Maminka.czKam s dětmi

Kam s dětmi: Za kostičkami, do zahrad i k vodě

Iva Endrychová 12.  6.  2015
Užijte si společně rodinný víkend.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Lego Kidsfest

Pokud máte rádi Lego, nesmíte chybět na rodinném festivalu LEGO® KidsFestu v pražských Letňanech. Od 13. do 28. Června se výstaviště PVA Expo Praha Letňany promění v obrovské hřiště pro malé i velké stavitele. Na ploše téměř 10 000 metrů čtverečních ohromí milovníky kostek unikátní LEGO® výtvory certifikovaných stavitelů ze zahraničí
i českých fanoušků.

Festival je otevřený všem stavitelům bez rozdílu věku, je vhodný také pro maminky s nejmenšími dětmi a díky modernímu zázemí nabízí i bezbariérový vstup a množství odpočinkových zón. Pro vyhladovělé milovníky kostek je v areálu připraven dostatečný počet stánků s občerstvením nebo si zde mohou pochutnat
na vlastní svačině. K dispozici bude i speciální LEGO Minikino, obchod nebo zóna pro fanoušky.

Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketpro nebo na místě, přičemž děti do dvou let mají vstup zdarma. LEGO KidsFest trvá od 13. do 28. června 2015 na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany.

Další informace a vstupenky najdete také zde:

www.legokidsfest.cz

www.newsroom.kidsfest.cz

https://www.facebook.com/events/686410928148938/

http://www.ticketpro.cz/jnp/spolecenske-akce/vystavy/1555422-lego-kids-fest.html

Slavnosti dřeva pod Stezkou korunami stromů

U oblíbené jihočeské atrakce startují tento víkend Slavnosti dřeva. Letos organizátoři oslovili šest českých dřevosochařů, kteří budou v sobotu 13. června vyřezávat přímo před očima návštěvníků sochy. Pro děti bude připraven skákací hrad, tvořivé dílny nebo kejklířská škola se Slávkem.  Tatínky nadchne určitě dřevorubecká show.

Informace k této i dalším akcím najdete na  www.stezkakorunamistromu.cz.

Pohádkový hrad na Točníku

V sobotu 13. 6. budou na hradě Točník ve Středočeském kraji provádět pohádkové bytosti a společně s POM-BÄR můžete procestovat zemi medvídků. Akce se koná na podporu hradních medvědů Agáty a Martina, které malí návštěvníci znají z večerníčků Václava Chaloupka  na všechny čeká i spousta dalších překvapení. „Méďové na cestách“.

Součástí akce budou také loutkové představení a řemeslné dílny.

Velká palačinková zahradní party

Pokud milujete palačinky na slaný i sladký způsob, při slově Bretaň se slastně zasníte, dáváte přednost kvalitním surovinám a jídlu připravovanému poctivě a s láskou a ještě nemáte plán na neděli 14. června, nenechte si ujít oslavu třetích narozenin palačinkárny Galetka v zahradě U Habrovky 66/2 na Praze 4. Oslava startuje ve 13:00 hodin

Za 120 Kč na osobu můžete ochutnat neomezené množství jejích božských palačinek, děti si pochutnají za 80 Kč. Více informací o programu najdete na www.galetka.cz.

Víkend otevřených zahrad

Svátek má veřejnost upozornit na význam zeleně v zahradách, parcích a veřejném prostoru kolem nás.  Za poznáním a příběhy čtyř konkrétních míst se můžete vypravit i s Nadací Proměny. Jde o Jiráskovy sady v Litoměřicích (13. 6. od 14:00), Litomyšlské zahrady (13. 6. od 13:00 do 16:30), zahrada Don Bosco v Praze 8 (13. 6. od 10:00 do 16:00) a zahradu MŠ Na Výšinách v Praze na Letné (14. 6. od 15:00 do 18:00)

Další podrobnosti k Víkendu otevřených zahrad i k jednotlivým místům najdete na nadačním webu

Art Safari v Řeporyjích

V Zahradě Bubec se o víkendu 13. a 14 června uskuteční již 29. ročník Art Safari - festivalu současného sochařského umění. Celá akce začíná netradičně v sobotu 13. června již ve 13.15 na Smíchovském nádraží, kde návštěvníci Art Safari 29 nastoupí do vlaku směr Řeporyje a zažijí cestu s Lovci mamutů. Tento nevšední divadelní projekt bude pokračovat v Řeporyjích na nádraží a vyvrcholí v Zahradě Bubec. Vernisáž je naplánována na sobotní čtvrtou hodinu odpolední. Součástí akce budou také výtvarné dílny pro děti, pormítání filmů, vycházka a divadlo. 

Aktuální informace o programu Art Safari 29: www.bubec.cz

Den Labe 2015 v Hradci Králové

Na Eliščině nábřeží v Hradci se uskuteční Den Labe. Akce startuje již v devět hodin ráno. 

Nebude chybět běh přes lávku tzv. Trubačovu, přes Labe, koncerty velkých kapel, soutěž osmiveslic a závody dračích lodí.

Filharmonie koncertuje se žáky ZUŠ z celého Česka

17. června na pražském Hradčanském náměstí proběhne od 20:20 Open Air koncert České filharmonie 

Na Den hudby 21. června si v Rudolfinu společně pod taktovkou Jiřího Bělohlávka a Ladislava Ciglera zahrají žáci ZUŠ z celé republiky a členové České filharmonie. 

Koncert v přímém přenosu vysílá Český rozhlas Vltava.

Info ke společnému koncertu

Pražské Quadrienále

Od 18. do 28. června proběhne v Praze největší světová divadelní výstava. Nabídne i speciální tvůrčí program pro děti, mládež a celé rodiny i školy. 

Pro ty nejmladší návštěvníky je připravena dobrodružná interaktivní trasa národními expozicemi ze všech koutů světa, kreativní dílny i hlasování o nejlepší z vystavených exponátů.

Žáci základních a středních škol se mohou těšit na bohatý program včetně workshopů a speciální prohlídkové trasy. 

Veškeré informace najdete na webových stránkách www.pqdetem.cz nebo na Facebooku

 

Témata: Kam s dětmi, Maminka cestuje, kam s dětm, vernisáž, Český rozhlas, kosti, Trúba, Socha, Koš, Vltava, Divadelní projekt, Celá akce, Točník, Kost, Loutkové představení, Palačinková, Open air, PVA, Letňany, Kos, Kvalitní surovina, Metr čtverečních, Letná, Jíra, Bretaň