Kdo může vychovávat mé děti? Mého syna seřvala cizí matka!

Anna 10. 9. 2015 13:06
Reagují na Váš článek a bohužel jsem se s podobným chováním maminky setkala také. Sice ne s takovou agresivitou vůči dítěti, ale s vulgárního slovníkem vůči své osobě. Měla jsem pouze strach aby nechodili kluci do stejné třídy v mateřské školce... Což se povedlo k naší plné spokojenosti. S řešením Vaší situace bych si také nevěděla rady.
vvv 7. 3. 2017 12:16
Doporučuji, aby si paní učitelka nebo ředitelka daly s oběma rodinami sraz ve školce a bez přítomnosti dětí. Možná vyplyne najevo, že oba kluci jsou normální a jen si třeba něco přibájili a vyšperkovali. Rozhodně neřešit nic jen mezi maminkami - tatínkové jsou tam důležití (většinou neberou podobné věci dramaticky jako matky), stejně tak jako paní učitelka, která by jako nezávislá osoba mohla udělat takového prostředníka. A pokud se domluva nepodaří, pak si prostě hodit korunou, který kluk půjde do jiného oddělení.
Tressy 7. 3. 2017 13:16
Když syn chodil do školy do třetí třídy, vyskytoval se tam syn kolegyně z práce. Nadával ostatním dětem vulgárně, byl o něco větší a učitelky říkaly, že nemohou nijak zasáhnout, že s matkou již několikrát jednaly, ale že je problémový a matka si s ním neví rady. Pozorovala jsem, co se děje, když jsem občas syna vyzvedávala. Nevybíravá sprostá slova, zlomyslné žduchání, házení věcmi.. to vše i přede mnou. Tak jsem mu řekla, že je ve škole a tady se takhle mluvit nesmí. Oslovila jsem kolegyni, ta říkala, že s ním chodí k psychologovi a že jí nabízeli léky, ty ale ona dávat nechce. Takže, jak chcete vysvětlit vlastnímu dítěti, že se má nějak chovat, když vidí, že beztrestně se někdo k němu chová špatně a nic se neděje. Učitelka mi řekla, ať si to s ním vyříkám na chodbě, že ona nemůže. Tak jsem na něj počkala, řekla jsem mu, že se takhle rozhodně chovat nebude, nebo ponese následky, že na něj zavolám policajty. Pak jsem to zavolala jeho matce - mojí kolegyni. Řekla, že o tom ví, ale neví, co s ním, že jí moje intervence nevadí. Pokud se někdo chová takhle, tak se proti tomu opravdu velmi těžce brání. Mimochodem, syn měl v té době zelený pásek v karate. Jenže společně s výcvikem i zodpovědnost a vědomí, že se nemůže jen tak nechat vyprovokovat.
Dana 7. 3. 2017 14:26
Ve školce byla maminka, která vždy ráno při převlékání oslovovala děti, např.:"Zdeněčku, ještě pořád bereš mému Honzíkovi hračky?". Atakdále. Nikdy se nedomlouvala s nikým, na rodiče se nepodívala. Mému více než kliďasovi řekla: "Ondro, proč jsi chtěl dát včera mému Honzíkovi facku?" Tak jsem se svého kluka rovnou před ní a ostatními zeptala, on odpověděl: "Chtěl mlátit Verunku." A byl klid, najednou měla maminka naspěch, ostatním cukaly koutky. Učitelky si nikdy na ty maminkou oslovené děti nestěžovaly, její mlaďoch byl asi "všeobecně oblíben".
Dana 10. 10. 2017 09:01
Je už to hodně dávno, ale stále si pamatuji. Mému synovi,( tehdy prvňák), na pískovišti držela jedna maminka ruce za zády a nabádala svého syna ať mu dá facku. A to jen proto, že můj syn se zastával své mladší sestry, na kterou si dovoloval ten druhý chlapec. Pískoviště bylo hned za barákem a já vše viděla z okna. Tak rychle jsem snad ještě neběžela a to co jsem té mamince řekla tu nemohu ani napsat.
sharka 10. 10. 2017 09:31
tomu Gabrielovi bych zmáčkla ty jeho pracičky a zasyčela na něj stejně, že jestli jeho maminka bude strašit Edu,skončí v base a on v děcáku. Na hrubej pytel,stejně hrubá záplata!
Blanch 10. 10. 2017 13:09
Mstít se na dítěti? Doopravdy? Klesnout na stejnou úroveň? Na hrubej pytel, tedy na matinku bych nastoupila stejně jako ona na Edu a velmi důrazně jí vysvětlila, že jestli ještě jednou sáhne na mého syna, zavolám policii já na ní.
Tamara 1. 7. 2018 07:51
V dnešní době jsou ty matky opravdu praštěné. Když já jsem byla dítě, problémy jsme si řešili sami mezi sebou a rodiče zasahovali jen v nejnutnějších případech. Jsou to kluci, sem tam mají konflikt, to je normální. Nevím, možná je to tím, že si lidi pořizují děti dlouho po třicítce, centru asistované reprodukce dají 50000 tak se pak k němu chovají jak k nějakému bohu, který je nedotknutelný a problémy řeší za dítě, které se tím pádem nikdy nenaučí řešit konflikty samo a vyrůstá z kluků generace neschopných mamánků, kteří při první příležitosti opouštějí rodinu kvůli svému pohodlí.
8

Horoskopy

Kozoroh Jste velice praktičtí a opatrní, ale citlivá Venuše v Blížencích na vás má rovněž nemalý vliv. Budete…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jindřich, Jindra, Egon

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné