Jsem táta na „mateřské“ a okolí se na mě dívá skrz prsty

čtenář 25. 8. 2015 14:48
To že prací učitele neuživíte dobře rodinu s 1 dítětem není vaše ostuda, ale ukázka aktuální společnosti a neadakvátní ceny práce obecně v ČR a pro některé profese zvláště.
Na druhé straně čas s batoletem je nevratný a jedinečný pro otce i pro matku "na mateřské"
Patrik 25. 8. 2015 18:39
Já v článku čtu něco jiného. Ne, že by on rodinu neuživil, ale že manželka má dvojnásobný příjem a tak se - celkem logicky - rozhodli, že na mateřskou půjde on a manželka vydělávat. Není to sice úplně běžné, ale není toto přesně to, za co feministky bojují? Aby pohlaví neznamenalo automaticky nižší mzdu, aby se mohly rodiny rozhodnout, zda je pro ně výhodnější, aby na mateřské zůstal třeba i muž.

Pokud jim to tak vyhovuje, proč ne a na divné sousedy, ať se vykašlou.
Eva 26. 8. 2015 07:51
Já běžně piju pivko, když jsem někde v hospůdce se zahrádkou a dětským koutkem a nikdo se na mě pohoršeně nedívá Z jedné zkušenosti by si neměl dělat Roman hlavu.
xjuklickova 26. 8. 2015 13:55
To bude tím,že jste žena,i kdyby jste byla pod obraz, tak to všichni přejdou,kdežto muž s batoletem bez ženské a ještě s pivem, to je situace na kriminál...
Eva 26. 8. 2015 07:54
Jinak je mi líto té matky, že je celý den s cizími dětmi a své hlídat nemůže. Myslím, že jí to bude jednou líto. Složenky se ale platit musí, to je jasný...
xjuklickova 26. 8. 2015 13:52
A otců vám líto není,že nejsou u všeho první?
Táňa 5. 9. 2015 00:54
To je právě to, co mě napadlo jako první věc - mně je v první řadě líto toho maličkého dítěte, že vidí mámu jen večer a o víkendu, zatímco ona se věnuje jiným dětem. Jinak táty na mateřské moc obdivuju!
jiřina 26. 8. 2015 12:25
Bohužel v naši zemi když vyčnivate tak jste divný držím Vám palce a fandím
Radu 26. 8. 2015 12:44
Úplně se na to vyprdněte . . . ano v Praze na pískovišti by na Vás každá mamina koukala s úsměvem. Rozhodli jste se tak a je to jenom a jenom Vaše věc. Užívejte prcka, Vy budete u všeho toho "prvního". Držím Vám palce.
dayakaan 26. 8. 2015 12:49
My žijeme také u hranic, ale na opačné straně republiky, kde ani tak neřešíte, kolik si vyděláte, ale zda práci vůbec máte. Takže u nás to funguje tak, že naštěstí máme výbornou práci z domova, kterou můžeme vykonávat oba dva a tudíž jsme i tak napůl na mateřské. Takže si rovným dílem dělíme i veškeré domácí práce (tedy kromě žehlení, to opravdu můj muž nezvládá), naše děti když zrovna chtějí trávit čas s maminkou, tak ji mají k dispozici, a když zrovna mají pocit, že s taťkou je více legrace, tak se jim věnuje on. Pro naší rodinu je to takhle zcela přirozené, a jak já, tak i můj partner si plně uvědomujeme výhody takového "systému". Přála bych každému otci, aby mohl zůstat se svými dětmi doma alespoň pár měsíců, a to ani ne z důvodů, které uvádí mnoho maminek na mateřské: "Aby si ten chlap uvědomil, že mateřská je pořádná dřina", ale spíše proto, že ten čas, který svým dětem takto naplno věnují jim nemůže žádná 14 ti denní dovolená ani večerní čtení pohádek, vynahradit. Takže pane Romane, podle mého názoru by Vám měli všichni chlapi, ale i ženy závidět!
xjuklickova 26. 8. 2015 13:50
Nic si z toho nedělejte, u nás doma je to také jiné, nejsme na rodičovské ani jeden, pracuji jako zdravotní sestra a manžel je skladník, potřebujeme peníze, tak chodíme do práce oba a na plný úvazek. Dnes a denně poslouchám, co jsem to za matku, že nechávám dítě babičce( asi 8x měsíčně) když mám denní a manžel jí ve 4 vyzvedne...
Doba je jiná, než když novomanželé dostali nevratnou půjčku, byt, porodné, přídavky na děti a ceny byly jinde...
Kaba 26. 8. 2015 22:09
A vite,jak to dopadne? Zena bude unavenou zivetelkou rodiny ,manzel pouze backora u plotny, ktera se ani nenaucila varit. Vztah k diteti nanic, vztah k manzelovi jeste horsi.. Nejakou dobu to vydrzi , nebude se chtit vzdat vydelku, ale nakonec usoudi, ze manzel je prizivnik a najde si jineho, ktery ji zabezpeci a postara se o ni jako zivitel rodiny a chlap. Zkusenost vlastni - neskoncila nastesti rozvodem, v rodine bratra to same, na rozvodu se uspesne pracuje a oba partneri jiz maji nove protejsky . S odstupem let si myslim, ze neni nad stare osvedcene modely. Moderni neznamena vzdy spravny. Proc se manzel jednoduse nezapoji do vychovy vice nez je obvykle, paklize k tomu ma blizko, a manzelce nenecha jeji roli v rodine? 😐
😐
Táňa 5. 9. 2015 01:11
Musím souhlasit, to je ta odvrácená tvář moderního pojetí rodičovství aneb táta na mateřské. I když táty na mateřské obdivuju, tak si myslím, že to nakonec ve většině případů nemůže moc dobře fungovat - přesně tak, jak píšete.
kveta 27. 8. 2015 08:53
Nahodou ten chlap je frajer.Muj chlap by to treba nedal,jelikoz nas malej je fakt dost urvanej a narocnej.A ruku na srdce,kolik znate muzu na materske?Ja nikoho
Pavlína 27. 8. 2015 21:48
Držím palce,můj manžel byl s prvním dítětem taky na rodičovské. Jako správný a líný chlap si uměl na vše najít zlepšováky.Dcera už v půl roce uměla pít z petky, protože manžel nikdy nemohl najít její speciální dětský hrneček s pítkem. Na hřiště jezdili na kole, aby se nemusel ohýbat ke kočárku. A na pískovišti kde byl největší chumel dětí by jste našli i ty dva,protože tatínci nesedí a nekvokají, ti umí vymyslet tu největší srandu.
15

Horoskopy

Váhy V úterý jste většinou pracovně rozjetí, ale tento týden se vám to nějak nedaří. Na nikoho se neusmíváte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jindřich, Jindra, Egon

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné