Maminka.czTipy na výlet

Kam vyrazit? Na Dolní Moravu, do Mariánek, Loučně nebo na seminář k Šárce Strachové

redakce 13.  7.  2020
Letošní léto vypadá dobře! České destinace se předhánějí v tom, kde to pro vás udělat lákavější. A pokud zrovna nikam nejedete a zůstáváte třeba v Praze nebo okolí, rozhodně doporučujeme semináře pro maminky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Tohle je sázka na jistotu! Máme na mysli areál na Dolní Moravě pod majestátním Kralickým Sněžníkem. Ubytovat se můžete přímo v hotelu Vista pod dolní stanicí lanovky na vrch Slamník s výhledem na Stezku na oblacích a využívat třeba animační programy pro děti a zdejší wellness.

Nebo kdekoli v okolí a užívat si všech dalších lákadel, kam patří rozlehlá dětská hřiště, lanový park a novinka v podobě více než tříkilometrové bobové dráhy. Vyzkoušeli jsme ji a nemá chybu. Snad jen tu, že jedna jízda vám stačit nebude. 

Mamutí horská dráha je nejdelší v Česku - při převýšení 364 metrů projedete 25 bleskurychlých zatáček, 360° otáčku dvanáct metrů nad zemí, osmičkovou smyčku, podzemní tunel a zhoupnete se na čtyřech parádních jumpech nad lesními cestami. Bát se nemusíte, rychlost jízdy volíte sami. 

Osm nejlepších aquaparků v Česku: Sem rozhodně musíte s dětmi vyrazit!

Zapomeňte na to, že lázně jsou jen pro seniory a že je v nich tak trochu nuda. Letos to rozhodně neplatí. Důkazem budiž třeba Coolonáda v Mariánských Lázních

Nová služba pro rodiny s dětmi slibuje celé léto indiánské zážitky pro děti v krásném prostředí Mariánských Lázních a to, že vrátí zpět do dětských let i samotné rodiče.

Naučit se střílet z luku, tančit za zvuku indiánského bubnu, pomalovat tvář bojovými barvami, ulovit bizona, vydat se na dobrodružnou indiánskou stezku a mnoho dalšího čeká na děti od 3 do 15 let v animačním klubu Coolonáda v Mariánských Lázních.

Rodiče si tak mohou v klidu dopřát blahodárnou regeneraci při tradičních lázeňských procedurách založených na zdejších přírodních léčivých zdrojích, za kterými do Mariánských Lázní jezdí hosté z celého světa, nebo při wellness procedurách, masážích, relaxačních aroma koupelích a zábalech. Coolonáda běží až do 30. srpna. 

Kam na výlet s dětmi? Zoo je sázkou na jistotu. Tady je 12 tipů na ty nejkrásnější

A co takhle zámek Loučeň? Ten letos v srpnu bude patřit Robinu Hoodovi a jeho park se proměnil v  Sherwoodský les. Děti budou moci plnit zbojnické úkoly, pomáhat Robinovi a jeho rodině v boji se zlým šerifem. Shlédnou scénky z dávných dob v zámeckém amfiteátru, navštíví zbojnické ležení. Robin Hood a jeho skupina je naučí střílet z luku, v restauraci bude připraveno zbojnické menu.

Zájemci si budou moci vyrobit pěkné rukodělné věci v polštářkové dílně.  A to po celý srpen každé úterý, středu, čtvrtek a sobotu v rámci celodenního programu, určeného zejména rodinám s dětmi. 

Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň, říká. „Doporučujeme návštěvníkům, aby si na návštěvu vyhradili alespoň tři až čtyři hodiny. Návštěvu zámeckého parku, kde uvidíte Robina Hooda a jeho družinu a projdete přitom i 12 labyrintů a bludišť, lze spojit s prohlídkou zámku nebo třeba piknikem. Přes naše webové stránky si můžete piknikové koše objednat,“ dodává Kateřina Šrámková.

Jak se má vyvíjet dítě v prvním roce? Dozvíte se na semináři

Víte, jak správně manipulovat s miminkem? Na co dát pozor, aby se správně vyvíjelo? Anebo třeba to, jaké cvičení je ideální v těhotenství a po porodu? To všechno se dozvíte na bezplatných čtvrtečních seminářích, které pořádá Klinika celostní terapie a sportu VO2Max. Její zakladatelkou je Šárka Strachová, mistryně světa a olympijská medailistka ve sjezdového lyžování, maminka dvouleté Emy. Celý červenec na klinice zasvětili maminkám, a to i těm nastávajícím!

·         16. 7.  se na vás těší fyzioterapeutka Mgr. Nikola Keresztenyová, která se zaměří na problematiku pánevního dna před porodem a po porodu. Dozvíte se také, jaké cvičení je pro vás to pravé.

·         23. 7.  si s fyzioterapeutkou Mgr. Vendulou Jelínkovou popovídáte o psychomotorickém vývoji v prvním roce života dítěte, o tom, kdy je třeba zpozornět, či o možnostech terapie hybných poruch u dětí.

·         30. 7. se dozvíte vše potřebné o manipulaci s miminkem, o variantách nošení či o hračkách vhodných pro  ideální psychomotorický vývoj. Těšit se na vás bude opět fyzioterapeutka Mgr. Vendula Jelínková.

Všechny semináře jsou zdarma, stačí si jen předem rezervovat místo. Kromě seminářů s odborníky se můžete zúčastnit soutěže o balíček služeb, nechat otestovat sebe i své děti na potravinovou senzitivitu za zvýhodněnou cenu nebo využít hlídání dětí během terapie. Všechny informace naleznete na vo2max.cz

Podcast s Marcelou Tobiášovou: Mám šest dětí a připadá mi, že mám úplně normální rodinu
Pravda o mateřství? Vypadá přesně takhle, ukazují statečné mámy
Nejlepší dětské zábavní parky v Česku! 9 tipů, kam vyrazit o víkendu
Tipy na pěší výlety s dětmi: Vyzkoušeli jsme místa, kde je to bude bavit
Témata: Porod, Rodina, Péče o dítě a jeho výchova, Tipy na výlet, Léto s tebou, Klinika, Celý srpen, Lou, Děti, Šárka Strachová, Zámek, Mamut, Śárka Strachová, Seminář, Praha, Loučeň, Mariánky, Zámek Loučeň, Marián, Lázeň, Vista, Lesní cesta, Mariánské Lázně, Kateřina Šrámková, Mamutí horská dráha
Mohlo by vás zajímat
Nespěchejte a žijte pomalu. Jak a proč si do života pustit slow?
Háchová Martina
Časopis Maminka
20 nejbizarnějších záběrů z dovolené! Tyto povedené snímky jen tak něco nepřekoná
Formánková Simona
Galerie
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Moderátorka Eva Hecko Perkausová čeká miminko! Těhotenské bříško odhalila ve svůdných bikinách
Formánková Simona
Těhotenství
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Desetiletý syn herce Bena Afflecka naboural luxusním vozem. Co na to "macecha" Jennifer Lopez? Podívejte se na fotky!
Mrázková Dita
Děti slavných
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy