Maminka.czPraktické rady

GALERIE: Úžasné kostýmy pro děti na karneval, které zvládnete doma. Inspirujte se!

Karnevalová sezona je v plném proudu a vy nevíte, co svému dítěti obléct? Pokud jste trochu zručná a máte doma zbytky látek, knoflíky, kartonové krabice a barvy na textil, můžete vytvořit pro své zlatíčko nezapomenutelný kostým.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V jakém převleku si vaše ratolest přeje vyrazit na karneval nebo maškarní rej do školky? Můj syn si vždy na karneval vybral obleček podle svého gusta – obvykle to byl Spiderman nebo Hulk. A těžko mu to můžete vyčítat, každý kluk by přece chtěl být Spiderman nebo Hulk! Jenže pak na karnevalu pobíhalo deset Spidermanů, a když došlo na vyhodnocení masek, Spiderman mezi nimi logicky nebyl.

VIDEO: Dílnička: Vyrobte si originální masopustní masku

Tehdy se syn zamyslel a v touze po výhře kývl na můj nápad, že něco vytvoříme doma. Z papírových krabic jsme dali dohromady Večerníčka a jeho auto a z novin vytvořili čepici. Šikovný tatínek na auto dokonce přidělal blikající světýlka. Syn vyhrál s originální maskou všechny karnevaly a byl spokojený.

Zkrátka jste-li trochu šikovná, takový domácí maškarní kostým vůbec nemusí být špatný a do jeho výroby můžete zapojit i své nejmenší. Nechte se inspirovat fotografiemi v galerii a pusťte se do toho. Originální karnevalový kostým či masku užije dítko nejen v období masopustu.

Co potřebujete k vyrábění kostýmů?

Obvykle stačí málo: zbytky látek, krepový papír, staré krabice, vata, tvrdé čtvrtky,  ruličky od toaletního papíru, lepidlo, nůžky, hromada barev (temperové, fixy...), jehla a nit. Hodit se mohou i barvy ve spreji.

Chce to ještě šikovnou maminku nebo tatínka a pak inspiraci. Třeba v naší fotogalerii. Popis ke kostýmu najdete vždy u dané fotografie.

Témata: Galerie, Děti, Praktické rady, Naše tipy, Hračky pro děti, Tvoření, Za zábavou, masopust, Večerníček, Šikovný tatínek, Látka, Toaletní papír, Koš, Karneval, Obleček, Barva, Kost, Textil, Kostým, Maska, Spiderman, Krabice, Kos, Hulk, Foto, Hračky na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Peluhová Adéla
Maminka roku 2022
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky