Maminka.czKam s dětmi

Kam s dětmi IX. – Liberecký kraj

20. 9. 2014
Kam s dětmi IX. – Liberecký kraj
Hledáte tip, kam s dětmi na výlet o víkendu či jak si zpříjemnit pobyt na mateřské? Jste ze severních Čech či okolí? Tak to máme přesně něco pro vás!

Ať už se budete chtít vypravit do ZOO, lanového parku či se schovat před nepřízní počasí někam dovnitř, u nás si vyberete.

Do Šťastné země v Radvánovicích

Odsud se vašim dětem jen tak chtít nebude! Tento přírodní zábavní areál v Radvánovicích nedaleko Turnova nabízí dětem nejrůznější houpačky, prolézačky, dřevěný hrad, trpasličí vesničku, ohradu s kozami a ovcemi, vzduchové trampolíny a další zábavné herní prvky. Vám pak přijde vhod příjemné posezení na lavičkách po celém areálu. Zajímavý je též prožitkový geopark - naučná stezka s informačními panely a různými atrakcemi.

www.stastnazeme.cz

Za strašidelným sklepením a za medvědem Méďou na zámek Zákupy

Nejvíc tu vaše děti nadchne výstava strašidelných bytostí - draka, hejkalů, divoženek, vodníků a dalších - instalovaná v části zámeckého sklepení. Holčičky bude zajímat asi i prohlídka ložnice princezny a k ní přilehlá malá zámecká kuchyňka a výstava princeznovských hraček, zvláště panenek. Kluky zase nadchne velký medvěd Méďa, který brání zámecké hradby a nejradši ze všeho se koupe v prostorném kamenném bazénu. V říjnu je zámek otevřen pouze o víkendech.
www.zamek-zakupy.cz

Za bílými tygry do liberecké ZOO

Liberecká ZOO se může pyšnit hned několika prvenstvími. Asi nejznámější je pro chov bílých tygrů, které v České republice nemůžete spatřit nikde jinde. První dva jedince získala ZOO v roce 1994 ze švédské zoologické zahrady a první mláďata se jim podařilo odchovat v roce 2002. Na svém kontě má rovněž historicky první odchov levharta sněžného v bývalém Československu v roce 1990.
www.zooliberec.cz

Za vědou do IQLANDIE

Unikátní „science“ centrum vyrostlo letos v Liberci a i když jeho zaměření a náplň zní opravdu „vědecky“, je určeno již pro děti od tří let. Najdete tu čtyři stovky exponátů, které vašim dětem zábavnou formou přiblíží nejrůznější fyzikální jevy. Centrum nabízí tematické celky jako Lidské tělo, Vodní hrátky, Živly, Zvuková věž a další. Děti mohou zažít průchod lidským tělem, vyzkoušet si simulátory vichřice, zemětřesení či obří odstředivky, skouknout průřez motoru a další interaktivní prvky. 
http://www.iqlandia.cz

Za rybičkami do České Lípy

Ve 30 nádržích o celkovém objemu devět tisíc litrů najdete více než tisíc ryb a mnoho dalších živočichů z tropických pásem všech kontinentů. Nádrže co nejvěrněji napodobují jejich přírodní biotopy. Největší oblibě se tu těší obrovské jihoamerické cichlidy, pestrobarevná hejna drobných rybek, ale hlavně nebezpečná piraňa.

www.verejneakvarium.cz

 

 

Témata: Kam s dětmi, Turnov, Kuchyňka, Vodní hrátky, Liberecký kraj, Prožitkový geopark, Rybička, Dřevěný hrad, Liberecký, Sklepení, Příjemné posezení, Naučná stezka, Liberec

Mohlo by vás zajímat
Lejla Abbasová předčasně porodila dva krásné chlapečky! Jak se jmenují?
Když dítě truchlí... Jak mu pomoci vyrovnat se se smrtí?
Hrozí vám nevěra? Odpovězte si pravdivě na tyto otázky
Když je máma nevěrná. Co vztahem s milencem všechno riskuje?

Horoskopy

Beran Sklidíte potlesk za dost originální nápady, se kterými přijdete za svým šéfem nebo za rodinou. Pozor si…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alan, Alen, SmilRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu