Maminka.czKam s dětmi

5 tipů na super květnové výlety. Kam se vydáte s dětmi za zábavou a dobrodružstvím?

Simona Procházková 1.  5.  2022
Májové počasí slibuje již snad lepší vyhlídky a láká nás vyrazit ven, do přírody, na výlet. Přinášíme inspiraci a bezva tipy, co s volným odpolednem nebo víkendem, když chcete podniknout rodinnou výpravu a užít si společný čas.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Plavba lodí na Slapy

Prázdniny se pomalu, ale jistě blíží, dopřát si originální společný zážitek na vodě ale můžete už nyní. Od začátku května začínají tradiční plavby parníkem z Prahy na Slapy. Těšit se můžete na nádherné výhledy na okouzlující přírodní scenérie lemující tok Vltavy (uvidíte část tzv. vltavské kaskády), na proplutí plavebními komorami a samozřejmě odpočinek i občerstvení na palubě výletní lodi. Vyjíždí se z pražského Rašínova nábřeží v 8.30 ráno, ze Zbraslavi pak v 9.40.

VIDEO: Tipy na květnové výlety

Den pro celou rodinu v Lázních Mšené

Příjemný lázeňský resort nedaleko Prahy Lázně Mšené vstoupí v sobotu 7. května do své 226. sezony. Při této příležitosti zde proběhne slavnostní zahájení lázeňské sezony. Přivezte si s sebou dobrou náladu a těšte se na den plný zábavy, hudby, tance, občerstvení a her pro děti i celé rodiny. Akce se bude konat v lázeňském parku kolem Pavillonu Dvorana, kde již před 14. hodinou začne návštěvníky vítat hudba a samozřejmě občerstvení. Hrát k poslechu i tanci bude Martin Krulich, který také bude provázet celým dnem. V rámci hlavního odpoledního programu se můžete těšit na vystoupení dětí MŠ a ZŠ Mšené-lázně, na přehlídku vybraných osobních vozů Ford, výstavu historických traktorů, překvapením budou nové motocykly Jawa. Chybět nebudou řada soutěží o ceny, dětský animační program, bublinová show, pěnová lázeň v podání místních hasičů nebo tvoření z balonků. Každého jistě potěší nabídka lázeňských stánků s nápoji, s ochutnávkou skvělých vín a sýrů nebo grilovaných specialit.

Ráj her (nejen) pro děti

Společné zážitky jsou prostě nejvíc. Ve východočeské Poličce přichystali výstavu, která by vám neměla uniknout. Hlavně v případě, že si s ratolestmi rádi hrajete a milujete nejrůznější typy her, zábavních, logických i strategických. Od začátku května až do konce prázdnin si tu přijdete na své. Dozvíte se třeba, kdy a jak vznikla úplně první desková hra na světě, čekají vás hry úplně nové i ty tradiční, klasické a lety prověřené, pro malé i větší, zavzpomínáte si na populární retro hry… Kromě výstavy Polička plná her bude probíhat ještě další, a to Pexeso – český fenomén.

Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!

Street Food Festival

Street food se specialitami z celého světa můžete zažít ve středočeském pivovaru Velké Popovice. Nechte se zlákat a dopřejte si den ve společnosti svých blízkých a dobrého jídla. Asijské delikatesy, čerstvé ryby, šťavnaté burgery, exotická masa, churros, rolovaná zmrzlina… A zejména pro tatínky samozřejmě poctivé velkopopovické pivo. To vše nebude chybět v sobotu 7. května v areálu popovického pivovaru. Sobotní odpoledne nabídne nejen mimořádný gastronomický zážitek, ale také komentované prohlídky malebného pivovaru, jehož historie se začala psát už v roce 1874. Seznámíte se se zakladatelskou rodinou Ringhofferů, navštívíte současnou i historickou varnu a potkáte se s živým maskotem – kozlem Oldou. Pokud si chcete výlet ještě trochu okořenit, vydejte se do Popovic vláčkem Kozel expres – speciálním motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let, který vyjíždí v 10.15 z pražského hlavního nádraží a odveze vás přímo do pivovaru. Cena jednosměrné jízdenky je 100 Kč. Vstup na festival je zdarma.

Tuchlovická pouť

Od pátku 6. do soboty 7. května proběhne již po sedmadvacáté v Tuchlovicích na Kladensku jeden z největších středočeských folklorních festivalů, a to Tuchlovická pouť 2022. Akce se bude tradičně konat v tuchlovickém amfiteátru bývalého letního kina i na návsi. Páteční večerní program se pak přesune i do nedalekého Nového Strašecí. Vstupné na akci je dobrovolné a užijete si pravou staročeskou pouťovou atmosféru plnou tancování, zpívání, hraní, dobrého jídla a pití. Chybět nebudou vystoupení špičkových pěveckých a tanečních souborů. V sobotu vpodvečer se pak můžete zúčastnit oblíbené Školy tanců. Zavzpomínejte na časy, kdy se po návsi chodilo v krojích, přičichněte ke staročeským zvykům, ochutnejte dobové dobroty a nasajte atmosféru venkova.

Témata: Kam s dětmi, Děti, Rodina, Maminka cestuje, Tipy na výlet, Cestování, Za zábavou, Zpívání, Výlety, příroda, Cestujeme, Zábava, Tip, Zbraslav, Popovice, Slapy, Výlet, Podání, Žába, Maskot, Ford, Nové Strašecí, Dobrodružství, Vyhlídka, Odpoledne
Mohlo by vás zajímat
Rýmovník posiluje imunitu, pomáhá při rýmě, nachlazení i kožních problémech. Co všechno s ním můžete podniknout?
Procházková Simona
Zdraví
České děti se do školy netěší. Jak může pomoci rodič, radí odbornice
Potužníková Jana
K tabuli půjde české školství
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Kojení: Ženy popsaly, co na něm milují a co nenávidí. Podívejte se na 21 snímků a přečtěte si upřímné zpovědi
Formánková Simona
Galerie
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Máma celebrita - otec neznámý. Které známé herečky se rozhodly vychovávat děti bez partnera?
Mrázková Dita
Slavné maminky