Maminka.czBatole

„Kam si schovala máslo?“ Oblíbené skvosty mužské logiky

„Mohl by sis, prosím, uklidit to oblečení?“ říká ONA. „Proboha proč?“ upřímně se diví ON. „Vždyť si ho zase zítra vezmu!“ Opět rezignovala, i když tak nějak tuší, že se jeho oblíbená židle na konci týdne pod tíhou oblečení takřka převáží.
22. 7. 2012
„Kam si schovala máslo?“ Oblíbené skvosty mužské logiky

Pokud není pádným a naprosto logickým argumentem, že si oblečení vezme zítra, musí se zmíněné svršky například provětrat – zbavit nadbytečných molekul vody, jež se v nich nahromadily během procesu dýchání pokožky. Nebo je nutné oblečení „vyvěsit“ (ano slyšíte dobře). Že nevíte, co to znamená? To je přece logické! Oblečení se při denním nošením lehce pomuchlá, a tím, že je ležérně přehodí přes židli, se „vyvěsí“ – narovná. V případě, že by tento sofistikovaný systém péče o prádlo byl opravdu funkční, prádlo druhý den z židle zmizelo a třetí třeba putovalo do pračky, asi nad tím všechny příčetné dámy mávnou rukou. Jenže z podivného důvodu se svršky na větrací židli kupí, někdy máte až dojem, že tam samovolně dolevitují ze skříně. Na konci týdne židle razantně změní těžiště a má solidní polstrované opěradlo na hlavu.

Hrnky a skleničky aneb značkování

Pokud není váš milý zběhlý ve vrstvení svršků (přiznejte se, že mu je občas uklízíte), možná si osvojil umění značkování svého území hrnečky a sklenkami. Neděste se, neznačkuje záměrně, on si tam ten hrnek nechal na další čaj! Šetří tak přeci vodu, čas i energie! Jenže zapomíná, že jeho obvykle dobrá prostorová orientace mezi čtyřmi stěnami vašeho bytu prostě nefunguje. Máslo v lednici najde jen výjimečně, každý den se ptá, kde je cukr, kam jste schovala kafe (vše stále na stejném místě), a tak nakonec ani ten použitý hrneček není schopen znovuobjevit. Proto je nucen sáhnout pro další, další a další.

Já to PAK udělám

„Já to pak udělám“, znamená jediné; po pár dnech to už neustojíte a uděláte danou věc sama, popřípadě pozvete někoho schopnějšího. Vděku se nedočkáte, vždyť vám přeci říkal, že to PAK udělá! To nemůžete chvíli počkat!? Chvíle je ovšem pojmem relativním, časově a snad dokonce i prostorově neohraničeným.

Vyhodím TO najednou

Za „TO“ si lze dosadit tisíc a jednu věc, nejčastěji je to úhledná kupička odpadu kdesi na stole, kterou čeká dlouhá pouť k odpadkovému koši. Jenže proč tam chodit s každou věcí zvlášť, když to přeci může vyhodit najednou a ušetřit si tak cestu!? Kupička se dlouhé dny slastně převaluje na stolku; v uschlém ohryzku chrastí pecičky, použitý papírový kapesník se naparuje ve tvaru květiny, pár šroubků a pérko od propisky jsou vzpomínkou na jeho tvořivost, pokreslený učet od benzínu připomíná jeho neutuchající kreativitu, černé cosi bohužel neumíte identifikovat (asi UFO), poslední kousek od čokolády se krčí v obrovském obalu. Dokonce i váš pes, snad aby držel s páníčkem basu, přihodil ožužlaný tenisák. A ten nehet z palce, uf, ten se vám určitě jen zdá.

Co je k tomu pudí? Chtějí nás pobavit!

Jsem přesvědčená, že je k tomu vede jejich vyšší inteligence, nadhled, smysl pro humor a velkorysost. Hází nám tak šťavnatou kost – „ať se holky pobaví“, ať mají o čem psát do těch svých časopisů, bez nás by se koneckonců jen pubertálně hihňaly, tak ať mají seriozní důvod!

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Novorozenec, Batole, Kojenec, Školák, Chování a vztahy, Předškolák, Muž, Máslo, Prostorová orientace
Mohlo by vás zajímat
„Jedna přes plínu je někdy lepší než domlouvání,“ říká Monika Absolonová
Na maškarní za seniora? Stačí pár doplňků a senzační kostým je na světě
Právě dnes vychází říjnová Maminka. Na titulce s Michaelou Tomešovou
Vévodkyně Kate:  Je důležité, aby rodiče mluvili s dětmi o svých pocitech

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu