Maminka.czZdraví

Když se objeví alergie na prací prášek...

Alergie na prací prostředek je velmi častá u dospělých, a ještě častější u malých dětí. Jejich pokožka je totiž hodně citlivá na všechny parfémy, fosfáty a všelijaké chemické i přírodní extrakty. Nežádoucí reakce se může objevit takřka kdykoliv!
29. 6. 2015
Když se objeví alergie na prací prášek...

Je to pár týdnů, co jsem ráno vytáhla svého syna z postýlky a při převlékání málem oněměla hrůzou. Celé tělíčko měl pokryté velkými červenými slitými fleky. Nezdálo se, že by ho rudá místa nějak bolela nebo svědila, ale vypadalo to strašně.

Zjistila jsem, že se flíčky nevyskytují na obličeji a v plenkové oblasti. Bylo tedy téměř jisté, že se jedná právě o reakci na nový prací prášek, ve kterém bylo vyprané pyžamko. Vždy jsem používala Persil Sensitive, ale někde měli zrovna akci na Ariel, tak jsem to prostě zkusila.

I když jsem si byla jistá o co jde, ihned jsme vyrazili k naší dětské lékařce, která vše potvrdila a předepsala léky (konkrétně Fenistil v kapkách). Manžel mezi tím běžel do drogerie pro náš prověřený Persil a já jsem poctivě přeprala celou várku inkriminovaného prádla. Do dvou dnů nebylo na Edovi znát vůbec nic.

Pokud objevíte na tělíčku vašeho dítěte nějaké červené pupínky nebo fleky, v každém případě jděte k lékaři, protože může jít i o potravinovou alergii, neštovice, spálu... A jistota je jistota. Také na postižená místa neaplikujte žádné mastičky bez doporučení lékaře. Mohla byste celý stav ještě zhoršit.

Marně jsem hledala nějakou černou listinu alergizujících pracích prostředků. Bohužel každý reaguje na něco jiného a tak se nedá přesně říct, který je dobrý a který špatný. Na trhu ale najdete i takové, které jsou speciálně určeny pro lidi s kožními problémy, bez parfeace a minimem dráždivých látek, většinou na mýdlovém základě. Bohužel, moje zkušenost s nimi je taková, že si s náročnějšími skvrnami moc neporadí. Vždy jsem tedy prádlo vyprala v normálním prášku a následně v citlivějším s dvojitým mácháním, což zabralo.

Vaše Adéla

Témata: Zdraví, Alergie, Prášek, Celé tělíčko, Ariel, Drogerie, Prací prášek, Fenistil
Mohlo by vás zajímat
Známe nejoblíbenější jména miminek v lednu 2017. Jaká to jsou?
Trápí vaše dítě stále rýma a kašel? Nechte mu zkontrolovat pohyblivost řasinek
Zapomeňte na tabulky a vyčkejte, až se dítě posadí samo. Vyplatí se to!
Buďte připraveni na sychravý podzim a nenechte svou pleť a vlasy překvapit

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu