Maminka.czTipy na výlet

Kam o víkendu na výlet? Tady se bude líbit vám i dětem

Simona Procházková 3.  9.  2021
Prázdniny sice už skončily, to ale vůbec neznamená, že byste měli rezignovat na rodinné výletování. Máme pro vás tipy, kam můžete vyrazit o víkendu s dětmi a užít si společné dny plné zábavy. Předpověď slibuje slunečné počasí, tak neseďte doma.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Plzeňská muzejní noc

Zažijte netradiční večerní atmosféru Pivovarského muzea a plzeňského historického podzemí. Právě dnes se vám výjimečně naskytne příležitost navštívit je za soumraku a po setmění. Stane se tak v rámci Plzeňské muzejní noci 2021, od 17 do 22 hodin za zvýhodněné vstupné. Děti do šesti let neplatí nic. Pivovarské muzeum s unikátní expozicí si projdete samostatně kdykoliv v rámci večerní otevírací doby nebo se můžete vydat na speciální prohlídku se sladovníkem, který vás provede vždy v každou celou hodinu a pobaví celou rodinu. Nudit se nebudou ani ti nejmenší. Součástí atraktivního programu budou komentované prohlídky výstavy Plzeň pod zemí, které přiblíží poutavou formou historii spletitého podzemního labyrintu. Na muzejním dvorečku předvedou své umění pivovarští bednáři, muzeum se rovněž promění v dětskou dílničku se stavěním města, kreslením, čtením pohádek, zájemci si mohou vyrobit dárky na přání, a to trička nebo kšiltovky s potiskem s vlastním věnováním. Chybět nebude ani hudební doprovod. Více se dozvíte a vstupenky zakoupíte na prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/plzenska-muzejni-noc-2021/

VIDEO: Tady to bude děti bavit! Které hrady a zámky musíte navštívit?

Pivovarské slavnosti v Hanušovicích

Na své si tady nepřijdou jen tatínci a milovníci poctivého piva. Slavnosti piva s kulisou malebných Jeseníků proběhnou v sobotu 4. září a tradičně je pořádá místní pivovar Holba. Čeká vás den plný zábavy, soutěží, ochutnávek (nejen piva), dobrého jídla a uvolněné atmosféry. Velkým lákadlem jsou koncerty kapel Slza, UDG nebo Dalibora Jandy. Okolí malebné vesničky Hanušovice navíc nabízí nepřeberně možností pro pěší výlety nebo projížďky na kole. A ještě jeden tip pro fajnšmekry, ochutnat zde budete moci něco speciálního, a to pivo Keprník přímo z tanku. Jedná se o unikátní ležák s ručně sbíraným horským chmelem. Bohatý doprovodný program je připraven také pro děti. Více na pivovarskeslavnosti.cz, kde můžete předem pořídit také vstupenky. Děti do 140 cm mají vstupné zdarma.

Poznávací výpravy za farmáři

Září je již tradičně měsícem biopotravin. Vydejte se s rodinou na výlet a poznejte svého farmáře. Ukažte dětem, kde a jak vznikají poctivé potraviny a jaké dary nám dává příroda. V průběhu září máte spoustu možností navštívit dny otevřených dveří na eko farmách nebo oblíbené dožínkové slavnosti. Akce „Poznej svého farmáře“, pod záštitou ministerstva zemědělství, proběhne hned v několika regionech a nabídne pestrý program pro děti i dospělé. Máte tak příležitost vyrazit se svými ratolestmi na nejrůznější akce v krajích, seznámit ses lokálními zemědělci a nakoupit kvalitní a čerstvé biopotraviny. Těšit se můžete na ochutnávky, dílny, vyjížďky na koních, ukázky zemědělské techniky nebo trhy. Kam se všude můžete vydat? Tak například hned v sobotu na Kurkovy bedýnky. Na biofarmě v Černíkovicích, kde pěstují ekologickým způsobem spoustu druhů zeleniny, nabídnou ochutnávky místních bio dobrot. A když vám cokoli zachutná, máme dobrou zprávu. Své bedýnky rozvážejí po různých krajích Česka. Příští sobotu pak můžete vyrazit na Ekofarmu Bošina, která se zabývá především chovem masného skotu a prasat. Součástí je dětská farma s mnoha dalšími druhy hospodářských zvířat. Nejen, děti ale i dospělí se zde seznámí s péčí o zvířata, výrobou krmení i prohlídkou zemědělských strojů, a to vše zábavnou formou. K ochutnání vám tu samozřejmě nabídnou vlastní dobroty.

Kam na výlet s dětmi? ZOO je sázkou na jistotu. Tady je 11 tipů na ty nejkrásnější

Na kolo nebo do archeoparku do Pavlova

Jihomoravský Pavlov, vinařskou vesničku pod Pálavou, si zamilujete, pokud si chcete užít nádhernou přírodu středomořského rázu, aniž byste překročili hranice. Malebné okolí plné rozlehlých vinic, vápencové skály a nádherné lesy lákající k prozkoumání, ojedinělé skalní stepi, kde najdete vzácné druhy rostlin a živočichů, které se u nás nikde jinde nevyskytují, to prostě musíte vidět. Pokud vás zajímá, jak žili lovci mamutů, zavítejte do archeoparku, výstava je interaktivní, bude tedy bavit i děti. Zjistí třeba, jak velký byl zub mamuta nebo jak ostrý může být pazourek. Pokud zdoláte stoupání krásnými vinicemi i stinným lesem, odměnou vám bude úchvatný výhled na Pavlov a Novomlýnské nádrže z nejromantičtějšího místa v okolí, gotické zříceniny Dívčí hrady, nazývané též Děvičky. Odtud dojdete po turistické značce až na další nedalekou zříceninu Sirotčí hrádek. Holdujete cyklistice? Neváhejte a projeďte se po vinařské cyklostezce, která vás provede mezi romantickými vinohrady a jízdu v pohodě zvládnou i menší děti. Nebo si můžete půjčit lodičku v Yachtclubu Dyje v přístavu na břehu přehrady Nové Mlýny a brázdit hladinu. Děti nadchne Pony ranč, kousek divokého západu na Moravě, a rodiče si samozřejmě zaslouží odměnu v podobě ochutnávky vynikajících místních vín. Na vinaře a jejich sklípky tady narazíte doslova na každém kroku. A pokud zatoužíte po vynikající kávě nebo děti po domácím dezertu, zajděte si osladit život do útulné kavárny Sousedi s terasou.

Rodinný běh s odměnou

Užít si společně spoustu zábavy a zároveň udělat něco pro své zdraví pohybem, přesně to je cíl letošního Rodinného běhu ČEZ Aquapalace, který se poběží na téměř sedmikilometrové trase z pražského Opatova do Čestlic. Každý účastník si přijde na své. Sportovci, kteří chtějí zaběhnout úsek v co nejlepším čase, a stejně tak i celé rodiny, které chtějí zažít pohodový den a doběhnout si pro pěknou výhru. Rodinného běhu se můžete zúčastnit již zítra, v sobotu 4. září. A příjemným bonusem je, že pro každého účastníka bude čekat v cíli celodenní vstupenka do Vodního světa čestlického Aquaparku. Tam na malé i velké návštěvníky čeká více než dvacet toboganů a skluzavek, divoká řeka, podvodní herna s virtuální realitou VR Avatar Zone a také unikátní tobogan Magic Tube, kde se doslova proletíte vesmírem. Mezi hlavní lákadla pro děti patří nové moderní nahrávací studio dívčí skupiny Lollipopz a oblíbeného dětského dua Kája a Bambuláček. Registrovat k běhu se můžete zdarma na aquapalace.cz/rodinnybeh

Kam na výlet s dětmi? 11 tipů na nejkrásnější rozhledny v Česku

Výstava Fenomén Igráček

Putovní rodinná výstava Fenomén Igráček je aktuálně ke zhlédnutí uprostřed Vysočiny, v jihlavské Bráně Matky Boží. Kromě historických (včetně úplně první vyrobené postavičky zedníka z roku 1976) i současných podob oblíbené figurky se můžete těšit i na dva neprodejné unikáty, vyrobené speciálně pro expozici v Jihlavě. Jde o figurku legendárního Igráčka v podobě Gustava Mahlera a horníka ze stříbrných dolů. Děti, a nejspíš i tatínci, budou nadšení z možnosti zazávodit si s Igráčkem na jeho autodráze, vyzkoušet můžete rovněž novinku – Igráčkovy kreativní sety s pohádkou. Výstavu v Jihlavě můžete navštívit do neděle 12. září. A když budete chtít, můžete zároveň také vystoupat na vyhlídkovou věž a vychutnat si tak pěkný výhled na město. 

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Kam s dětmi, Rodina, Děti, Léto s dětmi, Tipy na výlet, Cestování, Cestujeme, Výlety, Výstava, Aquapark, Pavlov, Morava, Vstupenky, Setmění, Pavlův, Česká republika, Fenomén Igráček, Brána, ČEZ, Podvod, Jihlava, Čestlice, Slavnost, Pálava, Výlet
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Syna porodila, když jí bylo 57. Mít dítě v pozdějším věku je jednodušší, nemáte taková očekávání, říká Barbara
Formánková Simona
Příběhy
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Adoptovala tři děti, aby si splnila sen o velké rodině. Co o nich potom zjistila, je k neuvěření!
Formánková Simona
Příběhy
GALERIE: Princezna Charlotte nebo princ George jako dospělí? Neuvěříte, jak budou vypadat děti královských rodin za pár let
Formánková Simona
Galerie
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy