Maminka.czTěhotenství

Vystylingovaná žena versus přirozená krása

11. 11. 2011
Vystylingovaná žena versus přirozená krása
Make-up, barva na vlasy, všemožné zvýrazňovače očí a rtů a mnoho dalšího. To jsou doplňky, které pomáhají ženám vyzdvihnout jejich krásu a zahladit nedostatky. Všeho moc ale škodí.

Různé typy žen potřebují různé úpravy, stejně jako různé typy mužů ocení různě upravené ženy. Univerzální klíč na to, zdali a do jaké míry být žena namalovaná či vystylingovaná, tedy neexistuje. Nicméně existuje zlatý střed, do nějž se lapí představy největšího počtu mužů. Matematici a sociologové by to nazvali mediánem.

Přírodní krása se cení

Je-li žena přirozeně krásná, disponuje kvalitními vlasy, dlouhými řasami, jemnou pletí, plnými rty a nemá-li genetické predispozice k hustému obočí, má u mužů v podstatě vyhráno i bez použití nejrůznějších kosmetických prostředků a procedur. Dokonce samotný fakt, že u ní není třeba "namalovat obličej na ksicht", způsobuje větší zájem mužské části populace.

Na druhé straně je pěkné, když také takovýto typ ženy se pro speciální příležitosti dokáže vhodně vylepšit. Jdete na slavnostní premiéru do divadla? K noblesním šatům prostě patří řasenka, make-up a výraznější rtěnka. Světlejší typy by ale rozhodně nikdy neměly zapomínat na minimum v podobě zvýraznění očí pomocí tužky či řasenky. Sebekrásnější žena se světlými řasami výrazně podkopává svůj potenciál.

Trochu se přikrášlit

Svět samozřejmě není plný pouze od přírody překrásných žen. Proto také člověk vymyslel malovátka, zvýrazňovače a také zahlazovače. Tam kde příroda nedodala dostatečné barvy, je třeba přimalovat. Prakticky každý muž ocení zvýrazněné řasy a namalované oční stíny. Alespoň minimální vrstva make-upu, která zakryje nedokonalosti pleti, je rovněž braná za samozřejmost.

Standardem, který žádného muže neodradí, jsou také pěstěné vlasy, ostříhané a dokonce i nabarvené od kadeřnice. Přirozená barva vlasů je pochopitelně vítanější, ovšem někdy vhodně udělaný melír či kompletní změna barvy na ne úplně křiklavou může velice prospět. Alespoň základní manikúra a pedikúra je také žádoucí. Ženy se zcela nepěstěnými nehty nejsou zrovna v kurzu. Úplně ale postačí domácí provedení, návštěva specialisty není nutností.

Syndrom makeupky

Pod onou vystylingovanou ženou si muž představí takovou dámu, které se posměšně přezdívá makeupka. To je ten typ, který je přitažlivý buďto pouze pro malou skupinu umělotin milujících mužů, nebo přitažlivý pro spoustu mužů pouze na několik desítek minut. Jinými slovy se jedná o ženy vystylingované akorát do postele, nikoli pro vodění za ruku po městě.

ČTĚTE TAKÉ: Petra Měchurová: "Adélka se na stříhání těší, už ho zná ze salónu!"

Makeupky trpí utkvělou představou, že čím víc se upraví, tím víc sexy budou. Jsou typické svým značným solárkovým opálením v zimě, vytrhaným obočím do podoby úzké linky, silnou vrstvou pudru a růže na tváři, rudou rtěnkou, zcela černými či peroxidově blonďatými vlasy, dlouhými gelovými nehty, nalepovacími řasami atd. Dostat se do takové podoby je za hranicí dobrého vkusu a velká část mužů to skutečně neocení.

Jako u většiny věcí, i v případě vlastního šlechtění platí, že nejlepší je zlatý střed. Zarostlá a nevýrazná žena nikoho nezaujme, zatímco přeplácaná a umělá panička spoustu běžných mužů spíše odradí.

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Novorozenec, Batole, Kojenec, Předškolák, Školák, Krása a styl, Jen pro maminku, Zlatý střed, Typ mužů, Přirozená krása, Kompletní změna, Žena, Manikúra, Blond vlas, Krása

Mohlo by vás zajímat
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Obyčejný den očima mámy a dítěte. Tohle video vás dojme
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Barunka málem přišla o prst! Její máma varuje před nebezpečnou hračkou
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Obula jsem podpatky a vyrazila si. Mé staré já stále existuje, jásá Marie Doležalová

Horoskopy

Býk Na svou stranu jste využili všechno optimistické, co v sobě máte. Držte se také hesla, že štěstí přeje…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zora, Danica, Zoran

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné