Maminka.czLáska a vztahy

Jsem těhotná, ale bohužel ne se svým manželem. Mám mu to říct?

Dáma.cz 29.  4.  2018
Simona se svěřila se svým příběhem. Je těhotná a dítě si chce nechat. Bohužel otcem miminka není její manžel, ale jeho nejlepší kamarád.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vždycky jsem chtěla dítě. Jenže manžel měl pořád nějaké důvody, proč ještě ne. Jednou to byly peníze, pak zase říkal, že si ještě budeme užívat. Takhle to šlo dva roky a já byla nešťastná. Navíc byl Roman pořád v práci a na mě měl pořád méně času. Nejdřív jsem mu to vyčítala, brečela, pak jsem mlčela a rozhodla se, že si budu žít po svém.

Nikdo se mi nemůže divit, když ženská zůstává pořád sama, prostě se začne nudit. I když jsem měla svoje koníčky a kamarádky, nebylo to ono. Chtěla jsem trávit čas i se svým manželem, chodit s ním do kina, na večeře nebo se jet projet na kole. Jenže Roman pořád neměl čas. Jednou jsem koupila lístky do divadla s tím, že když už je prostě koupím, tak půjde. Jenže jsem se spletla.

Tenkrát přišel z práce až kolem deváté hodiny večer, unavený a hned si sedl k televizi na gauč. Nepolíbil mě, nezeptal se mě, jak jsem se měla v práci, prostě nic. Přistoupila jsem k němu a usmála se. "Romane, koupila jsem lístky do divadla, na komedii. Odpočineš si a zapomeneš na práci."

V ruce jsem držela dva lístky a doufala, že bude rád a moji snahu ocení. "V žádném případě, divadlo nemusím a nemám čas. Čeká mě důležité jednání a musím se na něj připravit," odbyl mě a dál se díval na televizi.

Nevěra může být v těhotenství devastující. Jak ji zvládnout?

Manžel navrhnul, ať jdu do divadla s jeho kamarádem

Odvrátila jsem hlavu, aby neviděl, že se mi do očí nahrnuly slzy zklamání. Co dělám pořád špatně? Na co čekám? Pak najednou Roman povídá: "No, když už jsi ty lístky koupila, byla by škoda, aby propadly. Řeknu Davidovi, aby šel místo mě." Užasla jsem nad jeho nápadem.

Davida jsem sice znala, byl to Romanům nejlepší kamarád, který mu dokonce i svědčil na naší svatbě, ale abych s ním šla do divadla? David byl svobodný a neměl ani žádnou vážnou známost. Já ale vdaná byla – za Romana! Proč bych měla chodit s Davidem?

Jenže nakonec to dopadlo jinak. Tedy, přesně tak, jak Roman naplánoval. David mě vyzvedl u nás doma a vyrazili jsme spolu do divadla. Byl nastrojený do obleku, voněl a moc mu to slušelo. Ani já jsem nebyla marná, vypadala jsem skvěle. Černé šaty, lodičky a účes od kadeřnice. Komedie byla povedená, smáli jsme se, až jsme se za břicho popadali. O přestávce jsme si dali víno a povídali si o představení. V jeden okamžik jsem si uvědomila, že takhle hezky už jsem si s žádným mužem dlouho nepopovídala.

Vyšli jsme z divadla a najednou byl čas jít domů. Jenže David mě pozval na další skleničku vína. "Když už jsme tak hezky vyšňoření, byla by škoda jít domů, ne?" A tak jsem kývla. V restauraci jsme nakonec vydrželi skoro až do půlnoci, smáli jsme se a pořád bylo o čem mluvit. Bylo mi s ním moc fajn a zdálo se, že i Davidovi se mnou. Vyprovodil mě až domů a když jsme se loučili, tak nějak to přišlo a… políbili jsme se. Nikdo to neplánoval, ale stalo se.

Pavla: Čekám cizí dítě. Manžel nic neví

Z nevinné schůzky se vyvinul vztah

Hned další den mi David zavolal a omlouval se. Jenže já mu skočila do řeči: „Není proč se omlouvat, bylo to příjemné.“ Chvíli jsme mlčeli a pak mě David pozval do kina. Začali jsme se scházet, nejdřív to bylo jen kino, divadlo, výstava a za měsíc jsme zjistili, že nám je spolu krásně.

Už to nebyly jen obyčejné polibky a jednou večer jsme skončili u něj doma. Milovali jsme se a v tu chvíli nemysleli na nic. Natož na následky. Za nějakou dobu mi David řekl, že mě miluje. Já do něj byla taky zamilovaná, ale nechtěla jsem ublížit Romanovi.

Co bude, říkala jsem si? Musím to ukončit. Jenže dokážu to? Pak jsem s hrůzou zjistila, že jsem asi dva měsíce nedostala menstruaci. Okamžitě jsem si koupila těhotenský test a pro jistotu si ho udělala dvakrát. Pokaždé mi odpověděl jasně: Těhotná! Jsem těhotná. Bylo to zvláštní, na jedné straně jsem cítila radost, protože jsem po dítěti toužila, na straně druhé jsem nevěděla, co dělat.

Staňte se MAMINKOU ROKU. Můžete vyhrát ceny v hodnotě až 700 000 Kč!

Potrat jsem odmítla okamžitě, ovšem řešila jsem jinou věc. Když řeknu Romanovi, že čekám dítě, co udělá? A hlavně, mám mu říct, že dítě není jeho? Jistě, mohlo by být, ale lhát v něčem takovém zřejmě nedokážu. A co řekne David, až mu prozradím, že čekám jeho dítě?

Vůbec netuším, co bude dál a jak to všechno dopadne. Pravda může zničit moje manželství, ovšem není už dávno mrtvé? Třeba je David ten, s kým mám být… Ale je to nejlepší Romanům kamarád, mohu mu to udělat? Jedno vím jistě. Budu mít dítě a chci ho.

VIDEO: Sexuolog Petr Weiss: Češi a Češky jsou přeborníci v nevěrách

Čekám své první dítě. Manžel mě ale opustil těhotnou!
Kristýna: Že jsem těhotná, jsem zjistila až v sedmém měsíci. Okolí mě odsoudilo!
„Dá se předpokládat, že klidné matce se narodí vyrovnané dítě," říká psychiatrička

 

Témata: Láska a vztahy, Těhotenský test, Černé šaty, Komedie, Petr Weiss, David, Divadlo, Kadeřnice, Nejlepší kamarád, Kino, Manžel, Důležité jednání, Kamarád, Lístek, Děti, Těhotenské testy na Heureka.cz