Maminka.czKam s dětmi

Kam s dětmi o víkendu? Na masopust i za mašinkami

6. 2. 2015
Kam s dětmi o víkendu? Na masopust i za mašinkami
Zdá se, že nás čeká slunečný i když mrazivý víkend a pokud hledáte jinou zábavu než lyžovačku, třeba příjdou vhod naše tipy.

Gurmánské hody s dětmi

V areálu volného času Creative World děti si děti užijí spoustu legrace při plnění zábavných úkolů. Po celý únor je připraveno Masopustní a Valentynské tvoření. Ochutnat můžete tradiční zabijačkové hody, zvěřinové klobásky, masopustní koláče a chybět nebudou ani nezbytné koblihy, které se můžete spolu s dětmi naučit zdobit.

Více info: www.creativeworld.cz

Do Ctěnic za čokoládou a na masopust

V areálu zámku Ctěnice je pro vás v sobotu 7. února připravena čokoládová cesta kolem světa. Kromě spousty zajímavostí o čokoládových plantážích, vzniku čokolády také odhalíte všechny triky, jak připravit poctivou čokoládu.

Prezentace a ochutnávky probíhají každou hodinu od 11.00 do 16.00 hodin.

V neděli pak na zámku proběhne klasická masopustní oslava s maškarním průvodem. Vítány jsou i masky z řad veřejnosti.

Více info: http://www.muzeumprahy.cz/1355-zamecky-areal-ctenice/

Najděte Mančin střevíček

Pohádková vesnička ve Svratce na Vysočině vás zve na komentovanou prohlídku venkovních prostor. Provedou vás pohádkové bytosti a uvidíte krátkou vtipnou scénku na dané téma. Děti si mohou zasoutěži o sladké odměny.

Více info: http://www.pohadkova-vesnicka.cz/

Za mašinkami do Peček

O víkendu se opět otevřou brány modelářského klubu ve Středočeských Pečkách. V klubovně najdete kolejiště snad všech modelářských velikostí ať už z období páry nebo současnosti a návštěvníci se dlouhé minuty mohou kochat jednotlivými detaily.

Na rozlehlém klubovém kolejišti modelové velikosti H0 (1:87) situovaného do doby 70. let Československých státních drah můžete najít 20 vlakových souprav současně v pohybu, pohybující se figurky kosící trávu nebo popíjející vinaře u vinných sklípků známých z jižní Moravy.

Malé, ale i dospělé návštěvníky určitě zaujmou i modely autíček pohybujících se po silnicích na kolejištích, které zastavují na semaforu na červenou, nebo autobusy zajíždějící na zastávky pro netrpělivé modelové cestující.

V klubovně Sdružení železničních modelářů v Pečkách pořádají výstavu každý první celý víkend v měsíci.

Více informací: http://www.szmp.cz/

Postavte rekordní papírový model limuzíny

Během tohoto víkendu budou mít děti i celé rodiny v Centru Černý Most v Praze šanci vyzkoušet si, jaké to je být modelářem. V sobotu od 9:00 do 21:00 h a v neděli od 9:00 do 15:00 h, v něm najdete nepřehlédnutelný auto-stánek, kde si můžete nechat vytisknout i následně vystřihnout a sestavit svůj vlastní papírový model limuzíny.

Všichni návštěvníci stánku se navíc mohou zapojit do pokusu o vytvoření nejdelší papírové limuzíny a zápisu do České knihy rekordů – mohou buď přinést již hotový středový díl limuzíny (vystřihovánka je ke stažení na webu www.zabavadomu.cz/media/pdf/hp-limuzina-bila.pdf) nebo jej získat a sestavit na místě. Pokusu o rekord a sestavování obřího papírového modelu můžete osobně přihlížet v neděli 8.2.2015 mezi 15. a 18. hodinou.

Každý účastník, který odevzdá středový díl limuzíny, se bude moci svést i skutečnou limuzínou, která bude čekat u bran nákupního centra v neděli 8.2. mezi 15. a 18. hodinou.

Témata: Kam s dětmi, Vystřihovánka, Maso, Zábavný úkol, Papírový model, Centr Černý Most, Černý Most, Semafor, Creative world, Víkend, Model aut, Vesnička, Masopust

Mohlo by vás zajímat
Kdy jsem selhala jako máma? Tohle přiznaly maminky!
Maminka roku: Miluši Smékalové bylo 23, když se rozhodla postarat se o sourozence
Brutálně upřímné momentky? Ano, protože přesně takové mateřství je
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Velký rodinný a vztahový horoskop pro rok 2021: Co čeká vaše znamení?
Velký rodinný horoskop na rok 2021! Co čeká rodiče a děti podle hvězd?
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
Nechci, nejím! 40 podivných důvodů, kvůli nimž děti odmítají jídlo
Očekávání vs. realita. Kresby mateřství, které pobaví i uklidní! Jedeme v tom všichni

Horoskopy

Býk Pracovní týden je stereotypní, ale už nejste s nikým v konfliktu. I když se mezi sebou kolegové…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zora, Danica, Zoran

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné