Maminka.czKam s dětmi

Kam na výlet? Krkonoše jsou sázkou na jistotu. Objevte 10 nejlepších míst pro děti

Simona Procházková 20.  7.  2023
Vydejte se společně s dětmi za krkonošskými výhledy, na jedinečná hřiště, krátké procházky i za společným tvořením a hraním. Tady zkrátka nuda nehrozí! Z nabídky krkonošských výletních cílů jsme vybrali ty, které si vaše ratolesti zaručeně užijí. Od předškoláků po teenagery.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Stezka korunami stromů v Janských Lázních

Proběhněte se od kořenů stromů až k jejich korunám. Cestou hledejte odpovědi na všetečné otázky, nechte děti vyzkoušet všechna adrenalinová zastavení a herní prvky. Až se od korun stromů vrátíte zpět k zemi, vypusťte děti na super hřiště a odpočiňte si u dobré kávy.

VIDEO: Nejkrásnější železniční tratě Česka: Úchvatné výhledy i přejezdy přes skály

Bobová dráha Špindlerův Mlýn

Splňte sen každého kluka a holky, kteří chtěli jezdit na čemkoliv, co jede z kopce. Nasedněte do vozíčku, nechte se vytáhnout vzhůru a potom se spusťte korytem bobovky dolů. Počítejte zatáčky, sami regulujte rychlost jízdy. Hned u bobovky je také Monkey Park, kde mohou děti vyzkoušet svou sílu a mrštnost. A vy klidně s nimi. Lanové překážky jsou nataženy mezi stromy, zkuste je postupně zdolat a vyšplhat až do výšky 9 metrů.  

Herní krajina Pecka ve Velké Úpě

Od horní stanice lanovky na Portášky vběhnete rovnou mezi obří dřevěné mravence, do čapího hnízda, útrob hada či do rysí tlamy. Vyšplhejte jelenovi do paroží. V půjčovně u lanovky kupte dětem dřevěnou kuličku, kuličkodráha vám zajistí desítky minut bezstarostného volna. Nechybí občerstvení.

Vyhlídka na Stráži v Rokytnici nad Jizerou

Originálně pojaté vyhlídky na vrchu Stráž vás nadchnou. Děti se budou předhánět v tom, kdo kterou zdolá, a zcela jistě jim bude úplně jedno, jestli je z nich krásný výhled. Ale je a stojí za to. Kterou vyhlídku pokoříte jako první – Lišku, Ovci, Medvěda nebo Horníka? 

Meďánkovo hřiště ve Špindlerově Mlýně

Sedačková lanovka vás vyveze z centra Špindlu na vrchol Medvědínu, rovnou k hřišti s tím nejkrásnějším výhledem. Originální herní prvky děti zabaví, zatímco si se zkříženýma nohama a rukama za hlavou pohovíte v dřevěné houpací síti. 

Lesopark Příchovice v Kořenově

Místo s duší, nápadem a humorem, to je areál U Čápa v Příchovicích. Lesopark s pohádkovými postavami, jaké svět neviděl, a kuličkodráhou vás všechny zabaví klidně na půl dne. Začíná u Majáku Járy Cimrmana, na jehož vrchol můžete vystoupat, a končí u parádního dětského hřiště.

Pohádková stezka v Malé Úpě

Spisovatelka Marie Kubátová se zapsala do našich srdcí a lásku ke Krkonošským pohádkám předáváme našim dětem. Jejích příběhů je plná Pohádková stezka kouzelnou Malou Úpou. V informačním centru na Pomezních boudách si vyzvedněte plánek, do kterého na každém zastavení obkreslíte obrázek. 

12 skvělých dětských hřišť, která byste neměli minout

Perličkové ozdoby v Poniklé

Příběh krkonošské perly píše firma Rautis v Poniklé. Proces výroby skleněných ozdobiček je pro svou jedinečnost zapsán na seznamu nehmotného dědictví UNESCO. A vy ho můžete zažít na vlastní oči v rámci exkurze. Není dlouhá a děti bude bavit. Na jejím konci vás navíc čeká kreativní dílna, kde si budete společně moct něco třpytivého vyrobit. 

Jízda s hrabětem: Trať Martinice–Rokytnice

Projeďte se romantickým údolím řeky Jizery po kolejích, které nechal vybudovat hrabě Jan Harrach. On sám vám bude dělat průvodce! Využijte hru Jízda s hrabětem a proměňte cestu v zážitek. Díky hře taky zjistíte, kde vystoupit a kam vyrazit. Určitě nesmíte minout technický unikát: železniční stanici Martinice v Krkonoších, kde se dodnes při řízení provozu obejdou bez počítačů. Však vám o tom v místním muzeu rádi povypráví.   

Aquacentrum ve Vrchlabí

Zbrusu nový aquapark nabízí plavecký bazén, dětské brouzdaliště, rekreační bazén s teplou vodou, divokou řeku nebo tobogán. A prima občerstvení na závěr v pizzerii, která je součástí aquacentra. Skvělý tip nejen pro dny, kdy prší.

Zdroj: Destinační společnost pro TO Krkonoše, Krkonoše - svazek měst a obcí, www.krkonose.eu

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Dovolená s dětmi, Tipy na výlet, Kam s dětmi, Cestování, Léto s dětmi, Prázdniny, Tvoření, Výlety, Cestujeme, Za zábavou, Krkonoše, aquapark, Atrakce, Jedinečnost, Nejlepší místo, Špindl, Portášky, Krátká procházka, Česká republika, Stezka, Výlet, Příchovice, Marie Kubátová, Výhled, Krkonošská pohádka