Maminka.czMateřství

Jennifer Aniston otevřeně o mateřství: Tyhle věci mě neskutečně zraňovaly, říká

Simona Formánková 27.  12.  2021
Ne, toto rozhodně není v pořádku! Nenechte si to líbit! Jasný vzkaz všem ženám, které se potýkají s neustálými narážkami na mateřství či těhotenství, vyslala americká herečka Jennifer Aniston. Sama celý život bojuje se spekulacemi bulváru, proč se dosud nestala matkou. Nyní se rozhodla promluvit!

Ohlédnete-li se zpět v čase, tak z pohledu bulváru byla málokterá celebrita ušetřena všemožných spekulací nebo různých fám. Americká herečka Jennifer Aniston se s přibývajícím věkem dostávala do hledáčku novinářů hlavně kvůli dohadům, zda vůbec může mít děti nebo pouze dává přednost kariéře před mateřstvím. 

Během manželství s Bradem Pittem byla Aniston prakticky každý týden na obálce některého z bulvárních deníků s titulky o její plodnosti a o tom, jestli chce děti. I přesto, že toto manželství v roce 2005 skončilo, nesmyslné titulky a fámy přetrvávaly dál. Jennifer se rozhodla tyto spekulace vyvrátit a v roce 2016 o svých zkušenostech napsala článek pro portál Huffpost. Nyní, ve svých 52 letech, začíná mluvit o tom, jak ji to zraňovalo – což v některých ohledech prý stále trvá. 

VIDEO: Neslavnější hollywoodské páry - Brad Pitt a Jennifer Aniston

V rozhovoru pro americký časopis The Hollywood Reporter také zmínila, že si mnoho lidí myslí, že si vybrala kariéru před dětmi. "Tyhle řeči mě neskutečně zraňovaly. Nikdo nemá ani ponětí, co řeším v osobním životě nebo po zdravotní stránce." Také říká, že vidí podobnosti mezi bulvárem a sociálními sítěmi – každý si tam může napsat v podstatě cokoli. "To, co tenkrát bulvár a média udělaly s osobními životy lidí, dělají běžní lidé nyní na sociálních sítích."

Během rozhovoru pro InStyle v roce 2018 mluvila Aniston o tlaku, kterému čelí všechny ženy, aby se staly matkami. "Nikdo neví, co se děje za zavřenými dveřmi. Nikdo nepřemýšlí, jak citlivé to pro mě a mého partnera může být. Nevědí, čím jsem si zdravotně nebo emocionálně prošla. Na ženy je vyvíjen tlak, aby se staly matkami. A pokud tomu tak není, jsou považovány za 'poškozené zboží',“ řekla.

Nakonec do toho, zda chce být Jennifer Aniston matkou, nikomu nic není. Stejně tak není na místě spekulovat o ženském těle a vytvářet si vlastní domněnky. Existuje mnoho žen, které bojují se svým tělem, mají problémy s plodností a nekonečné dohady je velmi zraňují. Je proto skvělé, že se najde někdo jako Jennifer Aniston, která se nebojí veřejně říct, že je to naprosto nevhodné.

Témata: Těhotenství, Mateřství, Slavné maminky, Kariéra, Matka, Instagram, herečka, Sociální sítě, Rodičovství, Brad Pitt, Spekulace, Jennifer Anistonová, Bulvár, Jennifer Aniston, Manželství
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Emoce a detaily z nevídané blízkosti! Nejlepší porodní fotky roku 2021
Porod
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy