Maminka.czTipy na výlet

Kde si užijete masopust? Tady je 10 tipů na místa, kde nebudou chybět zábava a dobré jídlo

Simona Procházková swp 5.  2.  2022
Tradiční oslavy se letos budou konat v řadě měst, a pokud se rozhodnete s rodinou vyrazit za masopustním veselím, nabízíme inspiraci. Chcete vědět, kde to bude opravdu žít?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Masopust ve skanzenu Kouřim

27. 2. 2022

Obchůdky se zabijačkovými specialitami, koblihami a masopustními koláči, průvod tradičních masek, hudba i tanec, to všechno vás čeká v kouřimském skanzenu historických lidových staveb. Nejmenší se mohou těšit na kreativní dílničky i povídání o masopustních tradicích, zvycích a oblíbených maskách, které k tomuto svátku neodmyslitelně patří.

VIDEO: Dílnička: Vyrobte si originální masopustní masku

Masopust v Zoo Děčín

26. 2. 2022

V děčínské zoologické zahradě bude veselo a živo. Těšit se můžete na veselé muzicírování, rej masek, tanec, zpěv i spoustu vynikajících dobrot. Pro děti (a nejen pro ně) bude nachystána řada soutěží, blýsknout se budete moct například v umění, jak připravit tradiční masopustní koblihy. Soutěžit se tu bude také o nejrychlejšího jedlíka koblih. Součástí akce bude i průvod masek městem, který vyrazí z areálu zoo mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne.

Masopust v Kroměříži

26. 2. 2022

Po celou sobotu si na Hanáckém náměstí užijete nefalšovanou masopustní zábavu, jak se patří. Vyhrávat tu bude cimbálová muzika, chybět samozřejmě nebude průvod tradičních masek. Na jarmarku nakoupíte řemeslné výrobky a ochutnáte spoustu dobrot od masa a zabijačkových pochoutek po koblihy a jiné sladké delikatesy. Malé i velké potěší bohatý doprovodný program. Děti čeká dopolední karneval a v rámci dílniček si mohou vyrobit vlastní masku. Na kluzišti proběhne rej masek na bruslích.

Masopust v Mělníku

27. 2. 2022

Staročeský trh, ukázky lidových řemesel, poctivá zabijačka, hudební program a zábava až do pozdního odpoledne, to vše vás čeká na mělnickém masopustu. Tradiční masopustní průvod maškar bude vyrážet ve 14 hodin z náměstí Míru a vlastní masky jsou vítány, tak se přidejte. Masku si můžete společně s dětmi vyrobit v rámci doprovodného programu, pro nejmenší nebudou chybět kolotoč a koníci, na kterých se budou moct projet.

Kdy vznikl a proč se slaví masopust? Tady je 6 nápadů, kterými ho dětem hravě přiblížíte

Ďáblický masopust

19. 2. 2022

Kam se vydat za masopustní zábavou v metropoli? Třeba do Starých Ďáblic v Praze 8. Chybět nebudou průvod masek, který vyrazí ve 14 hodin od ďáblické radnice, hudební doprovod a spousta dobrého jídla a pití, jelikož je přece masopust časem hojnosti. Máte doma svou masku nebo si s dětmi plánujete vyrobit veselý maškarní kostým? Pusťte se do toho a přidejte se k veselému průvodu.

Staročeský masopust Hamry

12. 2. 2022

Užijte si nefalšované staročeské oslavy masopustu chráněné jako kulturní dědictví UNESCO, a to v obci Hamry u Hlinska. Propadnete tady kouzlu starodávných zvyků a tradic, které patří k pokladům naší historie. Uvidíte samozřejmě průvod staročeských maškar, který prochází vesnicí za doprovodu dechovky a jehož součástí jsou nejrůznější divadelní scénky s masopustní tematikou. Průvodu se účastní tradičně 21 masek, do kterých se převlékají výhradně muži. Jsou vedeni laufrem, ženou. Pochutnáte si na tradičních dobrotách, které k tomuto času neodmyslitelně patří, a kdyby se vám nechtělo domů, zůstaňte na večerní zábavu v hostinci.

Masopust na Dlaskově statku

12. 2. 2022

Tradiční masopustní veselí na malebném statku v Dolánkách nedaleko Turnova nabídne zábavu na celé odpoledne. Těšte se na rej maškar, hudbu a tanec i vystoupení folklorních souborů. Ochutnat budete moct zabijačkové pochoutky i sladké speciality. Po celou dobu si můžete prohlížet expozici Dlaskova statku, v jedné části bude nachystána výtvarná dílna pro děti i jejich dospělácký doprovod, zde bude možné vyrobit si vlastnoručně svou masku. Očekávat vás tu budou Medvěd s Medvědářem, Cikánka, Žid, Nevěsta se Ženichem a další tradiční masopustní maškary.

Českokrumlovský masopust

26. 2. až 1. 3. 2022

Malebný Český Krumlov bude žít masopustními oslavami hned několik dní. A je to tady pokaždé velký zážitek. Připraven je skutečně pestrý a bohatý kulturní program, v němž nebudou chybět velkolepý průvod masek městem, hudba, zpěv a tanec. Oživlé staročeské tradice vás okamžitě vtáhnou do děje. Chybět nebudou zabijačka a jarmark se spoustou dobrého jídla a pití.

5 super tipů na zimní výpravu za dobrodružstvím. Vyberte si, kam se s dětmi vydáte

Masopust na ostravském hradě

27. 2. 2022

Nahlédněte do dávných časů a přijeďte nasát masopustní náladu na Slezskoostravský hrad. Celodenní program bude probíhat na horním nádvoří a chybět samozřejmě nebude rej masek, ke kterému zvesela zahraje masopustní kapela, bude se zpívat a tančit, své umění předvedou flašinetář, kejklíři a žongléři. Připraveny jsou rovněž hry a soutěže, divadélko i čtení pohádek. No a v neposlední řadě si samozřejmě vychutnáte pořádné hody, na jarmarku budou k mání zabijačkové delikatesy, bramboráky, koláče i medovinka.

Nymburský masopust

12. 2. 2022

Proč si zajet do Nymburka? Na své si tu přijdou milovníci zabijaček, chybět totiž nebudou gurmánské hody v podobě zabijačkového guláše, jitrnic, jelítek, ovaru. Ochutnat budete moct samozřejmě i grilované klobásky, tradiční bramborové lokše, regionální sýry i pivo z malého místního pivovaru. Je libo něco sladkého? K mání budou kobližky, koláče i masopustní kremrole. Děti se vydovádějí při reji masek, užijí si ohňovou show i divadélko.

Témata: Kam s dětmi, jídlo, Maminka cestuje, Tipy na výlet, zábava, Za zábavou, Výlety, oslava, masopust, Cestujeme, zvyky, Maska, Kobliha, Mělník, Kouřim, Kroměříž, Hlinsko, Turnov, Rej, Děčín, Nymburk, Český Krumlov, Praha, Veselí, Žába
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Tohle je 5 podivných věcí, které dělají těhotné ženy za zavřenými dveřmi! Poznáváte se v nich?
Formánková Simona
Těhotenství
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Slavné české topmodelky ukázaly své dospívající syny: Který je kopií své mámy?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec