Maminka.czKam s dětmi

Kam s dětmi na výlet I - Moravsko-slezský kraj

Michaela Karavarakis 21.  6.  2014
Kam s dětmi na výlet I - Moravsko-slezský kraj
Každý týden vám v rámci tohoto našeho prázdninového seriálu představíme jiný kraj. Začínáme na severní Moravě, v hornatém kraji Beskyd, Jeseníků a půvabného Valašska.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vyrážíte na dovolenou do Beskyd či Jeseníků či o trochu níže objevovat krásy Valašska? Mrkněte na naše tipy, kam v těchto končinách vyrazit se svým potomkem a sklidit za to nehynoucí obdiv a vděk.

Aquacentra

Slunce v Rýmařově

Toto aquacentrum patří sice k hotelu Slunce (nachází se v jeho těsné blízkosti), ale je určeno všem návštěvníkům Jeseníků. Čeká na vás plavecký bazén s protiproudem, whirlpool, sauny, ale i spousty zábavy pro nejmenší. Děti do 3 let mají vstup zdarma, nově je ještě výhodnější rodinné vstupné a permanentky pro děti.

Bohumín

Nedávno si prošlo rekonstrukcí, ale nyní je už plně v provozu. Aquacentrum nabízí plavání kojenců, dětí ve školkách i školách a plavání veřejnosti. Součástí bazénu je whirpool a relaxační bazén, venku najdete tobogán i vířivky. Ke službám, které využijete spíše vy, patří solární studio, masáže a sauny – suché i parní.

Frenštát pod Radhoštěm

Největšími zdejšími lákadly jsou 60 metrový tobogán a 13 metrová skluzavka. Relaxační kaskádovitý bazén s gejzírem a masážními tryskami zahrnuje divokou řeku, vodní hříbek, vodopád, šplhací síť, ostrůvek a chrliče vody. V areálu si můžete zahrát plážový volejbal, stolní tenis, ping-pong a k dispozici jsou i dětská hřiště. Brouzdaliště pro nejmenší má 64 metrů čtverečních s hloubkou 0,15 m – 0,30 m a malý vodní hříbek. Prostě pohoda pro všechny.

Sluníčko v Ostravici

Nenese sice honosný název aquacentrum, ale co do zázemí a nabídky služeb se výše jmenovaným hravě vyrovná. Koupaliště nabízí tobogány, dětské brouzdaliště, bar, stěnu s vodotryskem a vodní hřib pro ty, komu se nechce plavat, ale jen tak lenošit ve vodě.

Za zvířátky

Highland ranch Horní Životice

Kromě jízdy na koních a ponících i pro úplné začátečníky zde můžete vidět a pohladit si volně pobíhající domácí zvířata. Krmení pod dohledem pověřené osoby je samozřejmě také možné. Na ranči, který patří k nejvyhledávanějším v této oblasti, se pořádá spousta akcí např. Dětský den, Hubertovy jízdy, Mikuláš, Pony express, Western akce apod.

Domácí zvířátka ve Valašském skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm Při prohlídce nejrozsáhlejšího areálu Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se setkáte i s řadou domácích zvířat. Prohlédnete si salašnické stavby, mlýn, kovárnu i hospodářské budovy, ke kterým zvířata neodmyslitelně patří.

ZOO Ostrava V krajském městě najdete i zoologickou zahradu, která je proslulá chovem slonů. Děti určitě zabavíte v expozici nazvané Na statku, kde si mohou pohladit spoustu zvířat. Pokud nestíháte návštěvu přes den, můžete přes léto jít do zoo i večer a užít si noční komentovanou prohlídku. Seznámíte se tak s nočními druhy zvířat.

Fun parky

Gibon Park v Rožnově pod Radhoštěm

Zábavu, adrenalin i příjemné posezení v restauraci se zahrádkou najdete v Gibon Parku v rožnovském lesoparku. V tomto venkovním zábavním areálu v centru Beskyd se vaše děti (i vy) vyřádí na lanových dráhách, v dětském parku se spoustou atrakcí, na trampolínách, vyzkouší si Aquazorb a další vodní atrakce v nafukovacím bazénu, minigolf, čtyřkolky, obří houpačku „G-JUMP“, nejrůznější trenažéry a navštívit mohou i indiánskou vesničku s týpí a totemem.

Dětský Fun Park Dolní Morava

Užijete si nafukovací skákací hrad se skluzavkou, trampolínu, bungee trampolínu, skluzavky s plošinou a výlezy, lezecké stěny, vřetenový žebřík, lanovou síť,... Toto nové dětské hřiště a aktivity v něm jsou určeny pro ty nejmenší i odrostlejší. Vy si navíc můžete posedět na terase hotelu v těsné blízkosti parku, dát si něco k jídlu či pití a mít při tom svou ratolest stále na očích.

Hobby Park v Bohumíně

Hobby Park je součástí parku Petra Bezruče a vyblbnou se zde děti od 1 roku až do 18 let. Nově je jeho součástí i dětské dopravní hřiště, které má počítačem řízené semafory, dopravní značky a třeba signalizaci simulující příjezd vlaku.

Za sportem

Sportovní areál Kempaland Bukovec

Jde o nově otevřený areál v nejvýchodnější obci České republiky. Vaše dětičky a určitě nejen ony zde dozajista ocení horské minikáry, bungee trampolíny, možnost vyzkoušet si střelbu z luku či aquazorbing, jízdu na čtyřkolkách i na koních. Pro ty úplně nejmenší je připraven dětský koutek s prolézačkami, houpačkami, pískovištěm, dětským bazénkem a spoustou hraček.

Bobová dráha Dolní Morava

Jedna z nejdelších (víc než kilometr) a profilem nejzajímavějších bobových drah u nás. Má spoustu zatáček, 360 stupňových otoček a terénních zlomů v až šestimetrové výšce. Uvidíte, že vaše děti budou nadšené. V přestávkách mezi ježděním si mohou užít nafukovací skákací hrad se skluzavkou, trampolíny, skluzavky i lezecké stěny.

Lanový park Dolní Morava A kdybyste náhodou zjistili, že se vaše dítě bojí bobovat, můžete ho v Dolní Moravě vzít do největšího lanového parku v ČR, kde se zapotíte i vy sami. Nejde totiž jen o dětskou atrakci. Tento lanový park nabízí celkem 4 okruhy rozdělené podle obtížnosti plus 1 dětský.

Horský lanový park Tarzanie, Trojanovice – Ráztoka

Podobně je tomu v Tarzanii. Najdete tu lezecké trasy od těch nejjednodušších až po opravdu náročné. Nejjednodušší překážky představuje tzv. žlutá trasa, kam mají povolený přístup lezci od 140 cm. Nejnáročnější tzv. černá trasa vyžaduje velkou odvahu, fyzickou dovednost a sílu. A zatímco si tu tatínek bude dokazovat svou odvahu a sílu, vy si s vaším děťátkem můžete užívat na trampolínách a bungee trampolínách, nebo zkusit Trikke (jízdu v horách na specifickém vozíku), Tarbing (koulení se v průsvitné cca třímetrové kouli) či Power fan (jištěný seskok ze třinácti metrů).

Témata: Kam s dětmi, Maminka cestuje, pony, Trojan, Koupaliště, Seskok, Plavecký bazén, Sportovní areál, Trasa v, ZOO Ostrava, Aquacentrum, Radhošť, Na Statku, Metr čtverečních, Stolní tenis, Skluzavka, Příjemné posezení, Morava, Trója, Bobová dráha, Rožnov pod Radhoštěm, Rožnov, Lesopark, Jeseníky, Lanový park
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Nejmladší matka ve Velké Británii otěhotněla už v 11 letech! Dceru jí odebraly úřady, dodnes se s tím nevyrovnala
Mrázková Dita
Životní příběh
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Chlapec žil pouhých 10 dní. Společně strávený čas pro nás byl požehnáním, tvrdí rodina. Jejich dojemný příběh obletěl celý svět
Formánková Simona
Příběhy
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod