Maminka.czRodina

Kde zahájit prázdniny s dětmi? Tyhle tipy na výlety nadchnou všechny!

Simona Procházková 28.  6.  2019
Pořád se něco děje a se začátkem léta se se zajímavými a atraktivními tipy na rodinné výlety za zábavou, sportem, tajemnem a dobrodružstvím přímo roztrhl pytel. Stačí si jen vybrat, kam vyrazíte.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pohádkové léto ve skanzenu

od 29. 6. do 10. 8., Kouřim

Středočeský skanzen lidových staveb v Kouřimi připravil pro malé i velké návštěvníky řemeslné pohádkové léto. Každou sobotu tady předvedou sedm různých povolání našich předků. A pozor, většinu z nich si budete moci vlastnoručně vyzkoušet. Nejmenší děti si určitě rády poslechnou čtení pohádek o vybraných řemeslech.

Na pouť na Sázavu

sobota 29. 6.

Cyrilometodějská pouť se ve středočeském městečku koná každý rok a pravidelně láká na celodenní zábavný program pro děti i dospělé. Těšit se můžete na koncerty, taneční a hudební vystoupení i divadlo, chybět nebudou ani kreativní a umělecké dílny a nejrůznější soutěže. I letos se sem sjedou poutníci ze všech koutů naší země.

Do podzemí lomu Amerika

do 31. 8.

Sem se jen tak nedostanete! Až do konce srpna se o víkendech můžete vydat na průzkum podzemí ve známých lomech na Berounsku. Prohlídky podzemí v lomech Mořina je potřeba předem rezervovat a nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení, pevné boty a kvalitní svítilnu.

Musíte zažít: krmení jelenů v Častolovicích či piknik s Františkem Kinským

Parníkem na přehradu

do 15. 9., každou sobotu a neděli, Slapy

Tradiční plavba na Slapy je odpočinkovým celodenním výletem pro celou rodinu. Z paluby lodi se cestou pokocháte nádhernou přírodou v okolí Vltavy, nezapomenutelným zážitkem je rovněž proplutí několika plavebními komorami. Pohodlně se posadíte, v restauraci si objednáte občerstvení a můžete relaxovat pohledem na vodní hladinu a krajinu lemující tok řeky.

Dobrodružství v zoo

celé prázdniny, Liberec

Nejstarší česká zoologická zahrada v Liberci (byla založena v roce 1904), na úpatí Jizerských hor, se pyšní mimo jiné jednou z nejrozsáhlejších sbírek dravců v Evropě. Velkým a vděčným lákadlem jsou tady ale především pandy červené, lvi a sněžní levharti. Zapomenout samozřejmě nemůžeme na exotické bílé tygry s modrýma očima. Během prohlídkové trasy narazíte na četná občerstvení a restaurace, nechybí dětská hřiště, prolézačky ani vyhlídkový vláček a elektroautíčka. Hledáte originální dárek? V rámci zážitkového programu „Ošetřovatelem v zoo“ může každý účastník poznat na vlastní kůži, jak vypadá práce „v zákulisí“.

Královské slavnosti na hradě

29. – 30. 6., Svojanov

První prázdninový víkend potkáte na středověkém Svojanově královskou družinu v čele s panovníkem Přemyslem Otakarem II., na jehož počest se tradiční historická slavnost pořádá.

Král se osobně dostaví se svou chotí, královnou Kunhutou, a hradní osádka poměří síly s královskými vojáky, aby králi předvedli, kdo je lepší. Bude se na co dívat. Třeba na šermířské souboje, tanečnice a sokolníky. Probíhat budou i komentované prohlídky empírového paláce s unikátní kopií pohřební koruny Přemysla Otakara II., středověkého sklepení, opředeného legendami, a také mučírny.

5 tipů na letní výlety, které si užije celá rodina!

Den zubačky

sobota 29. 6.

I pro letošní léto připravila Železniční společnost Tanvald slavnostní a nostalgické jízdy na jediné české ozubnicové trati, která vede z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova. Těšit se můžete na zvláštní ozubnicové vlaky, parní lokomotivy a vlaky, železniční modely, ale také vynikající pohoštění, například borůvkové či bramborové hody. V Kořenově bude připraven doprovodný program. Jízdenky raději objednejte předem.

Večerní stezka v korunách

do 31. 8., každé úterý, Lipno

Toužíte po nevšedním a velmi romantickém zážitku? Podnikněte večerní procházku  lipenskou stezkou korunami stromů na vrcholu hory Kramolín. Osvětlená stezka nabídne rozhled ze zcela jiné perspektivy, cestou k vyhlídkové věži se můžete kochat pozorováním západu slunce. Otevírací doba je vždy v úterý prodloužena do 23 hodin, na věži proběhne v tyto dny během léta jako již tradičně několik koncertů.

Prohlídky zámku s princeznou

29. – 30. 6., Mníšek pod Brdy

Vezměte ratolesti na zámek, nudit se tu určitě nebudou, žádný strach. V sobotu i v neděli se můžete společně vydat na zábavný průzkum zámeckých komnat v doprovodu královny Elsy a Olafa, hrdinů z Ledového království, nebo objevit, co se skrývá v kouzelném sklepení s krásnou princeznou. Kromě toho je možné prohlédnout si prvorepublikové interiéry a vyhlídkovou věž, pro malé i velké bude k dispozici výtvarný ateliér. Nutná je rezervace míst předem.

Vydejte se na výlet. Poradíme vám, kde najít spousty tipů online

Dětský den ve sklárně

sobota 29. 6., Harrachov

Přijďte si společně užít poslední červnovou sobotu do harrachovské sklárny Novosad. Nachystána je řada atrakcí, soutěží a tvořivých dílniček pro děti, dospělé potěší a osvěží výborné místní pivo. Návštěvníci se dozví spoustu zajímavostí (nejen) o zlatavém chmelovém moku, ale i o celém zdejším krkonošském regionu, zasportují si a ochutnají místní speciality. K vidění bude ruční výroba skla, můžete pozorovat skláře při práci z bezprostřední blízkosti.

Narozeniny zámeckých labyrintů

sobota 6. 7., Loučeň

Soustava unikátních přírodních labyrintů v zámeckém parku na středočeské Loučeni přináší zábavu a radost hravým malým i velkým dobrodruhům už dvanáct let. A na zámku proto přichystali velkolepou oslavu plnou zábavy, her, soutěží a také výborného mlsání. Budete svědky krájení narozeninového dortu, zámkem vás provede osobně zámecká paní kněžna Marie Thurn-Taxisová a těm nejmenším bude číst pohádky, které sama napsala. Čekají vás i čokoládové prohlídky spojené s degustací.

S komtesou za Babičkou

od 1. do 31. 7., Ratibořice

Po celý červenec se denně kromě pondělí budou konat na ratibořickém zámku prohlídky pro rodiče s dětmi (od 4 let) v doprovodu komtesy Hortenzie, schovanky paní kněžny Zaháňské ze slavného románu Boženy Němcové Babička. A když se během procházky unavíte a dostanete hlad, dopřejte si trochu lenošení v přírodě. Můžete si objednat a vyzvednout proutěný koš plný dobových dobrot, kterými se krmili místní venkované před více než sto lety (domácí chléb, bramborové placky, nakládané zelí a okurky, škvarky, uzené maso, povidlové nebo makové buchty…), a rozložit si rodinný piknik v trávě.

Témata: Rodina, Děti, Praktické rady, Babička, Výlety, Za zábavou, tanečnice, Kněžna, Berounsko, Jizerské hory, Dobrodruh, Tygr, Loučení, Zoologická zahrada, Zámek, Lipno, Vystoupení, Ratibořice, Mníšek, Sklep, Sázava, Amerika, Liberec, Uzené, Thurn Taxis
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Jak si s dětmi užít kouzelný adventní čas? Máme tipy na vánoční trhy, cukrárny, zážitky na horách i tvoření
sim
Advent
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Herečka Alicia Silverstone a její šokující rodičovství: Spí s jedenáctiletým synem v posteli, když byl malý, předžvýkávala mu jídlo
Mrázková Dita
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod