Jste těhotná? Poraďte se s gynekologem, jestli nepotřebujete hořčík!

Těhotné ženy patří do skupiny lidí, které velice často chybí hořčík. Přitom jeho nedostatek se může projevit jak na zdraví maminky, tak miminka.
Komerční článek
15. 3. 2017
Jste těhotná? Poraďte se s gynekologem, jestli nepotřebujete hořčík!

V těhotenství má naše tělo zvýšené požadavky na příjem mnoha vitamínů i minerálů. Jedním z nich je i hořčík, známý rovněž jako magnesium. Přestože jde o čtvrtý nejhojnější minerál v našem těle, trpí jeho nedostatkem až třetina populace. Ještě markantněji se problém dotýká právě těhotných žen. V těhotenství se totiž spotřeba hořčíku zvyšuje a nedostatek hořčíku může ovlivnit nejen zdraví maminky, ale i plodu.

Klepněte pro větší obrázek V těhotenství stoupá spotřeba hořčíku. Doplnit jej lze stravou bohatou na hořčík nebo vhodným doplňkem stravy.

Minerál hořčík často chybí těhotným ženám, lidem ve stresu a sportovcům

Spotřeba hořčíku roste především při psychické a fyzické zátěži. Z tohoto důvodu se jeho nedostatek objevuje u sportovců, fyzicky pracujících lidí nebo lidí ve stresu. V těhotenství jsou najednou na obsažený hořčík v těle hned dva strávníci – nastávající maminka a v bříšku rostoucí miminko. Nemluvě o tom, že samotné těhotenství je obvykle pro ženu jak fyzickou, tak psychickou zátěží. Proto potřebují ženy v těhotenství zvýšit příjem hořčíku. V případě nedostatku se totiž může začít tělo potýkat s řadou problémů.

Klepněte pro větší obrázek 
Patříte do některé ze skupin, u nichž se předpokládá zvýšená potřeba hořčíku? Začněte jej užívat v podobě vhodného doplňku stravy.

Hořčík v těhotenství je důležitý pro zdraví maminky i zdravý vývoj plodu

Hořčík se v lidském těle podílí na více než 350 metabolických procesech. Je důležitým minerálem pro normální stav svalů a kostí, přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a podporuje činnost nervové soustavy. Pro vývoj děťátka jde proto o nepostradatelný minerál. Hořčík pozitivně ovlivňuje i stav vlasů, zubů a nehtů, které v těhotenství a následně v období kojení nemají zrovna u maminek „na růžích ustláno“. 

Jak poznáme, že nám schází hořčík? Nejčastějšími příznaky nedostatku hořčíku bývají úzkost a nervozita, můžeme trpět neschopností se koncentrovat i závratěmi. Často se objevují žaludeční a střevní potíže, nevolnost i zvracení. Typickým příznakem bývají svalové křeče, především v oblasti lýtek, ale i nedostatečná citlivost v rukou a nohou. V těhotenství se pak objevují další specifické příznaky nedostatku tohoto minerálu, kvůli kterým gynekologové doporučují začít užívat kvalitní doplněk stravy s hořčíkem.

Klepněte pro větší obrázek 
„Jiný stav“ si žádá jiné množství přijímaných vitamínů a minerálů. Nezapomeňte si hlídat magnesium! 

Křeče v lýtkách v těhotenství mohou být známkou nedostatku hořčíku

Zažije to nejedna nastávající maminka. Zejména v noci nás může probudit palčivá bolest v lýtku. Co v takové situaci dělat? Vyčkat, než odezní, a pomoci tomu pohybem špičky chodidla dopředu a dozadu. Na chvilku to bolest sice ještě zhorší, ale křeč rychleji přejde. Právě křeče lýtek bývají symptomem nedostatku magnesia. Pokud se o svém problému zmíníte svému gynekologovi, doporučí vám začít užívat hořčík.

Klepněte pro větší obrázek 
Zažila jste křeče v lýtkách? Rozhodně nejde o nic příjemného. A kromě toho, že jde o bolestivý zážitek, jde i o signál, že naše tělo trpí nedostatkem hořčíku. Ten se pak může projevit i dalšími, ještě závažnějšími stavy.

V těhotenství doplňte hořčík pomocí dobře vstřebatelného doplňku stravy Floradix Magnesium

Potřebujete rychle doplnit hořčík? Floradix® Magnesium je tekutý doplněk stravy, který obsahuje organickou formu hořčíku a díky ní zajišťuje velice rychlou vstřebatelnost do organismu. Určitě vám bude chutnat. Obsahuje totiž směs ovocných koncentrátů z ananasu, meruněk, manga, hrušek a dalšího ovoce, které doplňuje med. Pro podporu trávení jsou součástí tohoto chutného „koktejlu“ i výtažky z fenyklu a heřmánku. Nemusíte se obávat ani žádných negativních „éček“. Floradix® Magnesium totiž neobsahuje konzervanty ani barviva. Je bez lepku a bez alkoholu.

Klepněte pro větší obrázek 
Doplněk stravy s hořčíkem Floradix Magnesium se může užívat rovněž v těhotenství.

 

Autor: Berta Pean

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o.Mohlo by vás zajímat
Tenhle táta vytváří bláznivé fotky svých dětí. Kam na ty nápady chodí?
Nesestouplá varlátka: Problém, který se nevyplácí podceňovat
Netrestejte! Podporujte vnitřní motivaci
Přirozený porod: Rodičky nechtějí být pacientky, ale ženy, jimž se naslouchá...

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu