Maminka.czKam s dětmi

Kam za sportem či za zábavou nejen s dětmi?

10. 4. 2015
Kam za sportem či za zábavou nejen s dětmi?
Víkend slibuje po dlouhé době pěkné počasí, takže je škoda sedět doma. Inspiraci, kam vyrazit, najdete třeba v tomto článku.

Jarní otevírání stezky hastrmanů Brniště

Podralský nadační fond ZOD a obec Brniště srdečně zvou všechny milovníky přírody a hlavně rodiny s dětmi na čtvrtý ročník jarního otevírání Stezky hastrmanů v Brništi,  v sobotu 11. dubna od 13:30 do 16:30 hodin. Prožijte s námi den v krásné přírodě a přivítejte jaro procházkou s celou rodinou.  Užijte si úchvatné scenérie probouzející se přírody v Máchově kraji na Českolipsku.

Slavnostní zahájení proběhne na Obecním úřadě v Brništi ve 13:30 hodin, poté se vydáme na procházku Stezkou hastrmanů. Stezka hastrmanů vznikla v roce 2011, jedná se o zábavnou a naučnou stezku v okolí obce, která je dlouhá 2,5 km a zvládnou ji i ti nejmenší. 

Start bude letos průběžný 13:30 -14:30, skupinky budou na soutěžní stezku chodit postupně po 5 minutách. V den otevírání stezky jsou pro děti připraveny různé hry, soutěže a úkoly. Na závěr je pro návštěvníky připravena Hastrmanská diskotéka a opékaní vuřtů u Brništského rybníku.

Další informace o akci najdete na www.podralsko.cz.

Praha v pohybu

Druhou dubnovou neděli můžete alespoň v Praze celou prosportovat. V době od 10:00 do 21:00 hodin si můžete v samém centru metropoli - Staroměstském náměstí vyzkoušet různé sportovní aktivity ať už pro vnitřní či venkovní prostory. Vstup na akci je zdarma. 

Po celý den budou probíhat soutěže o hodnotné ceny! 

Další informace o akci najdete na prahavpohybu.eu

Lítáme v tom všichni – ve vzduchu neexistují bariéry

V jediném větrném tunelu v Česku – Hurricane Factory Praha se 27. dubna 2015  uskuteční unikátní projekt na podporu handicapovaných osob ve společnosti „Lítáme v tom všichni.“ V tunelu simulujícím volný pád, s prouděním vzduchu až 270km za hodinu, spolu budou létat vozíčkáři, lidé s amputovanými končetinami, nevidomí, neslyšící, mentálně postižení, děti z dětských domovů, děti s onkologickým onemocněním a senioři.

Smyslem projektu je ukázat veřejnosti, že pokud je vůle, můžou i lidé s omezením žít aktivně a plnohodnotně ve společnosti, jíž jsou přirozenou součástí.

Projekt lítáme v tom všichni organizuje nezisková organizace Cesta za snem, o.s. vozíčkáře Heřmana Volfa, ve spolupráci se společností Hurricane Factory Praha, provozovatelem jediného simulátoru volného pádu u nás.

Mezi osobnosti, které se projekt rozhodly podpořit, patří Jiří Ježek, nejúspěšnější para-cyklista historie, David Drahonínský, držitel dvou paralympijských medailí z lukostřelby, Stanislav Bartůšek, sportovní komentátor České televize a pokořitel havajského Iron Mana a další. Na projektu dále spolupracují Centrum Paraple, Jedličkův ústav v Praze, Srdcerváři, Neviditelný výstava nebo České centrum znakového jazyka Pevnost.  

Více informací TADY

Koncert pro děti v pěstounské péči

Benefiční festival filmové hudby Film Music Prague 2015 začíná už 23. dubna. Tento den se pražským Rudolfinem rozezní melodie z filmů jako Království nebeské, Letopisy Narnie, Shrek nebo ukázka z očekávaného hororu Crimson Peak.

Poslechnout si je přijdou stovky příznivců filmové hudby a mezi nimi i deset dětí z pěstounských rodin. Letošní ročník totiž podpoří nejen výzkum rakoviny, ale propojil se i s poradenským centrem pro rodinu a děti „Úsměv“, které se stará o děti v pěstounské péči v České republice.

Podrobnosti o chystaném koncertu „Hudba Hollywoodu“ najdete na webových stránkách www.hudbahollywoodu.cz. Vstupenky od 499 Kč jsou již v prodeji. 

 

Témata: Kam s dětmi, Za zábavou, Hastrman, Diskotéka, Milovník přírody, Obecní úřad, Staroměstské náměstí, Slavnostní zahájení, Čtvrtý ročník, Cyklista, Shrek, Nezisková organizace, Unikátní projekt

Mohlo by vás zajímat
Klasické fotky mimin jsou nuda. Tenhle táta proto fotí děti jinak
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Nestudoval jsem dvacet let medicínu, abych si k vám klekal! Šup na kozu
Mámy jsou na sebe zlé, vyslechla jsem si tolik urážek, říká Gabriela Lašková
Děti mají náš smysl pro humor, takový drsnější, říká Aňa Geislerová
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Introvert bere sílu v samotě. Jak poznáte, že jednoho máte doma?
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Tak dlouho jsem omlouvala manželovy nevěry, až jsem se zhroutila

Horoskopy

Lev Druhý pracovní den je pozitivní stejně jako ten první. V lásce se začne blýskat na lepší časy. Konečně…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Emil, Emanuela, Emilián

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu