Maminka.czTipy na výlet

Kam o víkendu? Na lyže, do ledového království nebo po stopách Lega!

Simona Procházková 28.  2.  2020
Nezapomenutelné společné zážitky, výpravy za poznáním, kulturou, sportem a zábavou i spousta dobrodružství? To všechno si můžete dopřát již tento víkend, tady máte malou inspiraci.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Svět kostiček v Kamenářském domě

Znáte snad dítě, které by nejásalo při slovíčku „lego“? Vezměte ratolesti na herní Lego výstavu do turnovského muzea, ať vidí, jak šel čas s touto nesmrtelnou stavebnicí. Celá expozice se nese v rámci tématu „město“ a kromě budov, silnic a vozidel, nechybí například ani nádraží s kolejištěm a pohyblivými vlakovými soupravami. K viděnou jsou atraktivní novinky z posledních let, sety s filmovou tématikou, nechybí ani válečná zóna robotů z edice Lego Bionicle a Hero Factory a další exponáty. Zkrátka nepřijdou ani ti nejmenší, pro které je připravena sbírka chrastítek, kousátek a hraček z kolekce Lego Baby Primo, která se již nevyrábí. Děti si samozřejmě mohou postavit vlastní model ve vybaveném dětském koutku, kde najdou vše potřebné. Některé typy nových stavebnic si tady můžete dokonce zakoupit. A co víc, po celou dobu trvání výstavy probíhá soutěž o ceny, které získají vylosovaní výherci.

Ledové království v Rožnově

Až do dubna můžete v malebném Rožnově pod Radhoštěm uprostřed Beskyd nakouknout do unikátního Ledového domu, který tu vznikl rámci sochařského sympozia „Ledové království“. Princezny Elsu s Annou ani sněhuláka Olafa tady sice nejspíše nepotkáte, k vidění je ale přehlídka zajímavých ledových soch. Jednou z nich je například impozantní ledový trůn, na kterém se můžete vyfotit na památku. A kdyby vás trochu záblo nebo byla dětem zima, potěší, že součástí prohlídky je ledový bar, kde dostanete teplý drink zdarma (na přání samozřejmě i studený). Kouzlo ledového světa můžete obdivovat za doprovodu průvodce, proto organizátoři doporučují rezervovat si vstupenky předem.

Vydejte se na výlet. Poradíme vám, kde najít spousty tipů online

Děti za kačku v Aquapalace

V největším tuzemském aquaparku v pražských Čestlicích opět letos připravili po dobu jarních prázdnin lákavou nabídku pro rodiny s ratolestmi. Až do poloviny března mají všechny děti vstupné na celý den za jednu korunu. A co všechno je (a také vás) čeká? Připravte se na nabitý program! Kromě Vodního světa se spoustou atrakcí, včetně divoké řeky, umělého vlnobití, skluzavek a tobogánů (jimž vévodí unikátní Magic Tube tobogán virtuální reality) a pohádkového Paláce pokladů pro nejmenší, můžete být svědky tance trpasličích galaxií i závodů astronautů, zúčastnit se hledání spadlých hvězd a hvězdného pokladu nebo souboje vesmírných titánů. A pokud se tu vydržíte bavit až do pozdních hodin (což je více než snadný úkol), užijete si také originální večerní laserovou show.

Za Babiččinou Barunkou

Kdo by neznal klasický nádherný příběh (ať už v podobě knihy nebo filmu) o milující, všeobjímající babičce, žijící se svou rodinou a vnoučaty na Starém Bělidle, příběh tragické lásky „bláznivé“ Viktorky…Víte, že právě letos uplynulo 200 let od narození autorky, nejslavnější české spisovatelky Boženy Němcové? Při této významné příležitosti probíhá už od začátku února v prostorách Regionálního muzea v Litomyšli (kde spisovatelka během svého života několikrát pobývala) výstava Babiččina Barunka. Nalákejte děti a probuďte v nich lásku k literatuře. Nudit se určitě nebudou, vystaveny jsou rovněž osobní věci a předměty, které Němcová používala a měla je v oblibě. Nachystaný je pestrý doprovodný program (ve spolupráci s Městskou galerií Litomyšl a Městskou knihovnou Litomyšl), jehož součástí je třeba zábavně-naučná hra o ceny. Kromě toho se zde seznámíte se všemi zásadními událostmi ze spisovatelčina života.

Sezona pro lyžaře pod Sněžníkem nekončí!

Sněhové podmínky nejsou v tuzemsku během letošní zimy zrovna ideální. Pokud to ale ještě s lyžemi nehodláte vzdát, vyrazte s rodinou na Dolní Moravu. Tady, v podhůří Jeseníků, přímo pod masivem Kralického Sněžníku, zimní sezona ještě nekončí! Společný čas a pohodu se svými nejbližšími si ale užijete i jinak než na svahu. Každý se zabaví podle svého gusta. Pokud vyznáváte aktivní odpočinek, vyběhnout můžete na běžkách (najdete tu desítky kilometrů upravených stop), vyzkoušet jízdu obří rolbou či výšlap na sněžnicích, otestovat novou Mamutí horskou bobovou dráhu nebo se projít po svých s ratolestmi po naučné stezce až do Stamichmanovy štoly. Je libo trochu adrenalinu a zároveň romantiky? Vzhůru na večerní sáňkování. Svezete se lesem po osvětlené sáňkařské dráze. Den pak můžete zakončit gurmánskou večeří a odpočinkem v bazénu nebo sauně ve Wellness hotelu Vista. A když dostanete chuť na relaxační masáž, nemusíte řešit, kam s dětmi. I pro ně tady totiž mají připraveny speciálně upravené masáže, například voňavou čokoládovou.

Tipy na netradiční výlety do podzemí, kde o dobrodružství není nouze

Masopust na hradě

Navzdory tomu, že před pár dny (konkrétně tuto středu, zvanou Popeleční) oficiálně začalo předvelikonoční „období půstu,“ existují místa, kam si i nyní můžete zajet za příjemným zážitkem, a hlavně spoustou dobrot. Poslední únorový den, tedy již zítra, se Slezskoostravský hrad stane dějištěm celodenního veselí, dobré zábavy, pohody a skvělého jídla. Bude tady totiž probíhat tradiční masopustní rej. Chybět nebude průvod masek hradem i podhradím, ukázky lidových zvyků a tanců, bude se zpívat a hodovat. Co všechno budete moci ochutnat? Zabijačkové speciality, pečené maso, bramboráky, koláče a buchty, dobré víno a pivo. To vše nabídnou ve stáncích masopustního jarmarku, a kromě toho je připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé (divadelní představení, soutěž o jitrnici, flašinetář, komedianti a kejklíři, tvořivé dílničky pro nejmenší…).


 

Témata: Děti, Rodina, Rodina a vy, Tipy na výlet, Maminka cestuje, Král, výherci, lyže, Vista, Ledové království, Čestlice, Rožnov, Edice, Palác pokladů, Staré Bělidlo, Ratolest, Litomyšl, Sněhulák, Kralický Sněžník, Anna, Sněžník, Astronaut, TOBOGA, Wellness hotelu Vista, Království