Karate pro děti

Komerční článek
6. 6. 2016
Karate pro děti
Táborová kultura podporuje dětskou výuku východních bojových umění

Příběhy plné dobrodružství mohou prožít návštěvníci dětského tábora pod šumavským Boubínem, který startuje letos v červenci pod názvem Léto v pralese.  Zkušení instruktoři je provedou tajemným zákoutím divoké přírody a naučí vyrovnávat se s výzvami, které se dospívající generaci mohou hodit pro formování charakteru.

Klepněte pro větší obrázek

 „V přírodě se dobře projevuje síla osobnosti.  Kolektiv vnímá lídry, kteří mají nadhled, lépe snášejí bolest, pracují s vůlí a nevzdávají se. Mnozí z nich pak jsou průbojnější i v životě,“ vysvětluje smysl výuky předseda České asociace Okinawan Goju Ryu Karate Do Jaroslav Kulik, který je také oficiálním představitelem mezinárodní federace IOGKF v Česku. Styl tradičního okinawského Goju Ryu je podle specialistů svou metodikou vhodný pro cvičení všech generací a jeho uplatnění mnohdy přesahuje hranice tradičně vybaveného „dódžó“, tedy prostoru uzpůsobeného k výuce bojového umění.

Kulik, který působí jako středoškolský profesor tělesné výchovy a biologie, je velkým milovníkem Šumavy a jedním iniciátorů propojení výuky východních bojových umění s pobytem v přírodním letním táboře. Děti jsou podle něj rozdělovány do skupin tak, aby si mohly navzájem konkurovat a projevit tak naplno svůj talent a schopnosti. „Děti rády sportují. Výuka probíhá zpočátku formou hry. U malých dětí se pracuje s lehkou kondicí, motorickými pohyby a projevy osobnosti. Nejde ani tak o fyzický výcvik, jako spíš o poznávání základů filozofie karate. Vštěpuje se jim vzájemný respekt a úcta, což je součást formování zdravé osobnosti,“ říká Kulik.

Při výuce dětí se podle něj dbá na etiketu, respektování druhého, ochraňování slabšího i tradičních hodnot. „Vychováváme je k tomu, aby to dodržovali nejen v tělocvičně, ale přenesly si to i do života,“ zdůraznil pedagog. Podle něj si karate žádá vytrvalost a letní kurs je skvělá příležitost k poznávání aktivit, které mohou děti zaujmout. „Základem je poznávání pravé přírodní reality, vytváření vztahu k přírodě. Zpětná vazba se pak projevuje v tom, že děti přitahují další děti,“ říká. Hlavní výsledek vidí ve zkušenosti, kterou si děti odnesou. „Dítě je nejlepší kritik. Řekne upřímně, co se mu líbí, a proč by v tom chtělo pokračovat“. Celá základna českých nadšenců karate tvoří v současné době kolem 15.000 osob. Větší polovinu z toho tvoří děti, které jsou základem klubové činnosti karate. Letní tábory by prý mohly tuto disciplínu zatraktivnit a přivést nové zájemce do tradičního prostředí „dódžó“.

Klepněte pro větší obrázek

Termíny táborů

I.BĚH (3.7. – 16.7.2016) – HVĚZDNÉ VÁLKY

II. BĚH (17.7. – 30.7.2016) – CESTA KOLEM SVĚTA

III. BĚH (31.7.-13.8.2016) – HVĚZDNÉ VÁLKY

IV. BĚH (14.8.-20.8.2016) – OLYMPIJSKÉ HRY

 

 

WWW.LETOVPRALESE.CZ


Mohlo by vás zajímat
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Klasické fotky mimin jsou nuda. Tenhle táta proto fotí děti jinak
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Mateřská? Navenek se flinkáme, ale potají měníme svět, píše Marie Doležalová
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Lilia Khousnoutdinová: Synovu placentu jsem pohřbila pod ořech, na dceřině roste lípa

Horoskopy

Býk V duchu si říkáte, ať je tento týden o něco lepší než ten minulý. Nemusíte se bát, dočkáte se dobrých…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Emanuel, Lara, Manuela

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu