Maminka.czDěti

Kajuta, budka, karavan a raketa plní dětem sny

Reklama
11. 9. 2020
Ať už o pirátské výpravě za pokladem, o domu v korunách stromů, daleké cestě po Evropě či výpravě až na konec galaxie. Všechny domečky jsou certifikované pro použití jak na zahradě, tak na dětském hřišti.

Originalita, kvalita, hravost. To jsou hlavní hesla, která nás ženou dál

Autorem domků je architekt Marek Pavlas. „Dlouhodobě se zabývám projekty dřevostaveb. Zájem o dřevo, od malička záliba v kreslení a mé vlastní malé děti. To vše mě přivedlo k nápadu na DOMKY.“ Takto pan Pavlas popisuje, jak celá myšlenka vznikla.

DOMKY se vyrábí z vysoce kvalitních, odolných a k přírodě šetrných biodesek. Jedná se o masivní vrstvené dřevěné desky lepené pomocí zdravotně nezávadných lepidel. Aby domečky přečkaly nepřízeň počasí, opatřují se ochrannými nátěry pro venkovní použití. Předtím, než se domečky pošlou do světa, každý z nich se pokreslí: zvenku i zevnitř. Díky tomu je každý domeček originál. Proto jsou DOMKY označeny specifickým číslem a podpisem autora. Autorem kresby je architekt Marek Pavlas

Karavan

V karavanu se mohou malí cestovatelé vydávat na cesty křížem krážem, celým světem. K tomu, aby si mohli cestu vždy dobře naplánovat a nikdy nezabloudili, jim poslouží mapa světa. K další nezbytné výbavě karavanu patří lednička, sporák s troubou a kuchyňský dřez. Samozřejmostí karavanu je také VIP registrační značka, za kterou se nepřiplácí.

Kajuta

Malí piráti mohou najít bezpečí před rozbouřenými vodami všech moří kajutě. K vybavení kajuty samozřejmě patří nezbytné kormidlo, nechybí ani truhla s pokladem. Aby si nikdo nemohl kajutu splést s obyčejným mořským plavidlem, tyčí se nad ní vlajka, a to vlajka pirátská!

Raketa

Tři, dva, jedna, start! Raketa letí vstříc dalekým vesmírným dobrodružstvím. Kapitánský můstek kosmického plavidla obsahuje všechny potřebné ovládací prvky. Pro výlety do otevřeného vesmírného prostoru je v raketě i skafandr, bez kterého se přece žádný kosmonaut neobejde.

Budka

Do zeleně, na zahradu, či mezi stromy patří budka. Bezpečné místo, kam se děti mohou schovat. Zevnitř je vystlaná větvičkami a lístečky, zvenku je porostlá statnými větvemi, na kterých se usadili ptáčci různých druhů.  A když už je to budka, nesmí na ní chybět ani skutečná budka pro opravdové ptáčky.

Více informací naleznete na stránkách www.dom-ky.cz.

Nákupy - Maminka CZ
Témata: Děti

Mohlo by vás zajímat
Po císaři dávají lékaři dětem cumlat tampon z vaginy matky. Proč?
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Bez cenzury a hlavně vtipně: Život s malými dětmi přesně takový, jaký je
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
Dítě s horečkou nevyšetřím! Pozor, Covid mění pravidla návštěv u pediatrů
20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy. Jedině takhle se něco dozvíte
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?

Horoskopy

Beran Nečekaná návštěva vám zpříjemní vcelku nudný den. Pokud jste naopak bez nálady a nikoho nečekáte,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matouš, Matúš, Debora

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné