Maminka.czKam s dětmi

Kam se jít podívat o víkendu?

2. 10. 2015
Kam se jít podívat o víkendu?
A je tu víkend. Pokud přemýšlíte, kam vyrazit, tady jsou naše tipy.

Jakože, cože? překvapte své chuťové buňky

Máte chuť na neobvyklé kombinace? Pak určitě nesmíte chybět 3. a 4. října 2015 na náměstí Republiky v Praze. Stejně jako loni se tam koná nejbizarnější food festival. Představí se tyto restaurace: Bejzment, Soup in the city, Rybárna Praha, Druhej břeh, Dortíkovo, Afro Coffee, Snails Day, Secret of Raw, Brouk na talíři, Madame Lyn, řemeslný pivovar Clock  a veganská restaurace Plevel. 

Budete si moci pochutnat na křupavých červících nebo na candátu se šveskovým chutney se skořicí a mnoha dalších neobvyklých pochoutkách. A na interaktivním workshopu si budete moci vyzkoušet různé úpravy hmyzu. Organizátoři akce samozřejmě připravili i bohatý doprovodný program. 

Organizátorem festivalu je čokoláda Milka. Více o akci naleznete na http://www.jakozecoze.cz.

Herní party v Hradci Králové

Jako v ráji si budou děti připadat v hradeckém obchodním centru Futurum. Od 9. října tam startuje více než třítýdenní hravý maraton v hlavní roli s hračkami od Mattela. 

Malí i velcí budou mít možnost pohrát si s legendárními panenkami a autíčky, které baví již několik generací dětí, ale také objevit zbrusu nové možnosti a výdobytky světa hraček. Jednou z takových novinek, kterou ocení zejména milovníci adrenalinu a akční zábavy každého věku, bude například BOOMco herna. Příležitost prověřit svou mušku v aréně s překážkami dostanou jednotlivci i celé týmy třeba z mateřských škol. A to vše samozřejmě zdarma až do 31. října, kdy akce vyvrcholí Albertíkovým Halloweenem se strašidly a příšerkami.

Fantastický dětský svět, který vybaví jeden z největších světových výrobců hraček, společnost Mattel, doplní bohatý doprovodný program s workshopy, malováním na obličej i relaxační částí pro rodiče. Všechny herní zóny budou v provozu denně od 10 do 18 hodin. O víkendech budou navíc probíhat rozličné soutěže o krásné ceny a se svým představením vystoupí i populární Barbie Dancers. Dorazí i skutečná Barbie s Kenem a příšerkami Monster High v životní velikosti.  Kluci se pro změnu mohou těšit na závodníka Hot Wheels. 

Další informace na www.futurumhradec.cz a na Facebooku.

Dětský den s vílou Izerínou na Jizerce 2015

V sobotu 3. října v 10:00 hodin začíná ve staré Sklárně na Jizerce dětský den s vílou Izerínou. Připraven je bohatý program pro malé i velké. Po celý den jezdí od kořenovského nádraží přes Horní Polubný na Jizerku a zpět kyvadlová doprava (zdarma)

Více informací najdete na www.vilaizerina.cz

Víš, co jíš? 

Ministersto zemědělství a Národní zemědělské muzeum Praha (Kostelní 1300/44, Praha 7 - Holešovice) přádají v sobotu zábavný den spojený se spoustou her a soutěží pro celou rodinu. Vstupné do všech prostorů muzea zdarma. 

Více informací: www.bezpecnostpotravin.cz

Slavnosti jablka na Sychrově

Podzim bez jablek si nelze představit. Toto ovoce je snadno dostupné a plné vitamínů. Na sychrovském zámku můžete spoustu jablek ochutnat a také si užít spoustu zábavy. Program začíná v sobotu 3. 10. 2015 už v 10:00 hodin. 

Více informací: www.slavnostijablka.cz

P. S. Podobnou akci můžete navštívit na více místech v ČR, například v šumavské kavárně Nebespan 

Na kole s Konrádem

Klub cyklistů Pivovaru Konrád ve Vratislavicích nad Nisou pořádá podzimní cyklistickou vyjížďku pro celé rodiny. Sraz je v sobotu 3. 10. 2015 před 10:00 u vrátnice pivovaru.  

Bližší informace: www.kcpivovar.cz

Předplatné Matka
Témata: Kam s dětmi, Dětský svět, Barbie, Pivovar, Víkend, Milka, Clock, Holešovice, Řemeslný pivovar Clock, Georgi, Mattel, Sychrov, Plevel, Zemědělství, Hot Wheels, Secret of raw

Mohlo by vás zajímat
Co pořád vařit dětem? Kuře na paprice zbožňují, zkuste náš recept
Kojila na špinavé podlaze vlaku. Nikdo z cestujících ji nepustil sednout
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Dojemná svatba! Nevěsta měla dceru na zádech po celou dobu obřadu
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat

Horoskopy

Ryby Momentálně jste plni fantazie a máte chuť vytvářet doslova umělecká díla. Klidně napište báseň,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ema, Emma, Valter

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné