Maminka.czMaminka roku 2022

Když máte milující rodinu, je to obrovské bohatství, říká Veronika Kašáková, patronka Maminky roku

Simona Procházková 21.  10.  2022
Modelka a maminka malého Matyáše je patronkou soutěže Maminka roku poprvé. A moc se na finálový večer těší. „Projekt Maminka roku jsem znala a každý rok jsem slavnostní vyhlašování s nadšením sledovala. Říkala jsem si: kéž by tak někdy oslovili mě,“ prozradila Veronika.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Ve své kategorii Maminka hrdinka jsem měla často slzy v očích už při výběru. Prolnul se mi do toho náš začátek, když se narodil Matyášek (pár dní po jeho narození mu lékaři diagnostikovali fenylketonurii – pozn. red.). Už tehdy mi maminky posílaly spoustu příběhů a tyhle jsou jim podobné. Jsou moc silné, ale i léčivé, tak jsem seděla a četla. Nebylo mi nejlíp,“ svěřila se Veronika.

„Když si čtete příběhy maminek, které mnohdy prožívají opravdu nelehké osudy, tak se vás to samozřejmě velmi dotýká. Některé děti to mají těžké už od chvíle, kdy přijdou na svět. Z pohledu holky z děcáku ale pořád opakuji, že i ve chvílích, kdy nemají na růžích ustláno, tak když mají milující rodinu, mají pořád obrovské bohatství,“ říká.

Zažila někdy pocit, že mateřství nezvládá? „Někdy o sobě pochybuju, ale že bych starost o svého syna nezvládala, to mi nikdy nepřipadalo. Spíš jsem cítila, že jsem unavená já. Takže to bylo o mně, ne o tom, co a jak dělám a jak vychovávám."

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Rodina, Inspirativní ženy, fenylketonurie, Maminka roku 2022, projekt, Matyáš, Veronika Kašáková, Veronika, galavečer, Maminka hrdinka, patronka, Maminka, Finálový večer, Matyášek, Bohatství, Soutěž, MILUJÍCÍ
Mohlo by vás zajímat