Maminka.czTipy na výlet

Kam vyrazit? Na Dolní Moravu, do Mariánek, Loučně nebo na seminář k Šárce Strachové

13. 7. 2020
Letošní léto vypadá dobře! České destinace se předhánějí v tom, kde to pro vás udělat lákavější. A pokud zrovna nikam nejedete a zůstáváte třeba v Praze nebo okolí, rozhodně doporučujeme semináře pro maminky.

Tohle je sázka na jistotu! Máme na mysli areál na Dolní Moravě pod majestátním Kralickým Sněžníkem. Ubytovat se můžete přímo v hotelu Vista pod dolní stanicí lanovky na vrch Slamník s výhledem na Stezku na oblacích a využívat třeba animační programy pro děti a zdejší wellness.

Nebo kdekoli v okolí a užívat si všech dalších lákadel, kam patří rozlehlá dětská hřiště, lanový park a novinka v podobě více než tříkilometrové bobové dráhy. Vyzkoušeli jsme ji a nemá chybu. Snad jen tu, že jedna jízda vám stačit nebude. 

Mamutí horská dráha je nejdelší v Česku - při převýšení 364 metrů projedete 25 bleskurychlých zatáček, 360° otáčku dvanáct metrů nad zemí, osmičkovou smyčku, podzemní tunel a zhoupnete se na čtyřech parádních jumpech nad lesními cestami. Bát se nemusíte, rychlost jízdy volíte sami. 

Osm nejlepších aquaparků v Česku! Sem rozhodně musíte s dětmi vyrazit!

Zapomeňte na to, že lázně jsou jen pro seniory a že je v nich tak trochu nuda. Letos to rozhodně neplatí. Důkazem budiž třeba Coolonáda v Mariánských Lázních

Nová služba pro rodiny s dětmi slibuje celé léto indiánské zážitky pro děti v krásném prostředí Mariánských Lázních a to, že vrátí zpět do dětských let i samotné rodiče.

Naučit se střílet z luku, tančit za zvuku indiánského bubnu, pomalovat tvář bojovými barvami, ulovit bizona, vydat se na dobrodružnou indiánskou stezku a mnoho dalšího čeká na děti od 3 do 15 let v animačním klubu Coolonáda v Mariánských Lázních.

Rodiče si tak mohou v klidu dopřát blahodárnou regeneraci při tradičních lázeňských procedurách založených na zdejších přírodních léčivých zdrojích, za kterými do Mariánských Lázní jezdí hosté z celého světa, nebo při wellness procedurách, masážích, relaxačních aroma koupelích a zábalech. Coolonáda běží až do 30. srpna. 

Plánujete výlet s dětmi? ZOO je sázkou na jistotu! Tady je 9 super tipů, kam vyrazit!

A co takhle zámek Loučeň? Ten letos v srpnu bude patřit Robinu Hoodovi a jeho park se proměnil v  Sherwoodský les. Děti budou moci plnit zbojnické úkoly, pomáhat Robinovi a jeho rodině v boji se zlým šerifem. Shlédnou scénky z dávných dob v zámeckém amfiteátru, navštíví zbojnické ležení. Robin Hood a jeho skupina je naučí střílet z luku, v restauraci bude připraveno zbojnické menu.

Zájemci si budou moci vyrobit pěkné rukodělné věci v polštářkové dílně.  A to po celý srpen každé úterý, středu, čtvrtek a sobotu v rámci celodenního programu, určeného zejména rodinám s dětmi. 

Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň, říká. „Doporučujeme návštěvníkům, aby si na návštěvu vyhradili alespoň tři až čtyři hodiny. Návštěvu zámeckého parku, kde uvidíte Robina Hooda a jeho družinu a projdete přitom i 12 labyrintů a bludišť, lze spojit s prohlídkou zámku nebo třeba piknikem. Přes naše webové stránky si můžete piknikové koše objednat,“ dodává Kateřina Šrámková.

Jak se má vyvíjet dítě v prvním roce? Dozvíte se na semináři

Víte, jak správně manipulovat s miminkem? Na co dát pozor, aby se správně vyvíjelo? Anebo třeba to, jaké cvičení je ideální v těhotenství a po porodu? To všechno se dozvíte na bezplatných čtvrtečních seminářích, které pořádá Klinika celostní terapie a sportu VO2Max. Její zakladatelkou je Šárka Strachová, mistryně světa a olympijská medailistka ve sjezdového lyžování, maminka dvouleté Emy. Celý červenec na klinice zasvětili maminkám, a to i těm nastávajícím!

·         16. 7.  se na vás těší fyzioterapeutka Mgr. Nikola Keresztenyová, která se zaměří na problematiku pánevního dna před porodem a po porodu. Dozvíte se také, jaké cvičení je pro vás to pravé.

·         23. 7.  si s fyzioterapeutkou Mgr. Vendulou Jelínkovou popovídáte o psychomotorickém vývoji v prvním roce života dítěte, o tom, kdy je třeba zpozornět, či o možnostech terapie hybných poruch u dětí.

·         30. 7. se dozvíte vše potřebné o manipulaci s miminkem, o variantách nošení či o hračkách vhodných pro  ideální psychomotorický vývoj. Těšit se na vás bude opět fyzioterapeutka Mgr. Vendula Jelínková.

Všechny semináře jsou zdarma, stačí si jen předem rezervovat místo. Kromě seminářů s odborníky se můžete zúčastnit soutěže o balíček služeb, nechat otestovat sebe i své děti na potravinovou senzitivitu za zvýhodněnou cenu nebo využít hlídání dětí během terapie. Všechny informace naleznete na vo2max.cz

Podcast s Marcelou Tobiášovou: Mám šest dětí a připadá mi, že mám úplně normální rodinu
Pravda o mateřství? Vypadá přesně takhle, ukazují statečné mámy
Nejlepší dětské zábavní parky v Česku! 9 tipů na místa, kam stojí za to vyrazit
Tipy na pěší výlety s dětmi: Vyzkoušeli jsme místa, kde je to bude bavit
Témata: Porod, Péče o dítě a jeho výchova, Rodina, Tipy na výlet, Léto s tebou, Mariánské Lázně, Mamut, Šárka Strachová, Praha, Loučeň, Děti, Vista, Robin Hood, Mariánky, Seminář, Zámek

Mohlo by vás zajímat
Módní ikoně Harper Beckham je devět. Chodí na nehty, hraje fotbal, rodiče ji líbají na rty
Japonská maminka zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět!
Žena vůbec nevěděla, že je těhotná. Dítě porodila u švagrové na záchodě
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
Holčička s rozštěpem má po operaci. Teď je z ní krásná slečna. Jak vypadá?
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?

Horoskopy

Kozoroh Milí Kozorozi, procházíte horším obdobím, co se peněz, lásky i zaměstnání týká. Nejedná se o to, že…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miluše, Miluška, Jerguš

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné