Maminka.czNež otěhotníte

Jste připraveni na dítě? 7 otázek, na které je dobré znát odpověď

24. 6. 2015
Jste připraveni na dítě? 7 otázek, na které je dobré znát odpověď
Mít dítě je krok, který vám změní celý život. Než se pro potomka rozhodnete, měli byste se ujistit, že to váš vztah zvládne.

Dělání dětí je legrace, ale dítě ve skutečnosti všechno změní. Ten malý rozkošný poklad je váš navždy a přinese vám života spoustu změn a odpovědnosti. Jste na to připravení? Než se s partnerem rozhodnete mít dítě, měli byste si položit těchto 7 otázek a pravdivě si na ně odpovědět. Hned budete mít jasněji.

1. Už jste přemýšleli o tom, co jiného budete s miminkem dělat, než se s ním mazlit?

Děti jsou úžasné, ale vyžadují plánování. Hodně plánů. Musíte prodiskutovat, jak budete o dítě pečovat, co všechno jste ochotní obětovat - nezbyde vám žádný volný čas na vaše dosavadní koníčky, a pokud se přece jen najde volná chvilka, raději ji věnujete spánku. Když vaše dítě bude spát, vy věnujete chvilku úklidu domácnosti, ale protože jen těžko stihnete vše co dřív, je třeba prodiskutovat, kdo bude uklízet, prát, žehlit venčit psa a mít nádobí, protože jinak se vám vše sesype na hlavu. Podle odborníků mají páry, které na vše myslí předem, daleko vyšší šanci „na přežití.“

2. Jaký druh rodičů chcete být?

Byli byste rádi přísnými rodiči, kteří svého potomka tlačí k úspěchu za každou cenu? Nebo budete pro děti partnery, za kterými mohou přijít s každým problémem? Nikdo vám nemá právo mluvit do výchovy, ale měli byste mít aspoň rámcově jasno dřív, než se narodí. Musíte totiž být s partnerem zajedno, jinak se budete hádat kvůli každé výchovné maličkosti.

3. Umíte se vůbec hádat?

Možná teď na sebe v hádkách ječíte a boucháte dveřmi, ale můžete se takhle chovat i před potomkem? Vždyť ho vyděsíte k smrti. Pokud se rozhodnete mít děti, musíte zapracovat na svém umění se hádat, naučit se argumentovat, vyslechnout druhého a najít řešení, které bude vyhovovat oběma.

4. Máte smysl pro humor?

To je dobře, protože někdy vám nic jiného nezbývá. Třeba v okamžiku, kdy jsou tři ráno a vaše dítě trápí prdíky, které ho nenechají usnout, a tak pláče a pláče a nenechá se utišit. I na těch nejtěžších okamžicích je nutné si najít něco dobrého a zasmát se tomu, jinak se zblázníte.

5. Jak jste na tom finančně?

Každý z nás má potřebu jiných úspor, aby si dovolil mít dítě, ale podívejte se na své bankovní účty společně. Situaci prodiskutujte a spočítejte, jak moc dítě zasáhne do vašeho finančního rozpočtu. Je možné, že celou výbavičku dostanete, nebo zdědíte, a pak budete mít vstupní náklady výrazně nižší, než kdybyste si vše museli kupovat. Připravte se na to, že o penězích budete muset diskutovat často, takže pokud vám toto téma není příjemné, musíte se to prostě naučit.

6. Chceme dítě oba?

Dítě není ten druh rozhodnutí, kdy se jeden může do situace nechat vmanipulovat. Puzení po dítěti bude pravděpodobně silnější u žen, ale muži si musí aspoň umět představit, co všechno se v jejich životě změní a být s tím smíření. V rodičovství by měli být zapojeni oba stejně, a proto je jasné, že by s tím oba měli souhlasit.

7. Počítáme se změnami našeho sexuálního života?

Je to smutné, ale po dítěti se budete méně milovat (alespoň na čas se zdravotních důvodů). Většinou se ale tato pauza protáhne, či se změní četnost milování, protože žena je unavená svou novou rolí, nočním vstáváním a neustálým kojením. Proto si o tom promluvte ještě púřed početím, aby ypozději nedocházelo ke zbytečným hádkám. Pomazlení novorozence a jeho vůně stojí za to!

Chci si rodit po svém!
Témata: Než otěhotníte, Noční vstávání, Jaký druh, Přísný rodič, Odpověď, Děti

Mohlo by vás zajímat
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Říkají jí Mauglí. Přežila v sibiřské divočině. Teď vyhrála soutěž krásy
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají

Horoskopy

Vodnář Ať už přijdete kamkoli, všechno rozsvítíte jako sluníčko. Vyzařujete ze sebe příjemnou energii. Díky…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Patrik, Ella, Lev

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné