Maminka.czTěhotenství

Jste těhotná? Tohle vás po porodu nemine: Návštěvy a záplava nevkusu

17. 1. 2020
Jste těhotná? Tohle vás po porodu nemine: Návštěvy a záplava nevkusu
Čekáte miminko a přepadnou vás občas obavy, že vlastně vůbec netušíte, do čeho jdete a jak moc se vám změní život? Hlavně klid, až se vám ratolest narodí, budete mít spoustu let na to, abyste si dokázala odpovědět na všechny otázky. Univerzální návod neexistuje, na tohle byste ale měla být připravena.

Pokud jde o těhotenství, existují dva „tábory“ žen s odlišnými pohledy, přičemž ten první je neotřesitelně přesvědčen, že jde o nejkrásnější, nejúžasnější a nejklidnější období v životě a absolutně nic se nemůže vyrovnat chvílím, kdy něžně hladíte své rostoucí bříško. A pak jsou tu také ty s poněkud odlišným názorem: Těhotenství je šílené, znamená tloustnutí, zvracení, pocení, oteklé nohy, podivné nálady, paniku a řadu bizarních podivností, jako jsou třeba kopance z vnitřku břicha… Jistě, dá se říct, že kus pravdy je na obou stranách. Ať už patříte k jakékoli skupině, následující záležitosti se vám nejspíš nevyhnou.

Připravte se na bouři!

Miminko je náročné dobrodružství a péče o něj z vás spolehlivě vysaje veškerou energii. Pro jeho blaho a spokojenost uděláte všechno na světě, takže budete usínat za pochodu, snídat ve dvě odpoledne a usínat na koberci vedle postýlky v dětském pokojíčku. Za pár let na ty šílené chvíle ale budete s něhou vzpomínat.

Konečně důvod ke gratulaci!

Nechápala jste, proč vám všichni s takovým nadšením blahopřejí k otěhotnění? „Cítila jsem se pokaždé trochu trapně, protože když se nad tím zamyslíte, k čemu mi všichni přáli? K vyhlídce na křečové žíly a hemoroidy? Oslavovali vítěznou spermii, která se dokázala úspěšně provrtat do vajíčka? A jelikož všichni víme, že početí musel nutně předcházet sex, bylo mi to trochu žinantní hovořit o tom třeba před babičkou nebo kolegy z práce. Teprve ve chvíli, kdy přišel syn na svět a mohla jsem ho všem ukázat, byl podle mě pořádný důvod k blahopřání,“ směje se Hedvika (33).

Čekáš dvojčata? To nechce slyšet žádná těhotná! Raději říkejte tohle

Záplava nevkusu!

Existuje spousta děsivých šíleností a vymožeností, infantilních blbůstek a roztomilých zbytečností, kterými vás okolí začne zahrnovat. Takže se vám doma nakupí hromada svítících dudlíků, pískacích bryndáčků, chlupatých zvířátek, dárkových košů, pletených a háčkovaných bačkůrek, overálků s kreslenými obrázky a nápisy typu „maminčin hrdina“, „tátův miláček“ nebo „já jsem tady šéf“ či „super dítě“.

Začněte studovat!

Příručky o péči o kojence, brožurky na téma zdravé kojení a publikace o výchově, ok, určitě nezaškodí trochu se předem připravit a získat alespoň základní povědomí. Pro první tři roky s potomkem to postačí. Potom ale, ve chvíli, kdy se ratolest rozmluví a začne rozum brát, nastane ten pravý „test“ vašich znalostí. Schválně, víte, proč je nebe modré, jak vznikly hvězdy, kdo je a jak vypadá Bůh, kdo vymyslel pastelky, proč je tráva zelená, jak je možné, že letadlo létá, kde se berou berušky, jak se množí sršni, proč lidé umírají a co se s nimi potom stane? 

Témata: Těhotenství, Porod, Miminko, Kojení, Péče o dítě a jeho výchova, Rodina, Od těhotenství k porodu, Těhotenství týden po týdnu, Ratolest, Hedvika, Vyspání, Základní povědomí

Mohlo by vás zajímat
Jak si ušít roušku? Kdy ji kvůli koronaviru nosit?
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Rouška z trička: Jednoduchý návod bez šití! Video s postupem
Meghan vyrazila se synem Archiem na procházku. Ale co to nosítko?
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Obyčejný den očima mámy a dítěte. Tohle video vás dojme
Dojemná svatba! Nevěsta měla dceru na zádech po celou dobu obřadu
Má to smysl! Buďte doma, noste roušky, vyhýbejte se prarodičům. Proč?
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát

Horoskopy

Býk V práci jde vše jako na drátku, a proto máte čistou hlavu. Do pátku se vám podaří dokončit veškeré…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Soňa, Sonja, Sonia

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné