Maminka.czKam s dětmi

Kam s dětmi na výlet VII. – Karlovarský kraj

Tentokrát míříme na samý západ republiky, do lázeňského kraje plného léčivých pramenů, ale taky spoustou míst, jejichž návštěvou uděláte svým ratolestem velkou radost.
6. 9. 2014
Kam s dětmi na výlet VII. – Karlovarský kraj

Za koupákem do Aquafora

Nádherně teplá voda v bazénech a vířivkách v Aquaforu ve Františkových Lázních vám dopřeje dokonalý relax nezávisle na rozmarech počasí. V Aquaforu najdete 3 vnitřní a 3 venkovní bazény s vodními atrakcemi: whirlpooly, tobogánem, vodními skluzavkami, vodní jeskyní, vodní masážní stěnou, vřídly, saunou a dalšími. Voda v relaxačním bazénu s atrakcemi má úžasných 32 stupňů Celsia, stejně jako voda v dětském bazénu. Plavecký bazén má pak příjemných 28 stupňů. Přijďte se i s dětičkami krásně ohřát. 

http://www.frantiskovylazne.cz/cs/aquaforum/

Za vláčkem do Krušných hor

Máte doma nadšeného strojvůdce, stavitele nádraží a vlakových tratí? Vezměte ho na výlet parní lokomotivou malebnou horskou krajinou Krušných hor. Horská část této druhé nejvýše položené železniční tratě u nás (vedoucí z Karlových Varů do Johanngeorgenstadtu) překonává na 15 kilometrovém úseku z Nejdku - Nových Hamrů a Perninku úctyhodný výškový rozdíl 365 m. Obloukem o poloměru 180 m se trať otáčí do protisměru a dosahuje nadmořské výšky 915 m n.m. Na trati (v obci Pernink) se nezapomeňte důkladně kochat výhledy. Pojedete přes impozantní klenutý kamenný viadukt, který v nejvyšším bodě dosahuje výšky 20 m.

www.pernink.eu

Za miniaturami do Boheminia v Mariánských lázních

Přesně 64 zmenšenin kostelů, zámků, zřícenin, hradů, mostů, letadel a dalších významných pamětihodností – na ty se těšte, pokud navštívíte naučně poznávací Park Boheminium v Mariánských lázních. Všechny miniatury jsou vyrobené v měřítku 1:25 a jejich cena (za kus) jde do statisíců. V prostředí malebného krajinného parku, kde nechybí rybníček či vodní kaskády, si dokonale odpočinete i zabavíte svoje děti. A až už je nebudou bavit malé zámky a hrady, můžou se vyřádit na místní trampolíně, pískovišti či houpačkách.

www.boheminium.cz

Za Ježíškem do Božího Daru

Vydejte se svými ratolestmi na cestu za Ježíškem a je úplně jednou, jestli ji podniknete v září či v prosinci. Vybrat si můžete ze dvou tras – bezmála šesti kilometrové a třináctikilometrové. Mladším dětem je zpravidla určena ta kratší trasa a aby ji zvládly v pohodě, můžete jim v Božím Daru půjčit koloběžku. Oba okruhy mají celkem 13 zastávek, kde kromě zajímavých úkolů čekají na pocestné i oblíbené dětské atrakce (skluzavky, kladiny, lanovky, kolotoče, domečky, houpačky a další) a jistě tu potkáte i samotného Ježíška a jeho pomocníky.

http://www.jeziskovacesta.cz/

Za indiánským létem s Městskou knihovnou Karlovy Vary

Prožijte s dětmi zábavný den na divokém západě mezi indiány a kovboji na meandru Ohře v Karlových Varech. Čeká vás bohatý doprovodný program a každou hodinu losování o zajímavé ceny. Ale pozor! Tato nabídka platí jen pro nadcházející víkend, respektive sobotu 13. září. Jo a málem bychom zapomněli: děti v kostýmech jsou vítány! Pokud si sem ale uděláte výlet v jiný den, rozhodně taky neprohloupíte. Na dětském hřišti plném houpaček, kolotočů a skluzavek se vaše děti jistě rádi vyřádí.

www.mmkv.cz

Za vlastními hrnečky do Porcelánové školy

Využijte nabídku věhlasné porcelánky Thun v Nové Roli na Karlovarsku a přijďte si sem s dětmi ozdobit vlastní hrníček. Porcelánová školička je určena převážně dětem od 3 let výš, ale s vaší pomocí se zde mohou pustit do výtvarného projektu i děti mladší, či vy osobně.  Na výběr vám tu dají mnoho nejrůznějších tvarů porcelánu a nespočet dekorů a polepů. Školička se sestává ze čtyřicetiminutového návštěvnického okruhu (exkurze do výrobních prostor porcelánky) a následné dílničky.

www.thun.cz

Za nafukovacími hračkami do galerie Supermarket wc

Prodejní výstavu „Nadechni se a hraj si“ najdete v galerii Supermarket wc v Karlových Varech pouze do 26. září. Široké spektrum nafukovacích hraček od těch klasických až po retro hračky naší generace či naopak zcela nové kousky, které vznikly ve spolupráci s předními českými designéry, vás i vaše děti dozajista potěší. A možná si i jeden či dva kousky odnesete s sebou domů.

pro.tebe.cz

Za dětským triatlonem do Nejdku

Tento dětský triatlon se pořádá každoročně a to na střeše výrobní haly Witte Automotive v Nejdku. Sedmý ročník je jako tradičně určen dětem od 2 do 10 let a sestává se z překážkového běhu (pro nejmenší děti je připravena prolézaná), jízdy na kole či odstrkovadle a běhu. Děti jsou rozděleny do čtyř kategorií podle věku a dívky a chlapci se vyhodnocují zvlášť. Termín konání je ale pouze 14. září!

www.witte-automotive.cz

Za putováním do minulosti v Česko-bavorském geoparku Egeria

Staré lomy, nevšední skalní útvary, zpřístupněné doly a jeskynní systémy, termální vřídla, naleziště vzácných nerostů či tajemná rašeliniště. To všechno si budete moci prohlédnout, projít a osahat v geoparku Egeria rozkládajícím se na obou stranách hranic – české i německé.  Mrkněte na webové stránky a vyberte si zajímavost či lokalitu podle libosti.

www.geopark.cz

V Podkrušnohoří za zvířátky

U Chomutova najdete jeden z nejpříjemnějších lesoparků a také největší ZOO v ČR. Rozkládá se na ploše celých 112 hektarů. Najdete tu 160 druhů zvířat. Převážně z oblasti Eurasie a území severní Afriky.

www.zoopark.cz


Kam s dětmi VI - Plzeňský kraj
Kam s dětmi - Jižní čechy!
Kam s dětmi - Pardubický kraj
Kam s dětmi na výlet - Vysočina
Kam s dětmi na výlet - Jižní Morava
Kam s dětmi na výlet - Moravsko-slezský kraj

Témata: Kam s dětmi, Chomutov, Školička, Jižní Čechy, Skluzavka, Karlov, Nejvyšší bod, Nafukovací hračka, Vysočina, Jižní Morava, Houpačka, Karlovy Vary, Široké spektrum, Pardubický kraj, Morava, Výlet, Plzeňský kraj

Mohlo by vás zajímat
Zlatíčkem 2018 může být i vaše dítě. Hrajeme o skvělé ceny
Lucie Šilhánová: Jako máma jsem sice přecitlivělá, unavená, ale šťastná
Tyto knihy oživí vaši knihovničku aneb knižní tipy pro malé čtenáře
Jak poznat, že je kojenec málo oblečený a je mu zima?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu