Maminka.czMateřství

Jennifer Aniston otevřeně o mateřství: Tyhle věci mě neskutečně zraňovaly, říká

Simona Formánková 27.  12.  2021
Ne, toto rozhodně není v pořádku! Nenechte si to líbit! Jasný vzkaz všem ženám, které se potýkají s neustálými narážkami na mateřství či těhotenství, vyslala americká herečka Jennifer Aniston. Sama celý život bojuje se spekulacemi bulváru, proč se dosud nestala matkou. Nyní se rozhodla promluvit!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ohlédnete-li se zpět v čase, tak z pohledu bulváru byla málokterá celebrita ušetřena všemožných spekulací nebo různých fám. Americká herečka Jennifer Aniston se s přibývajícím věkem dostávala do hledáčku novinářů hlavně kvůli dohadům, zda vůbec může mít děti nebo pouze dává přednost kariéře před mateřstvím. 

Během manželství s Bradem Pittem byla Aniston prakticky každý týden na obálce některého z bulvárních deníků s titulky o její plodnosti a o tom, jestli chce děti. I přesto, že toto manželství v roce 2005 skončilo, nesmyslné titulky a fámy přetrvávaly dál. Jennifer se rozhodla tyto spekulace vyvrátit a v roce 2016 o svých zkušenostech napsala článek pro portál Huffpost. Nyní, ve svých 52 letech, začíná mluvit o tom, jak ji to zraňovalo – což v některých ohledech prý stále trvá. 

VIDEO: Neslavnější hollywoodské páry - Brad Pitt a Jennifer Aniston

V rozhovoru pro americký časopis The Hollywood Reporter také zmínila, že si mnoho lidí myslí, že si vybrala kariéru před dětmi. "Tyhle řeči mě neskutečně zraňovaly. Nikdo nemá ani ponětí, co řeším v osobním životě nebo po zdravotní stránce." Také říká, že vidí podobnosti mezi bulvárem a sociálními sítěmi – každý si tam může napsat v podstatě cokoli. "To, co tenkrát bulvár a média udělaly s osobními životy lidí, dělají běžní lidé nyní na sociálních sítích."

Během rozhovoru pro InStyle v roce 2018 mluvila Aniston o tlaku, kterému čelí všechny ženy, aby se staly matkami. "Nikdo neví, co se děje za zavřenými dveřmi. Nikdo nepřemýšlí, jak citlivé to pro mě a mého partnera může být. Nevědí, čím jsem si zdravotně nebo emocionálně prošla. Na ženy je vyvíjen tlak, aby se staly matkami. A pokud tomu tak není, jsou považovány za 'poškozené zboží',“ řekla.

Nakonec do toho, zda chce být Jennifer Aniston matkou, nikomu nic není. Stejně tak není na místě spekulovat o ženském těle a vytvářet si vlastní domněnky. Existuje mnoho žen, které bojují se svým tělem, mají problémy s plodností a nekonečné dohady je velmi zraňují. Je proto skvělé, že se najde někdo jako Jennifer Aniston, která se nebojí veřejně říct, že je to naprosto nevhodné.

Témata: Těhotenství, Mateřství, Slavné maminky, Instagram, Kariéra, Rodičovství, herečka, Matka, Sociální sítě, Brad Pitt, Jennifer Aniston, Bulvár, Manželství, Spekulace, Jennifer Anistonová, Ponětí
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Výlety s kouzelnou vánoční atmosférou: Užijte si rozzářené oči svých dětí
Procházková Simona
Advent
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
Chlapec žil pouhých 10 dní. Společně strávený čas pro nás byl požehnáním, tvrdí rodina. Jejich dojemný příběh obletěl celý svět
Formánková Simona
Příběhy