Kniha potěší každého: Napětí, skvělé kuchařky i vtipný příběh

Komerční článek
8. 10. 2014
Kniha potěší každého: Napětí, skvělé kuchařky i vtipný příběh
Nabídka nových titulů je příslibem čtenářských i gastronomických zážitků. Chtěli byste vařit „Snadno a Rychle“, nebo třeba s Láďou Hruškou? Prožít silný příběh v nádherné a zároveň tvrdé přírodě Laponska, či humorné vyprávění o ztracené matce, na jehož pozadí se skrývá nejedno tajemství? Představujeme vám atraktivní knižní novinky, u nás dostupné vždy z jednoho místa.

První novinkou je nevšední thriller Poslední Laponec, který vyniká přímočarým a živým stylem spisovatele Oliviera Truca, jenž dobře zná problematiku popisovaného území. Dějištěm příběhu je vesnice Kautokeino, která se právě chystá na představení navráceného starého šamanského bubnu. Tuto velkou událost ale zmaří jeho krádež a případ se dál zamotává smrtí pasáka sobů. Vyšetřovatelé Klement Nango a Nina Nansenová jsou přesvědčeni, že tyto události spolu souvisejí. Uprostřed nádherné přírodní scenérie a silných postav můžete odhalit limity moderního života i tradice lidí bojujících za kulturní přežití v Laponsku, kde je zima studená a tvrdá. (V prodeji od 2. 9. 2014, Panteon, 464 str.)

Na začátku září dále vyšla nezkrotně vtipná kniha Marii Sempleové Kde se touláš, Bernadetto. Vypráví o dívce, která na vlastní pěst pátrá po tom, kam se znenadání poděla její matka. Aktivní Bernadetta Foxová byla pro Bee nejen mámou, ale také nejlepší kamarádkou. Patnáctiletá dívka se proto nebojí použít všechny prostředky, aby se dozvěděla, proč její máma zmizela. Mohl za to snad příslib výletu na Antarktidu, který jí Bernadetta dala? Bee neváhá využít všechno, co má po ruce (i tajnou korespondenci), aby tomu přišla na kloub. (V prodeji od 8. 9. 2014, Plus, 320 str.)

Všem nebojácným kuchařům je věnována sbírka unikátních a většinou jednoduchých receptů potravinového inspektora a reportéra TV NOVA Ládi Hrušky, která vás přesvědčí, že vařit se dá levně a přitom chutně. Kuchařka Vaříme s Láďou Hruškou obsahuje recepty na přípravu domácího pečiva, mléčných výrobků, polévek, hlavních jídel, dezertů a dalších dobrot doslova za pár korun. Vyzkoušet můžete například domácí loupák potřený jahodovou marmeládou s vínem ke snídani, k obědu pizzu z pomazánkového másla a ke kávě nugátové croissanty. Vskutku nehrozí, že by vás při pohledu do peněženky přešla chuť! (Vychází 23. 9. 2014, Ikar, 160 str.)

Renomovaný autor gastronomických bestsellerů Roman Vaněk přichází s novou kuchařskou knihou SNADNO & RYCHLE. Kuchařka zaujme každého milovníka dobrého jídla svou jednoduchostí a perfektně zpracovanými recepty „krok za krokem“. Roman Vaněk myslí zvláště na ty, kteří nemají během týdne příliš času na vaření. Kniha obsahuje v devíti kapitolách 111 rychlých rodinných pokrmů připravených z běžně dostupných surovin, a doprovázených více než dvěma sty barevných fotografií. (Vychází 22. 10. 2014, Prakul, 176 str.)


Mohlo by vás zajímat
Introvert bere sílu v samotě. Jak poznáte, že jednoho máte doma?
Smí rodič líbat dítě na ústa? Mate ho tím a dráždí, tvrdí někteří odborníci
Zavinovačka je skoro nutnost! Jak správně miminko zavinout?
11 symptomů, které prozradí, že jste těhotná
Opustil mě den po porodu. Vracela jsem se do prázdného bytu
Bez andělů nejsou Vánoce. Vyrobte si je ze šišek, špuntů nebo kolíčků
Tohle je přesné! Nejšílenější momenty, které zažíváme s dětmi na mateřské
Nikol Štíbrová to schytala od matek! Vyčetly jí, že syn patlá po výloze
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?

Horoskopy

Blíženci V druhé polovině týdne přemýšlíte stále více o pracovních zahraničních možnostech. Už dlouho jste…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Radko, Radoš, Rajko

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu