Maminka.czZdraví

Když se objeví alergie na prací prášek...

Adéla Vedralová 29.  6.  2015
Když se objeví alergie na prací prášek...
Alergie na prací prostředek je velmi častá u dospělých, a ještě častější u malých dětí. Jejich pokožka je totiž hodně citlivá na všechny parfémy, fosfáty a všelijaké chemické i přírodní extrakty. Nežádoucí reakce se může objevit takřka kdykoliv!

Je to pár týdnů, co jsem ráno vytáhla svého syna z postýlky a při převlékání málem oněměla hrůzou. Celé tělíčko měl pokryté velkými červenými slitými fleky. Nezdálo se, že by ho rudá místa nějak bolela nebo svědila, ale vypadalo to strašně.

Zjistila jsem, že se flíčky nevyskytují na obličeji a v plenkové oblasti. Bylo tedy téměř jisté, že se jedná právě o reakci na nový prací prášek, ve kterém bylo vyprané pyžamko. Vždy jsem používala Persil Sensitive, ale někde měli zrovna akci na Ariel, tak jsem to prostě zkusila.

I když jsem si byla jistá o co jde, ihned jsme vyrazili k naší dětské lékařce, která vše potvrdila a předepsala léky (konkrétně Fenistil v kapkách). Manžel mezi tím běžel do drogerie pro náš prověřený Persil a já jsem poctivě přeprala celou várku inkriminovaného prádla. Do dvou dnů nebylo na Edovi znát vůbec nic.

Pokud objevíte na tělíčku vašeho dítěte nějaké červené pupínky nebo fleky, v každém případě jděte k lékaři, protože může jít i o potravinovou alergii, neštovice, spálu... A jistota je jistota. Také na postižená místa neaplikujte žádné mastičky bez doporučení lékaře. Mohla byste celý stav ještě zhoršit.

Marně jsem hledala nějakou černou listinu alergizujících pracích prostředků. Bohužel každý reaguje na něco jiného a tak se nedá přesně říct, který je dobrý a který špatný. Na trhu ale najdete i takové, které jsou speciálně určeny pro lidi s kožními problémy, bez parfeace a minimem dráždivých látek, většinou na mýdlovém základě. Bohužel, moje zkušenost s nimi je taková, že si s náročnějšími skvrnami moc neporadí. Vždy jsem tedy prádlo vyprala v normálním prášku a následně v citlivějším s dvojitým mácháním, což zabralo.

Vaše Adéla

Témata: Zdraví, Alergie, Ariel, Fenistil, Prášek, Prací prášek, Drogerie, Objev, Celé tělíčko, Zdraví na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod