Maminka.czHoroskopy

Kdo patří podle horoskopu k přehnaně ochranářských rodičům? Berani jdou do extrému, Váhy jsou ustaraní strážci

aši 6.  4.  2024
Nejste až moc starostliví, nestojíte svým dětem neustále za zády? Hyper rodičovství neboli vrtulníkové, je noční můra dětí. Podle odborníků všeho moc škodí, a to platí i o přehnané péči. Ta může vést až k nízkému sebevědomí, úzkostem a stresu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Rodiče s vrtulí, jak se jim říká (nebo také rodiče typu helikoptéra) jsou tak moc zaměřeni na své potomky, že jim prakticky berou autonomii a zodpovědnost.  Vznášíte se nad svými dětmi jako vrtulník a neustále sledujete jejich pohyb? Zní vám to povědomě? Bohužel helikoptérové rodičovství se stalo fenoménem moderní společnosti. Věděli jste, že některá znamení zvěrokruhu k tomuto stylu výchovy mají blíž? Patří k nim následující znamení.

VIDEO: Rodič podle znamení

Beran: Statečný, ale ovládající rodič

Berani jsou jako superhrdinové zvěrokruhu, známí svou statečností a sebevědomím. Když ale dojde na rodičovství, jejich ochranitelské instinkty jsou někdy až moc přehnané a jdou do extrému. Často jsou jako helikoptéra, vznáší nad dětmi a vlétnou za nimi při sebemenší známce potíží.

Berani mají neochvějnou touhu chránit své děti před vším, chtějí být všude. Ale ve snaze o bezpečí občas zapomínají na prostor, který děti potřebují, aby se učily a rostly. Rodiče Berani by měli najít rovnováhu mezi ochranářstvím a svobodou.

Býk: Poskytovatel nadměrné ochrany

Rodiče Býci jsou nejlepší, pokud jde o komfort a bezpečnost. Znáte ten pocit, když se ponoříte do útulného křesla s teplou dekou a šálkem horkého kakaa? To je typ prostředí, který se rodiče Býci snaží vytvořit pro své děti. Chtějí je chránit před drsnou realitou světa.

Se svou praktickou povahou a nádechem majetnictví mají rodiče Býka pověst helikoptérových rodičů. Vlétají do života svých dětí a dbají na to, aby jejich každý krok pečlivě sledovali a analyzovali. Jako by měli vestavěný radar na nebezpečí. Ochranné instinkty rodičů Býka ale mohou nevědomky přistřihnout křídla dítěte. Je nutné ponechat dětem i kousek nezávislosti.

Nejlepší osobnostní rysy dítěte na základě horoskopu. Jaké znamení vyniká bystrým myšlením nebo obětavostí?

Blíženci: Zapojený, ale roztržitý rodič

Rodiče Blíženci jsou fascinující parťáci! Neustále hledají intelektuální stimulaci a zapojují se rádi do živých rozhovorů. Jejich zvědavá povaha je drží ve střehu a neustále hledají nové zážitky a nápady, které by mohli prozkoumat. Ale pokud jde o rodičovství, jejich zapojení může být někdy dvojsečná zbraň. Rodiče Blíženci mohou navázat konverzaci s kýmkoli a kdekoli. Prospívají v socializaci a rádi se dělí o své zkušenosti a znalosti s ostatními. Jejich děti mají štěstí, že mají rodiče, kteří je mohou seznámit s řadou lidí, kultur a perspektiv. Tito rodiče povzbuzují své ratolesti, aby se zajímali o svět a učili se z různých úhlů pohledu.

Rodiče Blíženců se ale mohou snadno rozptýlit, jako motýl poletující z jedné barevné květiny na druhou. Jejich zaneprázdněnost a četné zájmy mohou někdy unést jejich pozornost a způsobit, že nechtěně přehlížejí určité rodičovské povinnosti. I když nikdy nemají v úmyslu své děti zanedbávat, rozptýlení jim může bránit v poskytování důsledného dohledu a vedení.

Lev: Hrdý ochránce

Lvi, králové a královny zvěrokruhu, mají řvoucí ochranný instinkt. Jejich srdce se rozbuší hrdostí, když jde o jejich rodinu. Představte si je jako majestátní lvy, kteří hlídají svá mláďata před jakoukoli újmou nebo zklamáním, které by je mohlo potkat. Lví ochranná povaha se někdy může projevit jako „vrtulníkové rodičovství“. Mají smysl pro detail a jsou připraveni zaútočit, aby ochránili své děti před jakýmkoli potenciálním nebezpečím nebo překážkou. Lvi netouží po ničem jiném než vidět své ratolesti dobývat svět.

Lvi jako rodiče často nasazují svým dětem laťku vysoko. Mají vznešená očekávání a věří, že jejich mláďata dosáhnou úspěchu. Pokud jde o volbu a úspěchy svých dětí, mohou je Lvi někdy až moc kontrolovat. Mají silnou touhu zorganizovat dítěti vše, aby zajistili, že dosáhne svého plného potenciálu. Lvi, dbejte na to, abyste nezastínili individualitu dítěte.

Váhy: Ustaraný strážce

Váhy jsou jako rodiče známí jako ustaraní strážci, kterým záleží na harmonii a rovnováze ve vztazích. Mají silný smysl pro spravedlnost a snaží se vytvořit spravedlivý svět pro všechny. Jako rodiče mohou Váhy ale vykazovat určité tendence k přílišné opatrnosti.  Mají sklon být příliš zapojeni do života svého dítěte, vždy si dělají starosti a snaží se je chránit před nespravedlností nebo konfliktem.

Může být pro ně těžké nechat své děti čelit výzvám nebo jim dovolit, aby dělaly chyby. Je to pochopitelné – chtějí chránit své děti před újmou a poskytnout jim hladkou cestu životem. Proto by měli pochopit, že děti musí zažívat na vlastní kůži vzestupy a pády, které jsou důležité pro jejich růst a vývoj. Jak jinak se naučí řešit jednou problémy? Váhy, dejte dětem prostor, a vy buďte jen podpůrným průvodcem.

Témata: Horoskopy, Rodičovství, Rodiče, Znamení podle horoskopu, Býk, Blíženec, úzkost, Beran, Děti, Horoskop, Extrém, Sebevědomí, Noční můra, Strážce, Rod