Maminka.czKam s dětmi

Kam s dětmi: Za kostičkami, do zahrad i k vodě

Iva Endrychová 12.  6.  2015
Kam s dětmi: Za kostičkami, do zahrad i k vodě
Užijte si společně rodinný víkend.

Lego Kidsfest

Pokud máte rádi Lego, nesmíte chybět na rodinném festivalu LEGO® KidsFestu v pražských Letňanech. Od 13. do 28. Června se výstaviště PVA Expo Praha Letňany promění v obrovské hřiště pro malé i velké stavitele. Na ploše téměř 10 000 metrů čtverečních ohromí milovníky kostek unikátní LEGO® výtvory certifikovaných stavitelů ze zahraničí
i českých fanoušků.

Festival je otevřený všem stavitelům bez rozdílu věku, je vhodný také pro maminky s nejmenšími dětmi a díky modernímu zázemí nabízí i bezbariérový vstup a množství odpočinkových zón. Pro vyhladovělé milovníky kostek je v areálu připraven dostatečný počet stánků s občerstvením nebo si zde mohou pochutnat
na vlastní svačině. K dispozici bude i speciální LEGO Minikino, obchod nebo zóna pro fanoušky.

Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketpro nebo na místě, přičemž děti do dvou let mají vstup zdarma. LEGO KidsFest trvá od 13. do 28. června 2015 na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany.

Další informace a vstupenky najdete také zde:

www.legokidsfest.cz

www.newsroom.kidsfest.cz

https://www.facebook.com/events/686410928148938/

http://www.ticketpro.cz/jnp/spolecenske-akce/vystavy/1555422-lego-kids-fest.html

Slavnosti dřeva pod Stezkou korunami stromů

U oblíbené jihočeské atrakce startují tento víkend Slavnosti dřeva. Letos organizátoři oslovili šest českých dřevosochařů, kteří budou v sobotu 13. června vyřezávat přímo před očima návštěvníků sochy. Pro děti bude připraven skákací hrad, tvořivé dílny nebo kejklířská škola se Slávkem.  Tatínky nadchne určitě dřevorubecká show.

Informace k této i dalším akcím najdete na  www.stezkakorunamistromu.cz.

Pohádkový hrad na Točníku

V sobotu 13. 6. budou na hradě Točník ve Středočeském kraji provádět pohádkové bytosti a společně s POM-BÄR můžete procestovat zemi medvídků. Akce se koná na podporu hradních medvědů Agáty a Martina, které malí návštěvníci znají z večerníčků Václava Chaloupka  na všechny čeká i spousta dalších překvapení. „Méďové na cestách“.

Součástí akce budou také loutkové představení a řemeslné dílny.

Velká palačinková zahradní party

Pokud milujete palačinky na slaný i sladký způsob, při slově Bretaň se slastně zasníte, dáváte přednost kvalitním surovinám a jídlu připravovanému poctivě a s láskou a ještě nemáte plán na neděli 14. června, nenechte si ujít oslavu třetích narozenin palačinkárny Galetka v zahradě U Habrovky 66/2 na Praze 4. Oslava startuje ve 13:00 hodin

Za 120 Kč na osobu můžete ochutnat neomezené množství jejích božských palačinek, děti si pochutnají za 80 Kč. Více informací o programu najdete na www.galetka.cz.

Víkend otevřených zahrad

Svátek má veřejnost upozornit na význam zeleně v zahradách, parcích a veřejném prostoru kolem nás.  Za poznáním a příběhy čtyř konkrétních míst se můžete vypravit i s Nadací Proměny. Jde o Jiráskovy sady v Litoměřicích (13. 6. od 14:00), Litomyšlské zahrady (13. 6. od 13:00 do 16:30), zahrada Don Bosco v Praze 8 (13. 6. od 10:00 do 16:00) a zahradu MŠ Na Výšinách v Praze na Letné (14. 6. od 15:00 do 18:00)

Další podrobnosti k Víkendu otevřených zahrad i k jednotlivým místům najdete na nadačním webu

Art Safari v Řeporyjích

V Zahradě Bubec se o víkendu 13. a 14 června uskuteční již 29. ročník Art Safari - festivalu současného sochařského umění. Celá akce začíná netradičně v sobotu 13. června již ve 13.15 na Smíchovském nádraží, kde návštěvníci Art Safari 29 nastoupí do vlaku směr Řeporyje a zažijí cestu s Lovci mamutů. Tento nevšední divadelní projekt bude pokračovat v Řeporyjích na nádraží a vyvrcholí v Zahradě Bubec. Vernisáž je naplánována na sobotní čtvrtou hodinu odpolední. Součástí akce budou také výtvarné dílny pro děti, pormítání filmů, vycházka a divadlo. 

Aktuální informace o programu Art Safari 29: www.bubec.cz

Den Labe 2015 v Hradci Králové

Na Eliščině nábřeží v Hradci se uskuteční Den Labe. Akce startuje již v devět hodin ráno. 

Nebude chybět běh přes lávku tzv. Trubačovu, přes Labe, koncerty velkých kapel, soutěž osmiveslic a závody dračích lodí.

Filharmonie koncertuje se žáky ZUŠ z celého Česka

17. června na pražském Hradčanském náměstí proběhne od 20:20 Open Air koncert České filharmonie 

Na Den hudby 21. června si v Rudolfinu společně pod taktovkou Jiřího Bělohlávka a Ladislava Ciglera zahrají žáci ZUŠ z celé republiky a členové České filharmonie. 

Koncert v přímém přenosu vysílá Český rozhlas Vltava.

Info ke společnému koncertu

Pražské Quadrienále

Od 18. do 28. června proběhne v Praze největší světová divadelní výstava. Nabídne i speciální tvůrčí program pro děti, mládež a celé rodiny i školy. 

Pro ty nejmladší návštěvníky je připravena dobrodružná interaktivní trasa národními expozicemi ze všech koutů světa, kreativní dílny i hlasování o nejlepší z vystavených exponátů.

Žáci základních a středních škol se mohou těšit na bohatý program včetně workshopů a speciální prohlídkové trasy. 

Veškeré informace najdete na webových stránkách www.pqdetem.cz nebo na Facebooku

 

Témata: Kam s dětmi, Palačinka, Rudolf, Letná, Open air, Český rozhlas, Kvalitní surovina, Metr čtvereční, PVA Expo Praha, PVA Expo, Safari, Kost, Metr čtverečních, Ladislav, Socha, Loutkové představení, Celá akce, Chaloupka, Bretaň, Vltava, Koruna stromů, Kostička, Palačinková, Jíra, Koš
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Herečka Kristýna Hrušínská: Náš Vojta by chtěl být momentálně buď Hurvínek, nebo Belmondo
Mrázková Dita
Slavné maminky
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
GALERIE: Dojemné i úsměvné. Tihle tátové nezkazí žádnou legraci a jejich děti je zbožňují!
Formánková Simona
Galerie
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova