Maminka.czPéče o dítě a jeho výchova

Jste matka stíhačka? Uberte! Přečtěte si, proč nemít vše pod kontrolou

Veronika Vlachová 9.  3.  2017
Jste matka stíhačka? Uberte! Přečtěte si, proč nemít vše pod kontrolou
„Nechoď tam, nebo spadneš, napij se, najez se, budeš jíst jenom bio.“ Víte, proč není dobré mít životy svých dětí pokaždé pod kontrolou?

Dokonalá matka

Skoro mi to tehdy připadalo jako na vojně: vypij ještě flašku mléka (musí mít přece předepsanou dávku bílkovin), obléknu ti ještě ty ponožky (jinak mu bude zima) a teď si musíš dát svačinku (jsou přece tři hodiny po obědě).

Právě jsem trávila odpoledne u své kamarádky Karly coby „prvomatky, která měla v hlavě jasno – chtěla být tou perfektní matkou, která své dítě vždycky ochrání před nebezpečím, nedostatkem výživy či spánku a pokaždé ho oblékne do organické bavlny nebo nejúžasnějšího modelu ve sladěných barvách.

Kdo může vychovávat mé děti? Mého syna seřvala cizí matka!

A že sleduje své spící dítě na videochůvičce i monitoru dechu? To jí připadá naprosto normální. Proč vlastně my rodiče chceme mít všechno pod kontrolou? A je to vůbec zdraví prospěšné?

Témata: Časopis Maminka, Rodina a vy, Péče o dítě a jeho výchova, Rodina a vztahy, Nezapomínejte na sebe, Máť, Loutka, Pedagožka, Dokonalá matka, Speciální pedagožka, Dobrá matka, Inteligence, Novopečený rodič, Zdravé sebevědomí, Izolace, Zkoušení, Boule, Důvěra, Emoční inteligence, Dnešní svět, Spící dítě, Osamělost, Ivana Procházková, Lustr, První syn
Mohlo by vás zajímat
Tyhle projevy chování u dětí nikdy neignorujte. Co s nimi?
Procházková Simona
Výchova
GALERIE: Tohle se nepovedlo. Podívejte se na nejšílenější domácí cukrářské pokusy!
redakce
Výživa a stravování
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky