Maminka.czPo porodu

Kdo vám řekl, že jsou vaše strie ošklivé? Milujte je a buďte na ně pyšná!

26. 4. 2021
Běžně se dočítáme o tom, jak se striemi bojovat v těhotenství a jak se jim pokusit vyhnout. Jenže, co když si cestu najdou i přes veškerou naši snahu? Nezbývá, než se s nimi naučit žít a naučit se je milovat. Podívejte se, jak umějí být krásné!

Až 80 % žen bojuje během těhotenství i po něm se striemi, které se rády tvoří na bříšku, prsou, stehnech a zadečku.  A velká část žen doplňuje, že si k nim tyto nevyžádané jizvičky našly cestu i přesto, že se mazaly všemi olejíčky a řídily doporučenými radami. 

Lidská pokožka je velice přizpůsobivá a elastická. Během vývoje a růstu se přirozeně natahuje a zvětšuje podle objemu lidského těla. První strie se mohou objevit u mladých dívek a chlapců v období puberty, tedy když chlapci rychle vyrostou a dívkám se začnou zaoblovat tvary. S přibývajícím věkem pokožka ztrácí pružnost a elasticita vláken v její struktuře je menší.

Také těhotenské hormony, které změkčují vazy v pánvi, mají na svědomí změkčení kožních vláken a větší náchylnost pokožky ke vzniku strií.  

Každá jsme originál

Naštěstí ani trendy dnešní doby už nediktují univerzální dokonalost, ale zaměřují se na výjimečnost. Modelky, fotografové i umělci dávají přednost odchylkám a zvláštnostem. Zkuste se proto i vy dívat na své strie i další zdánlivé nedokonalosti jinýma očima. Přestanete je chtít "zmizíkovat" a naučíte se je mít ráda. 

Za zmínku rozhodně stojí kampaň Strength Marks, která vychází z myšlenky sebepřijetí a sebeúcty. Její zakladatelka, fotografka a umělkyně Zelda Elisco, začala zvýrazňovat strie u svých příbuzných a přátel zlatými flitry, povídala si s nimi o vztazích k jejich tělu a následně vytvářela působivou galerii, která je k vidění na stejnojmenném Instagramu. 

Ke svým striím zaujala podobný postoj například zpěvačka, herečka a skladatelka Demi Lovato.

Zdroje fotek: Instagram, strengthmarks

Pravda o mateřství? Vypadá přesně takhle, ukazují statečné mámy
Maminka Den matek
Témata: Těhotenství, Zdraví, Od těhotenství k porodu, Instagram, Po porodu, Psychika, Pokožka, Zadeček, Lidské tělo, Prsa, Strie

Mohlo by vás zajímat
Čtvrté dítě? Princ William už další nechce, prozradila vévodkyně Kate. Proč?
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
Zbavte se své závislosti na cukru. Vyzkoušeli jsme a víme, jak na to!
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Šéf Pirátů Ivan Bartoš má syna. Opravdu se jmenuje Zářící havran?
Jak konečně rozmluvit batole? Začněte tréninkem hrubé motoriky
Papas bravas! Dejte si smažené brambory v pořádné dávce omáčky

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné