Maminka.czAlergie

Kdy seznámit dítě s potravinovými alergeny? Podle odborníků co nejdříve, v takzvaném imunologickém okně

Ivana Ašenbrenerová 2.  4.  2024
Kojíte a domníváte se, že kojení je ten nejlepší způsob, jak minimalizovat u vašeho potomka vznik alergie? Kojení je samozřejmě správné a má spoustu výhod, ovšem pokud jde o seznámení s potravinovými alergeny, neměla byste otálet. Čím dřív s nimi dítě přijde do styku, tím lépe.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Prospívající kojenec by měl podle odborníků a nejnovějších výzkumů dostat nemléčnou výživu mezi 4. a 6. měsícem věku, kdy se mluví o expozičním neboli imunologickém okně. Zprvu se dávalo do souvislosti s lepkem a prevencí celiakie, a přestože vliv zavedení lepku hned po ukončení 4. měsíce na tohle onemocnění nebyl prokázán, o vhodnosti časného zavádění lepku a dalších potravin do jídelníčku dítěte se mluví dál.

VIDEO: Petr Havlíček: Jak ovlivníme jídelníček našich dětí?

Čím dříve, tím nižší riziko reakce na alergen

Imunologické okno je období, kdy organismus dítěte umí tolerovat alergeny ve stravě, a vytvořit si tak lepší odolnost. „Ví se, že pokud se organismus nesetká s potravinou ve správném čase, nemusí si jeho imunita na danou potravinu vytvořit toleranci,“ vysvětluje alergoložka a imunoložka Eva Vrbová, členka Pracovní skupiny pro potravinovou alergii. Co to znamená? „Pozdní zavádění příkrmů je spojeno s vyšším rizikem, a to i těžké reakce na potravinu,“ dodává.

Imunitní systém potřebuje získat odolnost

Imunitní systém, který se nachází ve sliznici trávicího traktu, zabezpečuje, aby škodlivé cizorodé látky byly zlikvidovány, ale na straně druhé jednotlivé bílkoviny potravin byly tolerované a nevyvolaly žádnou imunitní odpověď organismu. Pokud se domníváte, že minimalizujete vznik alergie tím, že budete dítěti „odpírat“ kontakt s potravinami, jako je lepek a podobně, děláte chybu. Jakmile dojde k pozdní expozici (mimo expoziční okno), může se mnohonásobně zvýšit riziko vzniku alergie.

Na co si dát pozor při zavádění nemléčné stravy

V případě lepku existují kojenecké obilné kaše, které již malé dávky lepku obsahují. „Lepku by ale mělo být přiměřeně, to znamená, že jídelníček by neměl být založen na jeho přemíře,“ radí alergoložka. Pokud začínáte s příkrmy, které obsahují potenciální potravinové alergeny, je vhodné to dělat v době, kdy ještě stále kojíte. Mateřské mléko totiž obsahuje látky, díky kterým se dítě seznamuje s jídlem, které vy jako máma jíte.

Samozřejmě je nutná opatrnost, zhruba u 5 procent kojenců se může vyvinout přecitlivělost především na mléčnou bílkovinu, zvláště pokud je v rodinné anamnéze alergie. Pokud má dítě ekzém, průjmy, respirační obtíže, neprospívá, důvodem může být alergie. Vyšetření ale musí provést nejlépe alergolog. V mnoha případech alergie (například na bílkovinu kravského mléka) vyhasne do 3 let věku.

Kojím dítě své sestry. Lidé mi píšou, že je to divné a nechutné, ale je mi to jedno, říká maminka
Témata: Kojení, Výživa a stravování, Alergie, Potraviny, Lepek, Organismus, Bílkovina, Děti, Alergeny, Petr Havlíček, Okno, Potraviny na Heureka.cz