Maminka.czKam s dětmi

Kde vám jeden skipas platí na 47 km sjezdovek? Na lyže do Krušných hor

Simona Procházková 28.  11.  2022
Krušné hory získávají na popularitě. Vydejte se sem na svou příští lyžařskou dovolenou a určitě budete nadšeni. Víte, že skipas Ski areálu Klínovec využijete na 47 km sjezdovek? To už je pořádná výzva. Zvládnete je projet všechny?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Největší lyžařsky propojený areál v Česku

Ski areál Klínovec je modrou sjezdovkou propojen s areálem Boží Dar-Neklid. Najdete tu mírné sjezdovky, které ocení hlavně rodiny s dětmi, i sjezdovky, které uspokojí i zkušené lyžaře. Letošní sezonu se tu nově otevře nejdelší česká sjezdovka. Bude měřit 3400 metrů a zavede vás až do Jáchymova.

VIDEO: Tipy na zimní výlety v Moravskoslezském kraji

Zalyžujte si i v Německu

Pokud si koupíte skipas na 1,5 dne či více, bude vám automaticky platit i v německém ski areálu Fichtelberg. Mezi areály funguje bezplatná kyvadlová doprava. Za pouhých 15 minut už můžete lyžovat v Německu.

Pro první lyžařské pokusy

Na začínající lyžaře čeká dětský park Primáček u Huga. Na kopeček děti vyvezou dva pojízdné koberce a obloučky budou trénovat na pohádkové slalomové dráze. Využít můžete služeb instruktorů, ale dětský park je přístupný i těm, kteří chtějí své děti učit sami. Děti do 6 let mají vstup zcela zdarma. Bez poplatku se sem dostanete také s platným skipasem Ski areálu Klínovec. Pokud skipas nemáte, lze si zakoupit vstup do dětského parku v budově lyžařské školy.

Loučná pod Klínovcem, nebo Boží Dar?

Pokud se ubytujete v Loučné pod Klínovcem, budete to mít kousek k dolním stanicím lanovek na Klínovec – Suzuki, CineStar Express a Dámská. Pohodlí, moderní vybavení a krásné výhledy na Klínovec vás čekají v Aparthotelu Klínovec Views. Na výběr jsou plně vybavené apartmány různých velikostí, můžete si vybrat i apartmán s vlastní saunou.

Chystáte se s dětmi na lyže? Tady se ubytujete přímo u sjezdovek

Pro společnou dovolenou více rodin bychom doporučili Apartmány IVA. V domě je 7 samostatných apartmánů a společenská místnost s dětským koutkem. Každá rodina tak  bude mít své soukromí a zároveň prostor pro společné setkávání.

Pokud se rozhodnete pro malebný Boží Dar s Ježíškovou stezkou a vánoční poštou, kde můžete kdykoli v roce vhodit do dopisní schránky svá přání, budete začínat na sjezdovkách Ski areálu Neklid. Ty jsou modrou sjezdovkou propojeny se Ski areálem Klínovec a mezi oběma areály můžete libovolně přejíždět.

Jako ve Skandinávii se budete cítit v apartmánech Scandic Boží Dar. Nebo se ubytujte v Apartmánech Schneeberg s dětskou hernou a útulnou jídelnou s kachlovými kamny, ve které se ráno podávají snídaně.

Témata: Děti, Kam s dětmi, Rodina, Dovolená s dětmi, Cestování, Tipy na výlet, Cestujeme, Za zábavou, Výlety, lyže, Klínovec, Jáchymov, Skipas, Německo, Ježíšková, Apartmán, Sjezdovka, Suzuki, Boží dar, Moravskoslezský kraj, Krušné hory, Areál, Česká republika, Boží Dar?, Fichtelberg
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Ve dvou letech platila za nejkrásnější batole na světě. Jak vypadá a žije „živá panenka“ Aira Marie Brown dnes?
len
Životní příběh
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
GALERIE: To je ale háro! Pobavte se nad fotkami roztomilých vlasatých miminek
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Seriál Kukačky láme rekordy. Může matka vůbec poznat, že dítě není její? Ptáme se Lilie Khousnoutdinovy
Brožová Lenka
Seriál
Řečové vady bývají důvodem k odkladu školní docházky, říká logoped. Které vadí?
Procházková Simona
Předškolák
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti