Maminka.czDěti a mateřství

Kamarádka mi ukradla jméno pro moje miminko

18. 9. 2012
Kamarádka mi ukradla jméno pro moje miminko
Když vybíráme jméno pro své dítě, přejeme si, aby v sobě neslo něco výjimečného. Jsou i takové maminky, jež mají to své ideální jméno vybrané až pár hodin před porodem. Ale většina z nás plánuje více dopředu - leckdy už od dětství.

A věřte nevěřte, pouhý výběr jména může rozdělit i dlouholetá přátelství! Je to bráno jako regulérní krádež. Jako třeba moje dvě kamarádky ze základní školy. I po letech jsme zůstaly v kontaktu a scházíme se pravidelně každý měsíc. Tedy scházely. Teď musím na kafe s každou zvlášť. Drahuška a Kristýna si od jisté doby nemůžou přijít na jméno. A to jen kvůli tomu, že Drahuška pojmenovala svojí dcerku Ella. Na tom by nebylo nic špatného, jenže právě tohle jméno měla pro své budoucí dítě vybrané Krystýna a často o tom mluvila. Jenže otěhotněla až půl roku po Draze. A tak byla teprve na začátku těhotenství, když malá Ellinka (ano, holčička Drahušky) přišla na svět v pražském Podolí.

Když jsme se dozvěděly tu radostnou zprávu, Kristýna byla jako opařená. "Vždyť se o tom bavíme od nepaměti. Už na gymplu jsem chtěla Ellu já. Drahuška přece měla ve výběru jmen Aničku, Elišku a Lucii. Nechápu, jak mi to mohla udělat,"svěřila se mi smutně. Cvičili s ní hormony a proto byl její stav o to horší. Drahušce samozřejmě pogratulovala, přinesla jí do porodnice dárek, chovala se mile, ale pořád jí to ve skrytu duše neodpustila. Až po asi třech měsících jsem se viděla s Drahuškou a ta vyprávěla, jak jí připadá, že má Kristýna nějaké trable a že se s ní pořád nemá čas sejít. Tak nějak mi bylo jasné, o co jde. Jemně jsem proto naznačila, že za vším pravděpodobně vězí to proklaté jméno.

ČTĚTE TAKÉ: Chudáci děti: Nejhorší dětská jména světových celebrit

„Svoje dítě si můžu pojmenovat, jak se mi zlíbí a nehodlám se na nikoho ohlížet. Ella se mi líbila vždycky. Copak má na tohle jméno někdo patent nebo co?“ zlobila se Draha. A byl jen krůček k otevřenému konfliktu. Měla jsem pocit, jako bych byla maminka dvou rozmazlených rozhádaných dětí. Když se Kristýna dozvěděla, že čeká taky holčičku, přišla první nahlas vyřčená výčitka. A pak už nebylo co řešit. Holky se prostě pohádaly tak, že spolu dodneška skoro nemluví.

Pokud by vás zajímalo, jaké jméno dostala Kristýnina dceruška, asi nebudete překvapená. Malá se jmenuje Anna Elizabeth. Takže oko za oko, zub za zub.

Speciál časopisu Maminka Back to school
Témata: Děti, Budoucí dítě, Mimi, Nepaměť, Kamarádka, Kamarád

Mohlo by vás zajímat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Mají to těžší ženy, nebo muži? Marie Doležalová má jasno!
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Mahulena Bočanová: Epileptický záchvat dcery přišel zničehonic, změnil mi život!
Nejtěžší je rozdělit čas a pozornost pro každé dítě, říká devítinásobná maminka
Příliš plná plenka i připoutání lezce do kočárku! To vše škodí vývoji. Co ještě?
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Co by měli všichni milující rodiče naučit své děti? Nejen mýt ruce a čistit zuby!

Horoskopy

Váhy Každým dnem jste pracovně vytíženější, ale přitom silnější. S kolegy si dobře rozumíte a nehodláte na…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Johana, Johanka





Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu