Jste těhotná? Poraďte se s gynekologem, jestli nepotřebujete hořčík!

Komerční článek
15. 3. 2017
Jste těhotná? Poraďte se s gynekologem, jestli nepotřebujete hořčík!
Těhotné ženy patří do skupiny lidí, které velice často chybí hořčík. Přitom jeho nedostatek se může projevit jak na zdraví maminky, tak miminka.

V těhotenství má naše tělo zvýšené požadavky na příjem mnoha vitamínů i minerálů. Jedním z nich je i hořčík, známý rovněž jako magnesium. Přestože jde o čtvrtý nejhojnější minerál v našem těle, trpí jeho nedostatkem až třetina populace. Ještě markantněji se problém dotýká právě těhotných žen. V těhotenství se totiž spotřeba hořčíku zvyšuje a nedostatek hořčíku může ovlivnit nejen zdraví maminky, ale i plodu.

Klepněte pro větší obrázek V těhotenství stoupá spotřeba hořčíku. Doplnit jej lze stravou bohatou na hořčík nebo vhodným doplňkem stravy.

Minerál hořčík často chybí těhotným ženám, lidem ve stresu a sportovcům

Spotřeba hořčíku roste především při psychické a fyzické zátěži. Z tohoto důvodu se jeho nedostatek objevuje u sportovců, fyzicky pracujících lidí nebo lidí ve stresu. V těhotenství jsou najednou na obsažený hořčík v těle hned dva strávníci – nastávající maminka a v bříšku rostoucí miminko. Nemluvě o tom, že samotné těhotenství je obvykle pro ženu jak fyzickou, tak psychickou zátěží. Proto potřebují ženy v těhotenství zvýšit příjem hořčíku. V případě nedostatku se totiž může začít tělo potýkat s řadou problémů.

Klepněte pro větší obrázek 
Patříte do některé ze skupin, u nichž se předpokládá zvýšená potřeba hořčíku? Začněte jej užívat v podobě vhodného doplňku stravy.

Hořčík v těhotenství je důležitý pro zdraví maminky i zdravý vývoj plodu

Hořčík se v lidském těle podílí na více než 350 metabolických procesech. Je důležitým minerálem pro normální stav svalů a kostí, přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a podporuje činnost nervové soustavy. Pro vývoj děťátka jde proto o nepostradatelný minerál. Hořčík pozitivně ovlivňuje i stav vlasů, zubů a nehtů, které v těhotenství a následně v období kojení nemají zrovna u maminek „na růžích ustláno“. 

Jak poznáme, že nám schází hořčík? Nejčastějšími příznaky nedostatku hořčíku bývají úzkost a nervozita, můžeme trpět neschopností se koncentrovat i závratěmi. Často se objevují žaludeční a střevní potíže, nevolnost i zvracení. Typickým příznakem bývají svalové křeče, především v oblasti lýtek, ale i nedostatečná citlivost v rukou a nohou. V těhotenství se pak objevují další specifické příznaky nedostatku tohoto minerálu, kvůli kterým gynekologové doporučují začít užívat kvalitní doplněk stravy s hořčíkem.

Klepněte pro větší obrázek 
„Jiný stav“ si žádá jiné množství přijímaných vitamínů a minerálů. Nezapomeňte si hlídat magnesium! 

Křeče v lýtkách v těhotenství mohou být známkou nedostatku hořčíku

Zažije to nejedna nastávající maminka. Zejména v noci nás může probudit palčivá bolest v lýtku. Co v takové situaci dělat? Vyčkat, než odezní, a pomoci tomu pohybem špičky chodidla dopředu a dozadu. Na chvilku to bolest sice ještě zhorší, ale křeč rychleji přejde. Právě křeče lýtek bývají symptomem nedostatku magnesia. Pokud se o svém problému zmíníte svému gynekologovi, doporučí vám začít užívat hořčík.

Klepněte pro větší obrázek 
Zažila jste křeče v lýtkách? Rozhodně nejde o nic příjemného. A kromě toho, že jde o bolestivý zážitek, jde i o signál, že naše tělo trpí nedostatkem hořčíku. Ten se pak může projevit i dalšími, ještě závažnějšími stavy.

V těhotenství doplňte hořčík pomocí dobře vstřebatelného doplňku stravy Floradix Magnesium

Potřebujete rychle doplnit hořčík? Floradix® Magnesium je tekutý doplněk stravy, který obsahuje organickou formu hořčíku a díky ní zajišťuje velice rychlou vstřebatelnost do organismu. Určitě vám bude chutnat. Obsahuje totiž směs ovocných koncentrátů z ananasu, meruněk, manga, hrušek a dalšího ovoce, které doplňuje med. Pro podporu trávení jsou součástí tohoto chutného „koktejlu“ i výtažky z fenyklu a heřmánku. Nemusíte se obávat ani žádných negativních „éček“. Floradix® Magnesium totiž neobsahuje konzervanty ani barviva. Je bez lepku a bez alkoholu.

Klepněte pro větší obrázek 
Doplněk stravy s hořčíkem Floradix Magnesium se může užívat rovněž v těhotenství.

 

Autor: Berta Pean

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o.


Mohlo by vás zajímat
Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Žila s psychopatem a násilníkem. Víra jí však bránila v rozvodu
Opustil mě den po porodu. Vracela jsem se do prázdného bytu
Mateřská dovolená 2019 – vše, co potřebujete vědět
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Nestudoval jsem dvacet let medicínu, abych si k vám klekal! Šup na kozu
Holčička bojovnice! Když se narodila, vešla se do dlaní. Jak vypadá dnes?
Do postele a spát! Naučte děti usínat samotné a bez pláče. Jak na to?

Horoskopy

Lev Vaše výkony jsou uspokojující. V zaměstnání však trávíte většinu času, což je vyčerpávající a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jiří, Juraj, George

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu