Maminka.czKam s dětmi

Kam za sportem či za zábavou nejen s dětmi?

Iva Endrychová 10.  4.  2015
Kam za sportem či za zábavou nejen s dětmi?
Víkend slibuje po dlouhé době pěkné počasí, takže je škoda sedět doma. Inspiraci, kam vyrazit, najdete třeba v tomto článku.

Jarní otevírání stezky hastrmanů Brniště

Podralský nadační fond ZOD a obec Brniště srdečně zvou všechny milovníky přírody a hlavně rodiny s dětmi na čtvrtý ročník jarního otevírání Stezky hastrmanů v Brništi,  v sobotu 11. dubna od 13:30 do 16:30 hodin. Prožijte s námi den v krásné přírodě a přivítejte jaro procházkou s celou rodinou.  Užijte si úchvatné scenérie probouzející se přírody v Máchově kraji na Českolipsku.

Slavnostní zahájení proběhne na Obecním úřadě v Brništi ve 13:30 hodin, poté se vydáme na procházku Stezkou hastrmanů. Stezka hastrmanů vznikla v roce 2011, jedná se o zábavnou a naučnou stezku v okolí obce, která je dlouhá 2,5 km a zvládnou ji i ti nejmenší. 

Start bude letos průběžný 13:30 -14:30, skupinky budou na soutěžní stezku chodit postupně po 5 minutách. V den otevírání stezky jsou pro děti připraveny různé hry, soutěže a úkoly. Na závěr je pro návštěvníky připravena Hastrmanská diskotéka a opékaní vuřtů u Brništského rybníku.

Další informace o akci najdete na www.podralsko.cz.

Praha v pohybu

Druhou dubnovou neděli můžete alespoň v Praze celou prosportovat. V době od 10:00 do 21:00 hodin si můžete v samém centru metropoli - Staroměstském náměstí vyzkoušet různé sportovní aktivity ať už pro vnitřní či venkovní prostory. Vstup na akci je zdarma. 

Po celý den budou probíhat soutěže o hodnotné ceny! 

Další informace o akci najdete na prahavpohybu.eu

Lítáme v tom všichni – ve vzduchu neexistují bariéry

V jediném větrném tunelu v Česku – Hurricane Factory Praha se 27. dubna 2015  uskuteční unikátní projekt na podporu handicapovaných osob ve společnosti „Lítáme v tom všichni.“ V tunelu simulujícím volný pád, s prouděním vzduchu až 270km za hodinu, spolu budou létat vozíčkáři, lidé s amputovanými končetinami, nevidomí, neslyšící, mentálně postižení, děti z dětských domovů, děti s onkologickým onemocněním a senioři.

Smyslem projektu je ukázat veřejnosti, že pokud je vůle, můžou i lidé s omezením žít aktivně a plnohodnotně ve společnosti, jíž jsou přirozenou součástí.

Projekt lítáme v tom všichni organizuje nezisková organizace Cesta za snem, o.s. vozíčkáře Heřmana Volfa, ve spolupráci se společností Hurricane Factory Praha, provozovatelem jediného simulátoru volného pádu u nás.

Mezi osobnosti, které se projekt rozhodly podpořit, patří Jiří Ježek, nejúspěšnější para-cyklista historie, David Drahonínský, držitel dvou paralympijských medailí z lukostřelby, Stanislav Bartůšek, sportovní komentátor České televize a pokořitel havajského Iron Mana a další. Na projektu dále spolupracují Centrum Paraple, Jedličkův ústav v Praze, Srdcerváři, Neviditelný výstava nebo České centrum znakového jazyka Pevnost.  

Více informací TADY

Koncert pro děti v pěstounské péči

Benefiční festival filmové hudby Film Music Prague 2015 začíná už 23. dubna. Tento den se pražským Rudolfinem rozezní melodie z filmů jako Království nebeské, Letopisy Narnie, Shrek nebo ukázka z očekávaného hororu Crimson Peak.

Poslechnout si je přijdou stovky příznivců filmové hudby a mezi nimi i deset dětí z pěstounských rodin. Letošní ročník totiž podpoří nejen výzkum rakoviny, ale propojil se i s poradenským centrem pro rodinu a děti „Úsměv“, které se stará o děti v pěstounské péči v České republice.

Podrobnosti o chystaném koncertu „Hudba Hollywoodu“ najdete na webových stránkách www.hudbahollywoodu.cz. Vstupenky od 499 Kč jsou již v prodeji. 

 

Témata: Kam s dětmi, Za zábavou, Unikátní projekt, Spor, Neslyšící, Opékání, Čtvrtý ročník, Rudolf, Letopis Narnie, Obecní úřad, Staroměstské náměstí, Milovník přírody, Nezisková organizace, Hastrman, NEJ, Cyklista, Slavnostní zahájení, Havaj, Diskotéka, Shrek
Mohlo by vás zajímat
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
VIDEO: Tohle těhotenství bylo největší překvapení mého života, říká herečka Petra Hřebíčková
Víchová Tereza
Slavné maminky
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020