Maminka.czKam s dětmi

Kam s dětmi na výlet VIII. – Středočeský kraj

13. 9. 2014
Kam s dětmi na výlet VIII. – Středočeský kraj
Ať už jste na mateřské a chcete si užít společnost kamarádek a jejich dětí jinde než u sebe doma či přemýšlíte o nějakém prima rodinném výletu na víkend, máme pro vás tipy na místa, která vaše děti zaručeně ocení. Tentokrát z kraje Středočeského.

Za pořádnou porcí zábavy do Žirafy v Průhonicích

Pokud máte možnost, naplánujte si návštěvu tohoto největšího zábavního komplexu u nás raději na všední den dopoledne. Od pondělí do čtvrtka od 9.00 do 13.00 zde totiž můžete pobývat za značně zvýhodněné vstupné.

A co všechno vám Žirafa nabízí? Například největší dětskou prolézačku v Evropě s pěti patry o velikosti 2000 m3 jejíž součástí je i „válečnický“ prostor s děly vystřelujícími pěnové míčky, dále tobogány, kolotoče, motokáry a elektrická zvířátka, která vaše děti vezmou na prima projížďku, prolézací stěny, sítě, skluzavky, houpačky, bazénky s míčky a rovněž nejmodernější 9D kino.

Za hezkého počasí můžete využít i venkovní prostor, kterému vévodí obrovský hrad plný klouzaček a prolézaček, najdete tu ovšem i nafukovací skluzavky, trampolíny a houpačky. A vy? Vy oceníte příjemné posezení u kávy či dortíku venku i vevnitř. 

www.funparkzirafa.cz

Za zvířátky na farmu Blaník

Přijeďte si sem příjemně vydechnout, načerpat sílu uprostřed přírody a zvířátek a výborně se najíst. Farma Blaník v obci Ostrov nedaleko Vlašimi nabízí celodenní zábavu pro malé i velké děti a něco málo i pro vás.

Dětičky tu můžou krmit zvířátka, projet se na koních či ponících a oslech, zaskákat si na nafukovací trampolíně, ztratit se v bludišti, vyjet na výlet ve šlapacím traktoru, obléhat dřevěný hrad s možností seskoku do sena, vyšplhat na menší napodobeninu rozhledny Blaník s dlouhou skluzavkou a mnoho dalšího.

Vy se zase můžete najíst v jedné ze dvou místních vynikajících restauracích. Farma patří Miloši Zapletalovi a pravidelně ji navštěvují známé osobnosti ze světa showbusinessu se svými dětmi. 

www.farmablanik.cz

Za labyrinty na zámek Loučeň

Při procházce parkem na vás čeká naprostý evropský unikát a to 11 labyrintů a bludišť. Vaše dětičky můžou zabloudit například v tisovém či palisádovém bludišti, či načerpat energii v kamenném labyrintu (ty mají mít totiž schopnost energii dobíjet). Můžete si tu udělat i piknik, pokud tomu bude počasí přát. Stačí si jen objednat piknikový koš a vybrat hezké místo v zahradě. Pokud máte děti již trochu větší (3+), můžete je vzít i na prohlídku zámku. Jsou tu pro ně připravený speciální dětské okruhy s kostýmovanými průvodci (komorník, nadlesní, kníže,...), při kterých nikdo ani nedutá. Od října do prosince mají ale otevřeno jen o víkendech. 

www.zamekloucen.cz

Ekovláčkem z Benešova na Konopiště

Ekovláček zahajuje svůj okruh na Masarykově náměstí v Benešově a vezme vás až na zámek Konopiště. Během projížďky si prohlédnete zajímavé části Benešova, zámecký park v Konopišti a dostanete se až na vrch Tuškov, odkud je na Konopiště krásný výhled. Dvě prostorné kabiny, kam se pohodlně vejde několik kočárků, jsou taženy stylovou červenou lokomotivou, pohybují se ovšem po kolech na silnici nikoli po vlakových kolejích. Jízdní řád vláčku najdete na internetových stránkách. 

www.ekovlacekbenesov.cz

Za zábavou pro všechny do Mirakula v Milovicích

Cože, ještě jste v téhle Mecce všech dětí nebyli? Pro návštěvu Mirakula si vyberte suché počasí, protože pro deštivé dny tenhle park dělaný není. Ovšem za hezkého počasí tu zabijete celý den. Na své si tu přijdou děti všech věkových kategorií a vy budete mít co dělat, abyste jim stačili. Velké prolézací hrady, lanové stezky v korunách stromů, nafukovací trampolíny pro velké i malé, mini zoo, temné bludiště v katakombách,... Prostě ráj. 

www.mirakulum.cz

Za perníkovou chaloupkou a výrobnou svíček do Rodasu v Šestajovicích

Vezměte děti na prohlídku české svíčkárny a mydlárny Rodas a odneste si vlastnoručně vyrobené svíčky, voskové pastelky, mýdla a voskové lampy, odlijte si vlastní knoflík z pryskyřice a v perníkové chaloupce si upečte perník na památku. Venku dětičky navíc potěší minifarma se shetlandskými poníky, mini ovečkami, kozičkami i prasátky a dalšími zvířátky. 

www.rodas.cz

Za lesní procházkou a hřišťátky na Křivoklát

V lesích nad Křivoklátem najdete bezva areál pro děti i rodiče, kde si můžete odpočinout, projít se, něco se naučit a pohrát si. Najdete tu informační tabule o rostlinách, ptácích a dřevinách, malá hřišťátka s houpačkami, prolézačkami a skluzavkami a dokonce 40 metrovou lanovku. Vyzkoušet si můžete hraní na dřevěné xylofony a k odpočinku využít venkovní posezení či altány. A když si přinesete špekáčky, můžete si je tu opéct na otevřeném ohništi.

Za vodním rájem do Aquapalace Praha v Čestlicích

Snažit se vyjmenovat všechno, co se v Aquapalace Praha nachází, potřebovali bychom hodně hooodně prostoru. Shrňme to do tvrzení, že jakýkoli aqua park jste u nás navštívili, Aquapalace ho bohatě předčí. Dorazte sem ráno, protože se vám nebude chtít odejít, a raději si na druhý den nic moc neplánujte.

www.aquapalace.cz

Témata: Kam s dětmi, Za zábavou, Aquapalace, Vlašim, Skluzavka, Houpačka, Výlet, Hezké místo, Piknikový koš, Seskok, Blaník, Zámecký park, Středočeský kraj, Zamekloucen cz, Koruna stromů, Prolézačka, Jízdní řád, Informační tabule, Příjemné posezení, Mini zoo, Zvýhodněné vstupné, Konopiště, Křivoklát

Mohlo by vás zajímat
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Maminka roku: Čeká páté dítě, a ještě nikdy nebyla na mateřské!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
To vás pobaví! Sourozenci nafotili rodičům k výročí srovnávací fotky
Tahle sexy plus size modelka Hilda vás pobaví. A třeba se i poznáte
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu

Horoskopy

Býk Procházíte příjemným obdobím, které je však doplněno také bouřkovými mraky. Na pracovišti panuje divná…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Bohuslava, Vilibald, Donald

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné