Kdo si lepí, nezlobí!

Komerční článek
25. 8. 2014
Kreativní činnosti jsou neobyčejně prospěšné pro rozvoj dítěte. Zlepšují motoriku, podporují fantazii a přináší dětem radost z vlastní tvorby. Nehledě na to, že děti zabaví, takže nemají čas na zlobení. Nepostradatelnou pomůckou každého malého kreativce je lepidlo. Jak ale vybrat lepidlo pro děti?

Bezpečnost především

Je zřejmé, že lepidlo, které používají děti, by mělo být především bezpečné. Z hlediska bezpečnosti jde zejména o to, aby si děti lepidlem neslepily prsty. Z tohoto důvodu jsou pro malé kreativce vhodná spíše disperzní lepidla, která jsou ředitelná vodou, a na rozdíl od vteřinových lepidel nelepí okamžitě, nýbrž až po chvilce. Prstíky umazané od lepidla ředitelného vodou se dají snadno očistit, a nehrozí zde žádné riziko, že by mohlo dojít k poranění jemné kůže na bříškách prstů.

Zdravotní nezávadnost

Neméně důležitým kritériem je zdravotní nezávadnost. Z lepidla by se neměly uvolňovat žádné toxické látky, které mohou způsobit dýchací obtíže nebo jiné zdravotní komplikace. Z tohoto důvodu je třeba pečlivě číst informace na obalu. Bohužel ne na každém obalu, zejména v případě asijských lepidel, se Vám podaří tyto klíčové informace zjistit. Většina rodičů proto důvěřuje známým českým produktům, které sami v dětství používali. Ukázkovými příklady jsou bílá lepicí pasta (která je určená na papír) a Herkules, univerzální lepidlo na papír, textil, dřevo, korek a další materiály.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Schválení Státním zdravotním ústavem

Vzhledem k univerzálnosti použití, bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti se Herkules stal nejoblíbenějším českým lepidlem. Jedná se o disperzní lepidlo na bázi polyvinylacetátu, které neobsahuje žádná organická rozpouštědla, je nehořlavé a ředitelné vodou. Jen pro úplnost, Herkules byl schválen Státním zdravotním ústavem jako zcela nezávadné lepidlo vhodné pro styk s potravinami a využívá se i k lepení sáčků mouky, cukru a čajů.

Aby lepidlo lepilo

Bezpečnost a zdravotní nezávadnost by neměly být na úkor užitných vlastností lepidla, především jeho schopnosti lepit. Na trhu se totiž můžete setkat s lepidly pro děti, která jsou skutečně bezpečná, jenže bohužel nedrží lepené objekty pohromadě, anebo je drží jen velmi krátkou dobu. To bohužel zjistíte až doma, když lepidlo použijete. A to je další důvod, proč dát přednost osvědčeným českým produktům.

Klepněte pro větší obrázek

Pohodlné použití bez plýtvání

Lepidla z hlediska složení jsme už důkladně probrali, nyní se pojďme podívat ještě na obal. Pro děti jsou nejvhodnější takové obaly, které jsou ergonomické, velikostně přizpůsobené pro dětské ručičky a umožňují pohodlné použití. Ideální jsou buď lepidla s aplikátorem, nebo tzv. lepicí tyčinky, které zároveň zamezují plýtvání. Toto řešení je výhodné nejen pro naši peněženku, ale také z hlediska následného úklidu.

Náš tip: Malým pomocníkům můžete pořídit novinku z řady lepidel Herkules lepicí tyčinku Herkules, se kterou se jim bude pohodlně pracovat. Tyčinku se hodí mít po ruce také v kanceláři nebo domácí pracovně. Je totiž malá, ale šikovná.

Takže, milí rodičové, nezapomeňte: bezpečnost, zdravotní nezávadnost, schopnost lepit (nejlépe po chvilce, aby si dítě stihlo v klidu srovnat a upravit lepené objekty) a pohodlné použití! To je inovovaný Herkules.

Více zde.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek


Mohlo by vás zajímat
Skandál během křtu. Kněz se neudržel a vrazil plačícímu dítěti facku
Jak zastavit krvácení z nosu u dětí a kdy jít raději k lékaři?
Těžký život s děckem! Na tohle vás nepřipraví žádné knihy o rodičovství!
Opravdu vychováváme děti bez předsudků? Zamyslete se nad tím!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu