Maminka.czŠkolák

Když žena týrá muže

O domácím násilí se v médiích často diskutuje, na toto téma už bylo napsáno mnoho článků. Ovšem tyto debaty doprovází stále stejný obraz - zbitá plačící žena. Že za zavřenými dveřmi českých domácností mohou trpět i muži, o tom se zatím příliš nemluví. Přitom podle odborníků je počet týraných mužů srovnatelný s počtem týraných žen.
18. 1. 2012
Když žena týrá muže

Devětadvacetiletý hudebník Petr se v kolotoči domácího násilí točil takřka dva roky. Od své přítelkyně se dočkal snad všeho špatného: urážek, ponižování, zesměšňování před lidmi, facek i kopanců.

„Uběhl asi měsíc od chvíle, kdy jsme se seznámili. Byli jsme zrovna v restauraci, když začala mluvit o nějaké Karolíně, o tom, že ji znám a že jsem ji s ní podvedl. Šlo o výmysl, žádnou Karolínu jsem neznal. Nadávala mi, hodně křičela, doma do mě kopala a mlátila do nábytku i do mě,“ popisuje Petr. Že se děje něco nepatřičného, si uvědomil okamžitě, jenže... Byl do své přítelkyně zamilovaný, a to rozhodlo.

„Co mě přimělo, že jsem zůstal? V první řadě zamilovanost. A taky snaha pomoct. Věřil jsem, že to byl nějaký hloupý zkrat, že se to změní, a věřil jsem přesto, že se podobná situace opakovala pak ještě tolikrát! Pak jsem najednou věřit přestal... Myslím, že jsem to vydržel, jak nejdéle to šlo,“ vypráví. S faktem, že ho přítelkyně týrá, se snažil vyrovnat nejprve sám, poté o tom opatrně začal mluvit před kamarády. „Jednou jsem navštívil psychologa, ale spíš jen proto, abych ty neuvěřitelné historky mohl někomu vyprávět. Nečekal jsem, že by mi nějak pomohl, spíš mi řekl, co jsem sám už věděl. Snažil jsem se o tom mluvit především s ní, jenže to k ničemu nevedlo, a tak jsem pak většinu času trávil sám, procházkami, abych si to všechno srovnal v hlavě,“ líčí.

Definitivní tečku za vztahem, který popisuje, udělal Petr po dvou letech. Žárlivé scény a útoky jeho přítelkyně dostaly takovou podobu, že musel několikrát zavolat policisty. Poslední incident viděli strážci zákona na vlastní oči, a protože Petrova přítelkyně byla cizinka, vyhostili ji z České republiky, což Petrovi celou situaci usnadnilo. I když mu několik měsíců poté zahlcovala telefon i e-mailovou schránku výhružnými zprávami, ulevilo se mu a už nikdy ji nekontaktoval.


Témata: Těhotenství, Děti, Novorozenec, Porod, Kojenec, Batole, Předškolák, Školák, Chování a vztahy, Žena, Muž, Podobná situace

Mohlo by vás zajímat
Dílnička: Jak jednoduše vyrobit stojan na oblečení pro Barbie
Pravé české rodinné Velikonoce: Pusťte se do barvení vajec s dětmi!
Míša Tomešová čeká druhé miminko. Tajila to pět měsíců
Dítě po čtyřicítce není tabu. Které slavné maminky rodily v pozdějším věku?

Video

Rajskou omáčku milují děti i dospělí. Tento recept zvládne každý

Horoskopy

Lev Nebude vám celý den lehko, protože se budete cítit jako ručička na vahách ve sporu, který budete nuceni…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ivona, Adrian, GalinaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu