Maminka.czPraktické rady

GALERIE: Úžasné kostýmy pro děti na karneval, které zvládnete doma. Inspirujte se!

Karnevalová sezona je v plném proudu a vy nevíte, co svému dítěti obléct? Pokud jste trochu zručná a máte doma zbytky látek, knoflíky, kartonové krabice a barvy na textil, můžete vytvořit pro své zlatíčko nezapomenutelný kostým.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V jakém převleku si vaše ratolest přeje vyrazit na karneval nebo maškarní rej do školky? Můj syn si vždy na karneval vybral obleček podle svého gusta – obvykle to byl Spiderman nebo Hulk. A těžko mu to můžete vyčítat, každý kluk by přece chtěl být Spiderman nebo Hulk! Jenže pak na karnevalu pobíhalo deset Spidermanů, a když došlo na vyhodnocení masek, Spiderman mezi nimi logicky nebyl.

VIDEO: Dílnička: Vyrobte si originální masopustní masku

Tehdy se syn zamyslel a v touze po výhře kývl na můj nápad, že něco vytvoříme doma. Z papírových krabic jsme dali dohromady Večerníčka a jeho auto a z novin vytvořili čepici. Šikovný tatínek na auto dokonce přidělal blikající světýlka. Syn vyhrál s originální maskou všechny karnevaly a byl spokojený.

Zkrátka jste-li trochu šikovná, takový domácí maškarní kostým vůbec nemusí být špatný a do jeho výroby můžete zapojit i své nejmenší. Nechte se inspirovat fotografiemi v galerii a pusťte se do toho. Originální karnevalový kostým či masku užije dítko nejen v období masopustu.

Co potřebujete k vyrábění kostýmů?

Obvykle stačí málo: zbytky látek, krepový papír, staré krabice, vata, tvrdé čtvrtky,  ruličky od toaletního papíru, lepidlo, nůžky, hromada barev (temperové, fixy...), jehla a nit. Hodit se mohou i barvy ve spreji.

Chce to ještě šikovnou maminku nebo tatínka a pak inspiraci. Třeba v naší fotogalerii. Popis ke kostýmu najdete vždy u dané fotografie.

Témata: Děti, Galerie, Praktické rady, Naše tipy, Hračky pro děti, masopust, Tvoření, Za zábavou, Kostým, Večerníček, Šikovný tatínek, Spiderman, Foto, Barva, Krabice, Krepový papír, Obleček, Maska, Textil, Fotogalerie, Kos, Dom, Karneval, Little, Koš, Hračky na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Nejstarší miminka na světě slaví první Vánoce. Jako o embrya o ně 30 let nikdo nestál
Brožová Lenka
Příběhy