Maminka.czKam s dětmi

Kam za sportem či za zábavou nejen s dětmi?

10. 4. 2015
Kam za sportem či za zábavou nejen s dětmi?
Víkend slibuje po dlouhé době pěkné počasí, takže je škoda sedět doma. Inspiraci, kam vyrazit, najdete třeba v tomto článku.

Jarní otevírání stezky hastrmanů Brniště

Podralský nadační fond ZOD a obec Brniště srdečně zvou všechny milovníky přírody a hlavně rodiny s dětmi na čtvrtý ročník jarního otevírání Stezky hastrmanů v Brništi,  v sobotu 11. dubna od 13:30 do 16:30 hodin. Prožijte s námi den v krásné přírodě a přivítejte jaro procházkou s celou rodinou.  Užijte si úchvatné scenérie probouzející se přírody v Máchově kraji na Českolipsku.

Slavnostní zahájení proběhne na Obecním úřadě v Brništi ve 13:30 hodin, poté se vydáme na procházku Stezkou hastrmanů. Stezka hastrmanů vznikla v roce 2011, jedná se o zábavnou a naučnou stezku v okolí obce, která je dlouhá 2,5 km a zvládnou ji i ti nejmenší. 

Start bude letos průběžný 13:30 -14:30, skupinky budou na soutěžní stezku chodit postupně po 5 minutách. V den otevírání stezky jsou pro děti připraveny různé hry, soutěže a úkoly. Na závěr je pro návštěvníky připravena Hastrmanská diskotéka a opékaní vuřtů u Brništského rybníku.

Další informace o akci najdete na www.podralsko.cz.

Praha v pohybu

Druhou dubnovou neděli můžete alespoň v Praze celou prosportovat. V době od 10:00 do 21:00 hodin si můžete v samém centru metropoli - Staroměstském náměstí vyzkoušet různé sportovní aktivity ať už pro vnitřní či venkovní prostory. Vstup na akci je zdarma. 

Po celý den budou probíhat soutěže o hodnotné ceny! 

Další informace o akci najdete na prahavpohybu.eu

Lítáme v tom všichni – ve vzduchu neexistují bariéry

V jediném větrném tunelu v Česku – Hurricane Factory Praha se 27. dubna 2015  uskuteční unikátní projekt na podporu handicapovaných osob ve společnosti „Lítáme v tom všichni.“ V tunelu simulujícím volný pád, s prouděním vzduchu až 270km za hodinu, spolu budou létat vozíčkáři, lidé s amputovanými končetinami, nevidomí, neslyšící, mentálně postižení, děti z dětských domovů, děti s onkologickým onemocněním a senioři.

Smyslem projektu je ukázat veřejnosti, že pokud je vůle, můžou i lidé s omezením žít aktivně a plnohodnotně ve společnosti, jíž jsou přirozenou součástí.

Projekt lítáme v tom všichni organizuje nezisková organizace Cesta za snem, o.s. vozíčkáře Heřmana Volfa, ve spolupráci se společností Hurricane Factory Praha, provozovatelem jediného simulátoru volného pádu u nás.

Mezi osobnosti, které se projekt rozhodly podpořit, patří Jiří Ježek, nejúspěšnější para-cyklista historie, David Drahonínský, držitel dvou paralympijských medailí z lukostřelby, Stanislav Bartůšek, sportovní komentátor České televize a pokořitel havajského Iron Mana a další. Na projektu dále spolupracují Centrum Paraple, Jedličkův ústav v Praze, Srdcerváři, Neviditelný výstava nebo České centrum znakového jazyka Pevnost.  

Více informací TADY

Koncert pro děti v pěstounské péči

Benefiční festival filmové hudby Film Music Prague 2015 začíná už 23. dubna. Tento den se pražským Rudolfinem rozezní melodie z filmů jako Království nebeské, Letopisy Narnie, Shrek nebo ukázka z očekávaného hororu Crimson Peak.

Poslechnout si je přijdou stovky příznivců filmové hudby a mezi nimi i deset dětí z pěstounských rodin. Letošní ročník totiž podpoří nejen výzkum rakoviny, ale propojil se i s poradenským centrem pro rodinu a děti „Úsměv“, které se stará o děti v pěstounské péči v České republice.

Podrobnosti o chystaném koncertu „Hudba Hollywoodu“ najdete na webových stránkách www.hudbahollywoodu.cz. Vstupenky od 499 Kč jsou již v prodeji. 

 

Předplatné časopisu Maminka
Témata: Kam s dětmi, Za zábavou, Nezisková organizace, Slavnostní zahájení, Staroměstské náměstí, Čtvrtý ročník, Diskotéka, Hastrman, NEJ, Opékání, Shrek, Obecní úřad, Cyklista, Milovník přírody, Unikátní projekt

Mohlo by vás zajímat
Jsem obézní. V těhotenství jsem cítila ze strany lékařů odpor a styděla se
Otázky kolem přebalování: Jak často měnit plenku? Utírat, nebo umývat?
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Matky jsou jak elitní vojáci ve výcviku, píše Marie Doležalová
Babička upřednostňuje jedno vnouče. Podle vědců za to mohou i geny
Kdy nechat děti doma samotné? Nejdřív ve 12 letech, tvrdí odborníci!
Narodila se bez rukou. Lékaři byli pro potrat, rodiče ho odmítli
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!

Horoskopy

Ryby Hned ráno se probudíte do lepší nálady a cítíte, jak z vás opadají tíživé myšlenky. Věřte, že se budete…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Romana, Odon, Odolen

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu