Maminka.czKam s dětmi

Kam letos na čarodějnice?

Iva Endrychová 28.  4.  2016
Kam letos na čarodějnice?
Blíží se každoroční doba velkých ohňů a pálení čarodějnic. Přinášíme pár tipů, kde si můžete tuto akci užít.

Čarodějnice na bobovce

V Praze se už popáté můžete vypravit v sobotu 30. dubna na tradiční pálení čarodějnic a s ním spojené opékání buřtů na proseckou bobovou dráhu. Vás i děti čeká navíc spousta zábavy a soutěží.

O program se od 14:00 do 22:30 budou starat zkušení animátoři.

Celý den se ponese v tematickém duchu pálení čarodějnic. Děti si vyzkouší výrobu magických amuletů nebo let na kouzelnickém koštěti. Pro ty úplně nejmenší budou připraveny tematické omalovánky. Výherce soutěží se dočkají jízdy zdarma na dráze. Dovolené jsou  i vlastnoručně vyrobené čarodějnické kostýmy.

Pokud nepatříte mezi milovníky těchto táborákových dobrot, můžete navštívit místní restauraci Bobovka, kde si vyberete z široké nabídky chutných grilovaných pokrmů. V případě nepříznivého počasí budou připraveny dva velké stany, s jejichž pomocí si můžete s dětmi užívat až do večerních hodin.

Vstup na celou akci i parkování v blízkosti areálu je pro všechny návštěvníky zdarma. Více informací o této události najdete na www.bobovadraha.cz

Květinové tvoření v GUDu

I poslední dubnový víkend je plný květin a tvoření. V Galerii umění pro děti GUD na vás čeká spousta zajímavých workshopů. Kreativní páteční odpoledne "Náramek" a "Květina" a nedělní tvůrčí dílna "Zahrada do okna" doplňují probíhající výstavu "Květina z cyklu Umění očima dětí". Doporučujeme rezervaci na workshopy na rezervace@galeriegud.cz

Náramek a květina
V pátek 28. 4. si děti vyrobí kožený náramek a nazdobí korálky. Poté vytvoří textilní ozdobu ve tvaru květiny, kterou si mohou připnout na batoh, penál aj. Baví nás práce s textilními materiály, tvoření je zaměřené na výrobu věcí, které se dají dále využít.

Čas: 15:30 až17:30
Věk: 3 až 8 let
​Cena: 270,-

Zahrada do okna
V neděli 1. května se můžete těšit na workshop s lektorkou Martou Hricovou. Ponese se v duchu velice netradiční výtvarné techniky - budeme vyškrabávat mokrou temperu na průhlednou folii, a tak si vytvoříme kouzelný obraz "Zahrada do okna" a na závěr hodiny vyrobíme i "Zahradu z papíru".

Čas: 14:00 až16:00
Věk: od 5 let
​Cena: 250,-

Více na www.galeriegud.cz

Do Loučně za mladým Karlem IV.

V neděli prvního května bude položen základní kámen dvanáctého bludiště. Toto bludiště bude věnováno Karlu IV. a jeho sedmistému výročí narození. Slavnostní křest a položení základního kamene bude doprovázeno bohatým programem pro velké i malé návštěvníky a zúčastní se jej i dětská královská družina.

 Tento 12. labyrint, vybudovaný dle středověkých předloh, bude v sobě obsahovat nejen mystiku středověkých čísel, ale bude osazen také zářiči z drahých kamenů, které umocní jeho vlastní energetický náboj. Místo pro stavbu labyrintu v zámeckém parku s nádherným výhledem do krajiny je pečlivě vybráno s ohledem na středověké principy pro zakládání staveb, a také s ohledem na zdejší přirozené proudy a prameny energií. 

Touto akcí bude také zahájena sezóna na zámku Loučeň

Čarodějnický festival v Brně

V areálu říčního koupaliště Brno - Riviéra se můžete od pátku do neděle 29. 4. až 1. 5. zúčastnit už 9. ročníku Čarodějálesu, oblíbeného open air festivalu. Součástí Čarodějáles 2016 je Čarodějáles Junior – Festiválek pro děti i rodiče, který v prvomájovém odpoledni slibuje písničky, básničky, pohyb, čarodějnice, draky, skákací hrady a spoustu další zábavy.

Nepřehlédnutelným hostem Čarodějáles Junior bude Lukáš Pavlásek, hvězda Stand Up Comedy a šokující tanečník ze Stardance, který tentokrát představí svou tvorbu pro děti. Ozdobou programu budou také Zdeněk & Týna s pořadem Hýbání, známým z ČT Déčko, turbošansón Poletíme?, vodácká kulturní úderka Zadáci či Příběhy kluka Bombarďáka v podání kapelky Bombarďák.

A co deváté Čarodějáles chystá pro dospěláky? Na úvod, v pátek 29. 4., večírek, který by mohl nést podtitul „Best of Brno“. Tři momentálně nejpopulárnější brněnské klubové kapely Čankišou, Poletíme? a Mucha podpoří v Brně stále nesmírně oblíbená Mňága a Žďorp a „balkánská dechovka z Prahy“ Circus Problem. Druhý den festivalu, sobota 30. 4., nabídne především celosvětovou legendu crossover rocku, německé Guano Apes s charismatickou čarodějkou Sandrou Nasic za mikrofonem. Vysoce aktuální směs drum´n´bass a tvrdých rockových kytar přivezou z britského Brightonu The Qemists proslulí divokou show. Na třech pódiích se dále vystřídají neotřesitelní vládci tuzemského funku Monkey Business, americko-čeští punkrockeři Pipes & Pints, balkánská turbodechovka Fanfara Transylvania, zpěvák slovenských Horkýže Slíže Kuko se svým vedlejším projektem Bijouterrier nebo ska-rockové stálice Polemic. Příležitost jako vždy dostanou zasloužilé i nejčerstvější kapely z Brna, kolorit dotvoří stylové dekorace, vatra a ocenění nejúžasnějších příchozích čarodějnic.

Ceny vstupenek na Čarodějáles 2016 se pohybují dle druhů ve velmi příjemném rozmezí od 70 do 490 Kč.

Předprodej vstupenek v sítích TICKETPRO, TICKETSREAM, GOOUT.CZ, SMSTICKET.CZ a v obvyklých brněnských předprodejích.

Veškeré info: www.carodejales.cz

Čarodějná dílna v Brně

Ve velkou čarodějnou dílnu se v sobotu 30. dubna 2016 promění prostory brněnského Nákupního centra Královo Pole a jeho okolí. Děti i dospělí si v čarodějných dílničkách za asistence velkých čarodějek vyzkouší tematické vlastnoruční tvoření. Vyrobit si budou moci všechny náležité doplňky správné čarodějky a čaroděje. Oblíbený rodinný program výroby čarodějných pláštíků, lampionů a dalších pomůcek se uskuteční jako součást zábavného odpoledne s názvem Čarohrátky. Vstup na akci je zdarma.

O Čarodějnicích vám to bude pálit v iQLANDII

O tom, že létání na koštěti vyšlo z módy, vás o Čarodějnicích přesvědčí v liberecké iQLANDII! Během speciálního Raketového workshopu si společně se zkušenými lektory vyrobíte vlastní originální raketu, kterou odpálíte do vesmíru na neobvyklém místě. Co myslíte, doletí ta vaše nejdále? Přijďte to zjistit v sobotu 30. dubna a neděli 1. května do science centra a uvidíte! To ale není vše, co vás zde čeká. 

Co by to bylo za Filipojakubskou noc bez pálení čarodějnic. Jednu takovou si tu upálí v rámci Čarodějnické science show, a to za pomocí elektrického proudu. Chybět nebudou třaskavé výbuchy, kouzelná mlha a na řadu přijde i umíchání čarovného lektvaru. Tak neseďte doma a vydejte se do iQLANDIE, protože tady jim to po „čarodějnicku“ evidentně pálí!

Více informací na www.iQlandia.cz

Do Jablonce za ohňostrojem

V sobotu 30. dubna se u přehrady v Jablonci nad Nisou uskuteční tradiční filipojakubský ohňostroj. Předcházet mu bude lampionový průvod. 

Harmonogram akce

  • 20:30 h - sraz účastníků průvodu před Rybářskou baštou.
  • 21:00 h - průvod projde pod vedením mažoretek DDM Vikýř (Jablonecká jablíčka) a bubenické skupiny Barrel Battery od Rybářské bašty po hrázi k prostoru před loděnicí.
  • 21:25 h - ohňostroj z hráze přehrady.

Akci pořádá Statutární město Jablonec n. N. a Eurocentrum Jablonec n. N.

Jarní piknik s porodními asistentkami

Na čtvrtek 5. května připadá Mezinárodní den porodních asistentek.  Unie porodních asistentek každoročně zve své kolegyně, těhotné ženy a rodiče, aby oslavili tento den společným piknikem. Letos se kromě Prahy, Brna a Olomouce setkávají ženy se svými průvodkyněmi těhotenstvím a porodem i v Plzni, Mostě nebo Havířově.

Pikniku se účastní většinou rodiny, které mají s péčí porodní asistentky dobrou zkušenost. Klára Selucká, která se chystá na pražský piknik na Kampě upéct své porodní asistentce bábovku, říká: „Ke svojí porodní asistentce jsem chodila do poradny už v těhotenství, provázela mě porodem a pečovala o mě i v šestinedělí. Dnes, když jsem podruhé těhotná, vím, že u ní najdu opět bezpečí a odborné informace.“ 

Na pikniku potkáte také ženy, které si cestu ke své porodní asistentce teprve hledají a chtějí ji oslovit právě touto cestou. A velkou skupinou návštěvníků jsou také rodiče, kterým se situace v českém porodnictví nelíbí a chtějí se podílet na změně. A do těchto aktivit se zapojuje stále více mužů, kteří považují těhotenství své partnerky za důležitý mezník. Na pikniku hledají informace a také podobně smýšlející budoucí otce. Mnoho z rodičů se zapojuje i praktickou pomocí v rámci svojí profese – překládají zahraniční články, pomáhají jako grafici nebo programátoři nebo pomáhají organizovat například Světový týden respektu k porodu.

Ve většině měst se piknik koná od 15 hodin, podrobné informace najdou zájemkyně a zájemci o piknik na facebookové události Piknik s porodní asistentkou.

Kde všude se slaví:

Praha, park Kampa - na louce u restaurace Rybářský klub, 15:00
Plzeň, Ranč na Šidlováku, 16:00
Brno, park Lužánky, 15:00
Most, Hipodrom, 14:00
Olomouc, Bezručovy sady, 15:00
Havířov, Mama centrum Havířov, Jaroslava Seiferta 10:00

Týden bez diet

Týden bez diet s Anabell míří již podruhé do vybraných fitness center a sportovišť po celé České republice. V týdnu 2. až 8. května 2016 se bude zdravě cvičit na podporu Centra Anabell, akcí chce nezisková organizace povzbudit Češky, aby se netrápily hlady. Ambasadorkami Týdne bez diet s Anabell se staly dívky ze soutěže Hosteska roku. Sportovat se bude například v pražské síti Contours a na různých místech Brna, Ostravy či Liberce.

Fitness centra a sportoviště, která se zapojila, nabídnou v daném týdnu lekci či lekce na podporu aktivit Centra Anabell. Jinými slovy: kdo si přijde zacvičit a zaplatí vstupné, přispěje Anabell. V některých zájemci najdou po celý týden zapečetěnou kasičku, do níž mohou dobrovolně přispět.

Na facebookové stránce Centra Anabell se zájemci mohou připojit k události s názvem Nedržím dietu a rovněž tím celou myšlenku a Týden bez diet s Anabell podpořit .

Témata: Kam s dětmi, Světový týden, Brighton, Bohatý program, Jaroslava, Caro, Mezinárodní den, Náramek, Science, Havířov, Tanečník, Opékání, Stálice, Animátor, Open air, Bludiště, Páteční odpoledne, Lektvar, Liberec, Let, Nezisková organizace, Nádherný výhled, Mlha, Spousta zábavy, Skákací hrad
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Zenklová Veronika
Retro
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
redakce
Galerie
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Kolinová Gabriela
Těhotenství