sáhnout?“ aneb hloupé intimnosti vůči těhotným

20. 4. 2013
„Jéé, můžu si sáhnout?“ aneb hloupé intimnosti vůči těhotným
Proč si všichni myslí, že jenom proto, že jste těhotná, můžou se k vám chovat jako vaše nejlepší kamarádka, se kterou se znáte od dětství? A dá se s tím vůbec něco dělat?

To bych vám mohla vyprávět…

„No né, to je ale roztomilé bříško, můžu si sáhnout? A kolikátý jste týden? Bojíte se hodně porodu? Já od 35. týdne skoro nespala hrůzou, ale nakonec to bylo v pohodě. Řvala jsem sice, že mě prý bylo slyšet až o dvě patra výš, ale co, že jo. Slyšela už jste o té novince – takovém tom balonku, co si tam teď ženské před porodem dávají a každý den si ho o trochu zvětší, aby pak měli porodní cesty hezky roztažené a dítě je potrhalo? Uvažujete o tom? Ne? Možná byste měla. Ono šití tam dole je pěkně nepříjemné. To bych vám mohla vyprávět…“

A my se známe?

Pokud by se tato konverzace snad odehrávala v naprostém soukromí mezi vámi a vaší matkou, prosím, byla by ještě únosná, i když zdaleka ne žádoucí. Ovšem u stolu v podnikové kantýně s osobou, se kterou jste se doteď jen stěží zdravila a venku na ulici byste ji pravděpodobně ani nepoznala? Ne, to opravdu není cool.

ČTĚTE TAKÉ: Odmítla jsem odběr plodové vody... i přes katastrofický triple test

Pouto důvěrnosti

Spousta žen žije v přesvědčení, že jakmile někde narazí na těhotného zástupce vlastního druhu, spojuje je automaticky nějaké zvláštní pouto důvěrnosti. Toto přesvědčení pramení čistě ze skutečnosti, že ony již také jednou rodily, což jim dává nějaké nepsané právo sdílet s dotyčnou těhotnou své zážitky a zkušenosti, případně se podělit o radu či doporučení. Zda o to stojíte, přitom není vůbec důležité a většinou nedostanete ani šanci slušně tyto intimnosti odmítnout.

Můžu? Nemůžete! Je to jedno…

V konverzaci se samozřejmě můžete omezit na jednoslabičné odpovědi, případně univerzální ‚Nevím‘, ‚Ještě uvidím‘, ‚No, nějak to bude‘ a doufat, že to vaší nové samozvané kámošce brzo dojde, nataženou ruku sahající na vaše těhotné břicho ovšem zastavíte těžko. Ani kdybyste se pochlapila a na otázku ‚Můžu si ho pohladit?‘, se vytasila s nečekanou odpovědí ‚Ne, promiňte, nemůžete‘, prvotnímu kontaktu pravděpodobně stejně neujdete. Tato konverzační vsuvka totiž ve skutečnosti není myšlena jako opravdová prosba o dovolení, ale více méně řečnický obrat, který je rukou hladící si váš pupek ruku v ruce doprovázen.

Co s tím?

I když vás to děsně štve a čím dál častěji si lámete hlavu nad tím, jak tomu udělat přítrž, věřte, že nic společensky únosného nevymyslíte a po čase dojde k přesvědčení, že nejlepší je nechat to plavat. Těch pár měsíců to prostě už vydržíte a pak budete ráda, když bude někdo ještě s potěšením sahat na vaše břicho. Váš partner nejlépe.

Nákupy - Maminka CZ
Témata: Těhotenství, Intimnost, Pupek, Muž, Naprosté soukromí, Prosba

Mohlo by vás zajímat
Rodičovský trik: Odkoukejte účinný způsob, jakým Kate a William mluví s dětmi
Po letech: Nafotili znovu oblíbené fotky z rodinného alba. To musíte vidět!
Kolik slov skutečně mají umět dvouleté děti. Hlavně na ně nikdy nešišlejte!
Jaké to je pořídit si dítě ve 20 a ve 40? Rozdíly, které mě překvapily
Chcete být trpělivější rodič? Tady jsou osvědčené triky, jak přestat křičet!
Nástup do školky s dítětem zamává. Proč chodí domů tak unavené?
Pozor! 7 věcí, kterými rodiče škodí pohybovému vývoji nejmenších dětí
Distanční výuka: Rodiče, buďme v klidu. Povinnosti nemáme téměř žádné!
Tohle nejím! 40 vážně podivných důvodů, kvůli nimž děti odmítají jídlo

Horoskopy

Ryby Září bylo vcelku úspěšné a jen horko těžko se s ním loučíte. Pokud na sobě budete stále pracovat a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Igor, Ivar, Ivor

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné