Maminka.czKam s dětmi

Kam se jít podívat o víkendu?

2. 10. 2015
Kam se jít podívat o víkendu?
A je tu víkend. Pokud přemýšlíte, kam vyrazit, tady jsou naše tipy.

Jakože, cože? překvapte své chuťové buňky

Máte chuť na neobvyklé kombinace? Pak určitě nesmíte chybět 3. a 4. října 2015 na náměstí Republiky v Praze. Stejně jako loni se tam koná nejbizarnější food festival. Představí se tyto restaurace: Bejzment, Soup in the city, Rybárna Praha, Druhej břeh, Dortíkovo, Afro Coffee, Snails Day, Secret of Raw, Brouk na talíři, Madame Lyn, řemeslný pivovar Clock  a veganská restaurace Plevel. 

Budete si moci pochutnat na křupavých červících nebo na candátu se šveskovým chutney se skořicí a mnoha dalších neobvyklých pochoutkách. A na interaktivním workshopu si budete moci vyzkoušet různé úpravy hmyzu. Organizátoři akce samozřejmě připravili i bohatý doprovodný program. 

Organizátorem festivalu je čokoláda Milka. Více o akci naleznete na http://www.jakozecoze.cz.

Herní party v Hradci Králové

Jako v ráji si budou děti připadat v hradeckém obchodním centru Futurum. Od 9. října tam startuje více než třítýdenní hravý maraton v hlavní roli s hračkami od Mattela. 

Malí i velcí budou mít možnost pohrát si s legendárními panenkami a autíčky, které baví již několik generací dětí, ale také objevit zbrusu nové možnosti a výdobytky světa hraček. Jednou z takových novinek, kterou ocení zejména milovníci adrenalinu a akční zábavy každého věku, bude například BOOMco herna. Příležitost prověřit svou mušku v aréně s překážkami dostanou jednotlivci i celé týmy třeba z mateřských škol. A to vše samozřejmě zdarma až do 31. října, kdy akce vyvrcholí Albertíkovým Halloweenem se strašidly a příšerkami.

Fantastický dětský svět, který vybaví jeden z největších světových výrobců hraček, společnost Mattel, doplní bohatý doprovodný program s workshopy, malováním na obličej i relaxační částí pro rodiče. Všechny herní zóny budou v provozu denně od 10 do 18 hodin. O víkendech budou navíc probíhat rozličné soutěže o krásné ceny a se svým představením vystoupí i populární Barbie Dancers. Dorazí i skutečná Barbie s Kenem a příšerkami Monster High v životní velikosti.  Kluci se pro změnu mohou těšit na závodníka Hot Wheels. 

Další informace na www.futurumhradec.cz a na Facebooku.

Dětský den s vílou Izerínou na Jizerce 2015

V sobotu 3. října v 10:00 hodin začíná ve staré Sklárně na Jizerce dětský den s vílou Izerínou. Připraven je bohatý program pro malé i velké. Po celý den jezdí od kořenovského nádraží přes Horní Polubný na Jizerku a zpět kyvadlová doprava (zdarma)

Více informací najdete na www.vilaizerina.cz

Víš, co jíš? 

Ministersto zemědělství a Národní zemědělské muzeum Praha (Kostelní 1300/44, Praha 7 - Holešovice) přádají v sobotu zábavný den spojený se spoustou her a soutěží pro celou rodinu. Vstupné do všech prostorů muzea zdarma. 

Více informací: www.bezpecnostpotravin.cz

Slavnosti jablka na Sychrově

Podzim bez jablek si nelze představit. Toto ovoce je snadno dostupné a plné vitamínů. Na sychrovském zámku můžete spoustu jablek ochutnat a také si užít spoustu zábavy. Program začíná v sobotu 3. 10. 2015 už v 10:00 hodin. 

Více informací: www.slavnostijablka.cz

P. S. Podobnou akci můžete navštívit na více místech v ČR, například v šumavské kavárně Nebespan 

Na kole s Konrádem

Klub cyklistů Pivovaru Konrád ve Vratislavicích nad Nisou pořádá podzimní cyklistickou vyjížďku pro celé rodiny. Sraz je v sobotu 3. 10. 2015 před 10:00 u vrátnice pivovaru.  

Bližší informace: www.kcpivovar.cz

Témata: Kam s dětmi, Sychrov, Hot Wheels, Dětský svět, Barbie, Zemědělství, Holešovice, Milka, Secret of raw, Pivovar, Řemeslný pivovar Clock, Plevel, Mattel, Víkend, Clock, Georgi

Mohlo by vás zajímat
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
O druhé dítě se snažíme už osm let. Pořád se nevzdávám naděje
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit

Horoskopy

Kozoroh Urychleně si rozmyslete, co vlastně chcete. Hvězdy vám přejí hodně štěstí v nové práci, ale rovněž…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ingrid, Ingeborg, Inna

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné