Maminka.czKam s dětmi

Kam s dětmi: Spousta zábavy pro prodloužený víkend i další dny

30. 4. 2015
Kam s dětmi: Spousta zábavy pro prodloužený víkend i další dny
Dnes večer navštivte pálení čarodějnic a následující volné dny si s dětmi užijte spoustu zábavy. Máme tu pro vás tipy na akce napříč celou republikou.

Čarodějnice na bobové dráze

Čarodějnice v Praze na bobové dráze na Proseku nejsou jen o zapálení ohně, na kterém je upálena čarodějnice. Důležitý je zábavný program pro děti  s týmem animátorů, opékání buřtů na ohni a o celkové atmosféře. Ale i dospělí si přijdou na své. Je pro ně připraveno spousta lahůdek a nápojů k ochutnání.

Program pro děti začíná už ve tři hodiny odpoledne. Nebude chybět ani tradiční opékání buřtů.

Těšte se na nové hry a tentokrát i na první společnou fotku všech čarodějnic a čarodějů u naší hranice, kterou uděláme ještě před zapálením ohně. Budeme rádi, když přijdete či přiletíte v čarodějnickém kostýmu a společně vytvoříme největší skupinovou fotku čarodějnic v Praze.

Zapálení hlavního ohně kolem 19:00 hodin. Na akci nebudou chybět jídla z našeho grilu, grilované klobásky a další občerstvení, které připraví kuchaři Restaurace-bobovka. Vstup a parkování zdarma.

Podrobnosti o akci: http://www.bobovadraha.cz/

Zábava v Creative World

Nadcházející dny budou v Creative World ( Skandinávská 15a, Praha 5 – Stodůlky) nabité programem pro malé i velké, ale zejména pro ty, kdo si rádi hrají, starají se o své zdraví, ale také se sem tam nechají unést troškou mystiky, výkladu karet a rituály, které neodmyslitelně patří k čarodějnicím.

Už 30. 4. se můžete zabavit programem, který připravila čarodějnice Seléne Sixtová. Na jejím stánků můžete zakoupit magické pomůcky a v rámci workshopu se naučit třeba pracovat s virgulí. Pokud chcete znát svou budoucnost, můžete využít služeb vědmy a kartářky Charlotte Christian.

Víkend 2. až 3. května 2015 bude věnován Playmobilu a dnu zdraví s holistickým centrem Optima Medical a restaurací Secret of Raw

Víkend nabitý programem pro děti i dospělé! Pro děti se Creative World promění v místo, kde si mohou dosyta užít krásné hračky od Playmobilu, maminky pak mohou třeba některou hračku zakoupit za zvýhodněné ceny. Playmobil bude v Creative World kralovat celý víkend.

Od 14.00 do 15.00 hodin navíc proběhne ochutnávka zdravé stravy restaurace Secret of Raw, která také představí speciální kuchařku o raw stravě.

Více informací o akcích:  http://www.creativeworld.cz

Let čarodějnic pod Kunětickou horou

Největší pálení čarodějnic ve východních Čechách proběhne jako tradičně pod Kunětickou horou.

Můžete se těšit na baviče a herce Michala Nesvadbu, poprockovou dvojici Slza, která roku 2014 vydala debutový singl Lhůta záruční, večer vystoupí skladatel a zpěvák David Deyl a vynikající skupina Eddie Stoilow, která je úspěšná také v zahraničí.

Z Pardubic je v době od 14:00 do 23:00 zajištěna bezplatná autobusová kyvadlová doprava.

Sklářské čarodějnice 2015

Bezva pálení čarodějnic si můžete užít i ve Cvikově u České Lípy. Tamní sklářská krčma se na celý den změní na krčmu čarodějnickou. Akcí provází čaroděj Mrakomor a obsluhovat vás budou místní sklářské ježibaby. Zapálení vatry je plánováno na osmou hodinu večer. Program pro děti začíná už v 15:00 hodin.

Se skláři kouzelníky si můžete sami vyrobit skleněného hada, skleněný zvoneček, kuří pařátek, nebo věšteckou kouli.

Vstup na akci je zdarma. Více informací: www.ajetoglass.com

Čarodějnice na Ladronce 2015

Nejvíce čarodějnic v Evropě máte možnost potkat v pražském parku Ladronka. Těšit se můžete na opékání špekáčků, koncerty populárních kapel a zpěváků, spoustu soutěží, umělecké workshopy i oblíbenou soutěž Miss Čarodějnice.

Milovníky divadla určitě potěší divadelní stan, další novinka, kde se budou během dne střídatloutková i hraná představení.

Vstup na akci je tradičně zdarma.

Muzeum voskových figurín Grévin slaví první narozeniny

Přijďte se netradičně políbit pod rozkvetlý strom do muzea voskových figurín Grévin. Kromě toho, že neuschnete, budete mít fantastický zážitek a navíc získáte i slavnou francouzskou makronku z desetipatrového dortu.

Expozice voskových figurín se rozkládá v pražské Celetné ulici na 3000 metrech čtverečních na třech patrech a o vytvoření působivé atmosféry se zde stará čtyři sta světel. Hitem jsou například toulky uličkami staré Prahy nebo mozartovské divadelní prostředí.

Rodinné vstupné do muzea je 600 korun. Vstupenky můžete zakoupit online na webu http://www.grevin-praha.com/cz

Do Libně u Libře za veterány

Se svými chlapci určitě musíte v sobotu 2. května 2015 zavítat na přehlídku veteránů.

Libří projedou historická vozidla mezi 8:30 - 11:00, Libní projedou historické motocykly, osobní a nákladní auta v 9:30, hlavní hrdiny dne - historické traktory uvidíte kolem 11:40 hodin.

Celý den probíhá doprovodný program, děti se projedou historickou tramvají nejen ke skákacímu hradu, ale i k výstavě drobného hospodářského zvířectva v areálu Družstva, dále vystoupí taneční studio Alka Praha, mažoretky z Jílového u Prahy, tanečníci FS Vonica 80 za doprovodu CM Vonica, která bude spolu s Jihočeskou dechovou kapelou Babouci a Hudbou na klíč hrát k tanci i poslechu celé odpoledne.

K vidění bude také výstava a předvedení požární techniky a ukázka výcviku služebních plemen.

Pečení pro děti

Akce je nejen příležitostí přispět na dobrou věc (konto Bariéry), ale zároveň se také neformálně setkat se známými osobnostmi. Ty přiloží ruku k dílu, ve svém volném čase obléknou zástěru a budou prodávat pečivo a cukrářské výrobky v pražské pasáži Myslbek (Na příkopě 19-21 a Ovocný trh 8, Praha 1).

Dne 2. května 2015 v čase mezi 10:00 a 17:00 se můžete potkat s herečkou Evou Čížkovskou, které budou na místě pomáhat mladí dobrovolníci z krasobruslařského týmu USK Praha.

Výtěžek sbírky půjde na speciální naslouchadlo pro osmiměsíčního Jiříka, který se narodil se středně těžkou nedoslýchavostí a na zdravotní skládací kočárek pro šestiletou Julianku, která trpí těžkou psychomotorickou retardací.

Podrobnosti najdete na www.peceniprodeti.cz

Startuje Duhový park

1. května 2015 otevírá ve středočeské vesnici Střebovle (20 min východně od Prahy) Duhový park nabitý zábavnými atrakcemi, hrami a show. Po zaplacení vstupu získáte Duhový pas, díky kterému budete mít všechny atrakce zadarmo. Za absolvování každé atrakce získáte do svého pasu samolepku a za několik samolepek pak dárek.

Více informací o možnosti návštěvy Duhového parku najdete na webu http://www.duhovypark.cz/

Odemykání Baťova kanálu

V pátek 1. května 2015 můžete zavítat do přístaviště v Uherském Ostrohu na slavnostní odemčení Baťova kanálu a slavnostní zahájení plavební sezony na této unikátní vodní trase. Ve stejný den bude rovněž pro veřejnost zpřístupněna nová interaktivní prohlídková trasa na místním zámku. V rámci celodenních oslav je připraven slavnostní průvod, šermířská klání, dětské soutěže nebo vystoupení hudebního souboru Melody Gentleman Lednice.

 Více informací: http://www.batacanal.cz/

Stavění máje v Rožnově pod Radhoštěm

Na vesnicích se dříve stavěly máje. Tuto tradici si můžete připomenout v pátek 1. 5. 2015 v Dřevěném městečku v Rožnovském skanzenu. Akce začíná ve dvě hodiny odpoledne.

Informace o dalších akcích najdete na webu: www.vmp.cz

Po zimní pauze otevírá své brány i Zeměráj v Kovářově u Orlické přehrady

Druhou sezónu zahajuje 1. května přírodní zážitkový park Zeměráj. Je určený primárně pro rodiny s dětmi a nabízí smysluplnou zábavu v podobě poznávání přírody, rozvíjení zručnosti a dovednosti či rozšiřování vědomostí formou dobrodružných úkolů, her a hlavolamů. Návštěvníci mohou vyzkoušet dobové práce ve středověké vesnici nebo si projít speciální stezku naboso. Park, který se v roce 2014 stal vítězem soutěže DestinaCZe 2014 – Zážitek na 1000 % pro celou rodinu, se nachází v obci Kovářov u Orlické přehrady a je otevřený až do 28. září.

Více informací na ww.zemeraj.cz.

Čarodějnický pohádkový les v Podmoklech na Rokycansku

V sobotu 2. 5. Se v Podmoklech na Rokycansku můžete s dětmi od 13:00 do 17:00 užít spoustu zábavy. Ježibaba, skřítek Mecháček, čert, Hadí princezna a další pohádkové bytosti... v cíli na děti čekají krásné dárky u víly. Vstupné je 50 Kč. Registrovat se na vámi vybraný čas můžete na www.veldo.cz. 

Charitativní běh za Tomáše

Během v rámci Volkswagen maratonu můžete podpořit Tomáše Jílka, který leží v Rehabilitační klinice Malvazinky po úrazu páteře. Tomáš potřebuje pro návrat domů lůžko s laterálním náklonem, dále speciální matraci proti proleženinám, rehabilitační přístroj motomed a další vybavení. Pro získání financí na toto vybavení poběží zaměstnanci Rehabilitační kliniky Malvazinky štafetu na Volkswagen maratonu v Praze (3.5.2015) pod heslem „Běžíme za Tomáše“.

Každý účastník maratonu si zakoupí jako vstupenku běžecké tričko a celý tento výtěžek z akce bude putovat na nákup potřebného vybavení.

Podrobné informace o Tomášovi naleznete na www.pomocprotomase.cz či www.bezimezatomase.cz.  Vzhledem k celkovému zapojení všech zaměstnanců kliniky do této akce jsme uspořádali setkání mezi 30. a 31. kilometrem maratonu, kam bude v čase od 12:30 přivezen i sám Tomáš, aby mohl maraton vidět naživo.

Ochutnejte chřest v rámci Chřestfestu 2015

Během 5. Ročníku festivalu Chřestfest budete mít možnost ochutnat chřest v menu od jedenácti předních šéfkuchařů v Praze a v Brně. V rámci festivalu budou zapojené restaurace nabízet od 27. dubna do 10. května tříchodová menu plná chřestu za jednotnou cenu 350 korun na jednu osobu.

Festival pořádá Restu.cz, takže si návštěvníci festivalu mohou na stránkách www.chrestfest.cz ve vybrané restauraci rovnou rezervovat místo.

Běh posledního kousku odstartuje z Pražské náplavky

Běžec Jirka Gruntorád ponese přes celou republiku poslední kousek čokolády svému bratrovi. Poběží celkem 24 dní a uběhne více než 700 km! S Jirkou vyběhne i herec a moderátor Dalibor Gondík a světoznámá lyžařka Šárka Strachová.

Jirka se chce na vlastní kůži přesvědčit, jestli jsou Češi sobečtí nebo sdílní. V příloze najdete odborný průzkum o sobeckosti Čechů a rozhovor s naším poslem Jirkou.

Po cestě mu kdokoli z vás může nabídnout pomoc v podobě přespání, svačiny nebo pozvání na pivo… Více informací najdete na stránce www.poslednikousek.cz

Jirka odstartuje v úterý 5. 5. z pražské Náplavky (od lodi (A)VOID Floating Gallery.

Za animovaným filmem do Třeboně

Jihočeská Třeboň letos opět bude hostit ve dnech 5. – 10. května Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM, který představí to nejlepší z domácí i zahraniční animované tvorby. Jako vždy nejaktuálnější trendy uvidí diváci ve filmech z mezinárodních soutěží, které se letos vedle soutěží celovečerních, krátkých a studentských filmů rozrostly i o mezinárodní soutěž videoklipů a nenarativní, experimentální a hraniční animace.

Podrobnosti o akci www.anifilm.cz 

Maminka Den matek
Témata: Kam s dětmi, Lyžařka, Opékání, Floating, Jílové u Prahy, Playmobil, Kouzelník, Poslední kousek, Prohlídková trasa, Mozart, Slavnostní zahájení, Rožnov pod Radhoštěm, Skřítek, Hospodářské zvíře, Secret of raw, Kousek čokolády, Prodloužený víkend, Skanzen, Zvoneček, Ladronka, Jirka, Animovaný film, Ochutnávka, Animátor, Mezinárodní soutěž

Mohlo by vás zajímat
Čtvrté dítě? Princ William už další nechce, prozradila vévodkyně Kate. Proč?
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Jste unavená? Známe žrouty energie: kofein, sociální sítě a málo sportu
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Cítí se být mužem, ale porodil dítě. Transgender pár ukázal odvážné porodní fotky!
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné